Сучасні вірші, проза, твори Літературні твори, вірші, проза на теми: кохання, любов, життя
Корзина: +0

 [Логін]
 [Пароль]
28.12.2012 01:45З днем народження
 
Словник ТУТ
Рейтинг: 5 | 13 гол.
© Каранда Галина, Олександр Новіков

Словник ТУТ

Термінологічний умовно-тлумачний словник Порталу

Портал – це не просто «площадка для демонстрації своїх можливостей», як колись сказав Суворий, це всеохоплююче поняття, що складає наше ТУТ (пояснення терміну ТУТ див. нижче). Пишеться  виключно з великої літери.


ТУТ-тут власна назва на позначення віртуального простору в якому і відбувається активна діяльність суб’єктів літературної творчості (авторів), тобто сам Портал «Проба Пера», але вже через призму сприйняття самих авторів


ЛітПортальці ПроБаПерці – термін, вперше вжитий Миколою Щасливим для найменування всіх ТУТешніх жителів. Поетом можеш ти не буть, а ПробаПерцем  – зобов’язаний!


Червона Шапочка – спільний Портальний персонаж, вперше використаний ТУТ Карандою Галиною для перекладання на нього відповідальності за свої жарти над собою і іншими Портальцями. Пізніше образ був дуже вдало реанімований Олександром Новіковим і обіцяє тепер стати універсальним цапом відбувайлом для всіх, кому кортить безкарно посміятися ТУТ. Дана особа (ЧШ) насмілилася писати казки і коментарі від імені найактивніших авторів, пекти пиріжки з пікантною авторською начинкою, і от зараз взялася за укладення Словника Портальних термінів. Персонаж часто плутають з однойменним у Шарля Перро, тому він часто попадає в пошуковики і наривається на купу ласкавих слів збоку  незнайомих з Портальними премудростями користувачів.


Чебурашка – 1) одне з найменувань Олександра Новікова 2) мультяшний персонаж 3) улюблена іграшка Каранди Галини. Перше і третє значення існують незалежно і не мають відношення одне до одного.


Мастодонт - тип автора/читача - незрушно-незворушна глиба, що сама впевнена в єдиноправильності своєї твердющої позиції, і з презирливим "снисходительным" ігнором ставиться до всіх, хто її не розділяє. Мастодонт – велика глиба, іронічно давить либу, з тих котрі не мастодонт.


Мамонт - тип автора/читача - сидить собі тихенько в своїй печері, спостерігає за слониками.... наче б і рад до них приєднатися, і цікаво йому, але ж шерсть... де ж її подіти, як вона роками наростала? в ній і тепліше, і звичніше... знаєш поширений сон, коли на людях - голий? відчуття незручності-сорому-розпачу?... не може мамонт без тієї шерсті, хоч і визнає право слоників гуляти голенькими. Тобто якщо узагальнити це тип котрий не голиться тому, що борода йому абсолютно не заважає, але визнає права інших на користування бритвою і гелем для гоління)


Алколірика чи самогоновримування - позначення окремого жанру в поезії, основоположником якого є Тетяна Чорновіл, а осново споживачем являється Олександр Деркач і Володимир Пірнач. Третім до них приєднується Олександр Новіков, але зазвичай із запізненням, на штрафну. Даний жанр припускає у собі використання міцних спиртних напоїв, або методи їх виготовлення. Найпоширеніший приклад:

- Скільки брать?

- Бери ноль п’ять.


Кеди і шпильки – абстрактне словосполучення на позначення гармонійних відносин між особами протилежної статі, не зважаючи на протилежність і різнобічність їхніх поглядів. От тільки кому належать кеди, а кому – шпильки, достеменно невідомо і по сьогодні


Діодний місток – електрична схема, призначена для перетворення («випрямляння») змінного струму в пульсуючий постійний, тобто говорячи простіше пропускає через себе струм  в один бік зі знаком «+». За аналогією вмикається в свідомості людини на пропуск емоцій, себто такий собі захист від провокацій.


Плюс – позитивний відгук в загальній формі. Може означати і саму дію, тобто додавання у обране.


ЛГ – доволі поширена, але ще не дуже відома широкому загалу абревіатура на позначення «Ліричного героя». Вперше ТУТ була використана в коментаряхКсенією Ен. Тобто прочитавши в коментарях: ссилаючись на вашого ЛГ, