Сучасні вірші, проза, твори Літературні твори, вірші, проза на теми: кохання, любов, життя
Корзина: +0

 [Логін]
 [Пароль]
11.05.2012 11:10Оповідання
Для дітей  Про весну  Про мої мрії  Про літо  Про казку  Про тварин  Про дитинство  Про природу  
Зубаста страшилка
Рейтинг: 5 | 8 гол.
© Тетяна Чорновіл

Зубаста страшилка

Тетяна Чорновіл
Опубліковано 11.05.2012 / 11075

Найбільше в світі Юрко любить мандрувати. Правда, мандрує здебільшого біля екрана телевізора. Де тільки не побував він з вірним другом теликом: у джунглях і в пустелі; на річках і в океанах. А от коли почалися канікули, довелося помандрувати до бабусі у село. У бабусиному садку та на городі росте багато всякої смакоти.

– Лягай спати, Юрку,  завтра зранку будемо полуниці на варення збирати. Тільки не забудь умитися та почистити зуби. – бабуся пішла в хатину, а Юрко знехотя підійшов до умивальника біля полуничної грядки. На поличці  стояв невеличкий стаканчик з тюбиком зубної пасти та новенькою щіткою.

– І тут немає спокою. Набридло кожного дня чистити зуби. Нехай будуть канікули і для зубів! – Юрко покрутив щітку в руках, а пасту після деяких вагань закинув у траву.

– Ой! Ой! Що ж ти наробив? Тепер той страшко нападе! – Юрко обернувся на переляканий писклявий голосок і не повірив своїм очам – зубна щітка ожила і перетворилася на невеличку чарівну фею.

–  Без диво-пасти нам його не здолати!  – фея показала на лопухи за умивальником. І справді, один з листків захитався і з-під нього стало виповзати щось чорне та волохате.

–  Бабусю! – щосили закричав Юрко, а страшко з довгим носом та злими очами голосно чхнув і бридко зареготав, вищиривши рідкі гнилі зуби.

–  Не кричи, не почує! Я її зачарував. А тепер нападу на твої зуби! Я – Кар-р-рієс!!!

– Тікаймо!!! –  пискнула зубна фея. – Я згадала, як можна перемогти це страхіття – треба відшукати найкращого у світі зубастика. Правда, не знаю, хто він і де живе, бо ще зовсім новенька фея – пищала чарівниця.

Юрко глянув на  цуцика, що саме визирнув з-за лопухів. Зуби в цього приблуди наче й чималі, та до найкращого зубастика йому далеко.

– Якби ми були в  Індії, – згадалася раптом одна з мандрівних телепередач, – то знайшли б там слона. Він і сам величезний, і зуби, мабуть, має найбільші... – замислився вголос Юрко.

– Я маю чарівні крила. – пропищала фея, – Хапайся мерщій за мене та тримайся міцно!

В ту ж мить фея стала стрімко рости. Разом з нею рвонулися до неба лопухи і ніжки умивальника, а товсті як дерева стебла трави намагалися збити з ніг. Фея підхопила Юрка і вони полетіли.

– Я зробила тебе маленьким. Як знайдемо найкращого зубастика, чари зникнуть і станеш таким, як був раніше. – пояснила летюча чаклунка.

Не встиг Юрко  і оком моргнути, як перед очима замерехтіла далека Індія. Він добре пам’ятав цю прекрасну країну з телепередач. Ось вони!  Стадо слонів купалися та відпочивали біля річки. Фея опустилася на спину одного з них і почала розпитувати про зуби. Юрко вже й не дивувався, що розуміє їхню розмову.

– Може ми й найбільші зубастики, – повідав балакучий слон, – та не найкращі. Якщо не рахувати бивнів, то у нас всього по два зуби знизу і згори. Та й піклуємось ми про них не дуже: як зітруться ці – виростуть інші. Нам більше й не треба. Зубастики з нас нікудишні. Та якось свояки з Африки писали, що у річці Ніл водяться крокодили. Ото вже зубасті! Що хочеш перекусять!

Останніх слів Юрко вже не чув, бо фея знову злетіла. Попереду  гаряча Африка з великою річкою Ніл. Крокодили повідкривали страхітливі пащі! Добре що з феєю нічого боятися.

– Так, ми великі й ненажерливі! – похвалився один з зубастих мешканців Нілу, – у кожного з нас по 60 великих зубів. Нам не потрібна зубна паста, щоб перемогти Карієса. Ми  його й так би розірвали на шматки. Але ми – не найкращі зубастики. На днях із Бразилії телефонував нам двоюрідний племінник кайман, що у його сусідів броненосців тих зубів повна паща. Аж завидки беруть!

Тільки що мчали над пустелями, а тут тобі непролазні джунглі! Фея з висоти угледіла галявину з якимись високими горбами і стомлено опустилась на один із них. Та відпочити не вдалося. Горб виявився весь у дірках, а з тих дірок із диким вищанням повискакували сотні страшків, схожих на Карієса.

– Терміти! Адже ми в Південній Америці! – здогадався Юрко, але фея не могла навіть змахнути натрудженими крилами. Мабуть терміти схрумали б  мандрівників, якби не дивна тварина, яку вони якраз і мріяли зустріти. Справа в тому, що броненосець захотів їсти і вийшов з хащів поласувати жителями термітника.

– Який я зубастик! Це хтось мене перехвалив! – сором’язливо бубонів дивний звір у панцирі, – Звичайно, у мене майже 100 зубів, але вони не міцні. Куди мені змагатися з Карієсом. Краще повечеряю термітами!  А ви летіть до води. Знайома черепаха говорила, що в океані – самі зубастики. Життя від них немає – так і стараються щось відкусити! Може серед них знайдете найкращого.

Над океаном феї летіти дуже важко – швидко намокають крила. Змучились страшенно. Бачили зграї дельфінів, у яких від 180 до 250 зубів, але не встигли домовитися з ними, бо випадково попали в пащу до акули! Ото вже зубастик! В ротяці 3000 дрібних зубів у 300 рядів!!!  Добре, що саме ця була китовою і  харчувалася дрібним планктоном, просіюючи його крізь зябра.

– Пхе! Які несмачні! – виплюнула акула Юрка з феєю – Я, звичайно, гарний  зубастик, та не хочу  ковтати  Карієса! А ви, якби пірнули на глибину, то б почули,  про що шепочуться нікчемні морські моллюски. Лякають нас, акул, своєю сухопутною ріднею – якимись ненажерливими зубастими слимаками. Мабуть, то й є найкращі зубастики...

–  Ой! – скрикнув Юрко, –  я ж їх знаю, вони живуть у бабусиному садку. Треба поспішати туди.

Опустилися на полуничну грядку. З-під листка визирнуло невеличке створіння з рухливими ріжками і заторохтіло:

– Я – слимак-слизун, а он далі мій товариш боязкий равлик. Він носить на собі свою хату, бо лякається всього на світі. Так, ми – найкращі у світі зубастики. Маємо 15 тисяч зубів : на яснах, піднебінні і язику. Правда, не хочемо ні з ким воювати, бо цілий вечір поспішали з лопухів на полуничну грядку щоб досхочу наїстися запашних ягід. А ще ж така довга дорога назад!

Раптом з-під лопуха визирнув волохатий страшко.

– Іди мерщій сюди, буду нападати на твої зуби! – Карієс підстрибував і бридко хихотів..

– Ні! Ми знайшли найкращого зубастика! Це слимак! – Юрко від страху міцно заплющив очі. А коли розплющив, то чомусь лежав у ліжку.

– Але ж і сонько ти! Я вже й полуниці зібрала. Вставай снідати! – бабуся ще щось говорила, та Юрко помчав до умивальника. На поличці  ще здалеку побачив синю зубну щітку з тюбиком пасти.

– Чогось зубну пасту знайшла аж у полуницях. Мабуть цуцик затягнув. – бабуся вже ставила на стіл рум’яні млинці та миску запашних ягід.

 Юрко згодом розповів бабусі про свою дивовижну мандрівку, тільки вона не повірила. Бо щітка ж без крилець і Карієса не видно. Та Юрка не обдуриш – Карієс ховається на полуничній грядці. Чекає на слимаків – найкращих у світі зубастиків, щоб з ними позмагатися. А слимаків усе немає. Видно подалися до магазину по зубну  пасту, бо злякалися  страшка під лопухом.

Юрко чекає слимаків з магазину і з страхом позирає на лопухи. Та раптом веселішає, підморгнувши до зубної феї на поличці.

–  Бабусю! Бабусю! Я все зрозумів! Найкращий зубастик – це я! – розглядає свою посмішку у  дзеркалі,

–  Адже не обов’язково, щоб зуби були великі, і не так важливо, щоб їх було якнайбільше. Головне, щоб  міцні та здорові. І не треба чекати слимаків для захисту від Карієса. Я, найкращий зубастик, його вже переміг!

11.05.2012 Поезії / Вірш
Вірш - Там, де трави цвітуть | Тетяна Чорновіл
Попередня публікація: 11.05.2012 Поезії / Вірш
Вірш про весну - НЕБЕЗПЕКА! | Тетяна Чорновіл
НадрукуватиПортфоліо автора
*Збереження публ. для прочитання пізніше
Чудово Добре Посередньо
Найновіше
21.05.2018 © Анатолій Валевський / Роман
Нічний гість (Глава 17)
21.05.2018 © Світлана Нестерівська / Мініатюра
Щастя?!
20.05.2018 © Анатолій Валевський / Гумореска
Небувальщини
20.05.2018 © Анатолій Валевський / Роман
Нічний гість (Глава 16)
19.05.2018 © Анатолій Валевський / Роман
Нічний гість (Глава 15)
ПРОЗА. КАЗКИ
12.12.2010
ЯЛИНКОВА КАЗКА
10.03.2012
Зозулин квітничок
11.05.2012
Зубаста страшилка
05.04.2013
КВІТЧАСТА КАЗОЧКА
Сподобалось? Підтримай Автора, поділись посиланням:
Рейтинг: 5 (МАКС. 5) Голосів: 8
Переглядів: 2161  Коментарів: 9
Тематика: Оповідання, дитинство, весна, зубна щітка, літо, мрії, село, казка, для дітей, зуби, страшилка, карієс, зубастики
ОБГОВОРЕННЯ
Мене звати: 
Закріплений коментар
Коментар відвідувача стає доступним для ознайомлення лише з дозволу Редактора
 11.06.2012 17:23  Дарія Китайгородська для © ... 

Клас!:) Сценарій для дидактичного мультика:) 

 11.05.2012 19:37  Людмила Бойко 

Дуже цікаво, а головне повчально))))))
Сподобалось!!! 

 11.05.2012 19:34  © ... для Тетяна Ільніцька 

Дякую! Рада, що сподобалось оповідання! Вишукувала зубастиків, вибудовувала в ряд! :))))) 

 11.05.2012 18:07  Тетяна Ільніцька 

Так цікаво! Не тільки дітям, а й дорослим. Думаю, малеча взагалі оцінить! Сподобався і твір, і картинки до нього. 

 11.05.2012 13:13  Каранда Галина для © ... 

казочка сподобалася. мораль не нав"язлива і інформативність висока дуже. класно!!!!!!!!!! 

 11.05.2012 11:44  © ... для Деркач Олександр 

Краще з Вами не сперечатися! А то хто знає, може за спину гамівну сорочку ховаєте! ((((
Той народ у білих халатах.... (на півфрази вмовкаю) :))) 

 11.05.2012 11:33  Деркач Олександр для © ... 

Карієс це всесвітня змова стоматологів, виробників пасти і рекламщиків

 11.05.2012 11:26  © ... для Деркач Олександр 

Якось писала, як рекламну річ. Уже й забула, на чиє замовлення! Пропагування користі від чищення зубів для маленьких школяриків! Здається, я справилась! :)))))))))))) Хоч оповіданнячко завалялось в шухляді! :)) 

 11.05.2012 11:21  Деркач Олександр 

Магічний дитячий світ, сподобалось

БЛОГ "ВІЛЬНІ ТЕМИ"
03.05.2018 © роман-мтт
Український кібер-панк +18
27.03.2018 © Ковальчук Богдан Олександрович
Русско-тєрнопольський Київ +30
21.03.2018 © роман-мтт
Книжкова полиця: Світи і лабіринти +25
21.03.2018 © роман-мтт
З Днем поезії +21
ВИБІР ЧИТАЧІВ
13.06.2012 © Пантелеймон Куліш
12.04.2011 © Закохана
20.01.2011 © Михайло Трайста
12.12.2014 © МИХАЙЛО БУЛГАКОВ
29.08.2010 © Віта Демянюк
21.05.2018 © Світлана Нестерівська
Літературне інтернет-видання "Проба пера" ставить за мету сприяти розвитку української культури та мови. У нас можна відшукати твори українською та російською мовами сучасних авторів України. Всі доробки віршів, прози, публіцистики друкують завжди самі автори або редактори за їх особистою згодою. На літературному порталі тільки вірші та проза сучасників.
© "Проба Пера" | 2008 - 2018
admin@probapera.org

Редакція сайту не завжди поділяє погляди та політичні вподобання дописувачів, тому відповідальність за зміст творів несуть самі автори ©  Авторські права на твори застережені і належать їх авторам
© Передрук матеріалів в електронних ЗМІ та на веб-сайтах дозволений тільки за наявності гіперпосилання на probapera.org
© Право на передрук творів у паперових ЗМІ та іншій поліграфічній продукції (а також відтворення у будь-який спосіб в аудіо чи відео форматах) належить авторам і дозволений лише за їх письмової згоди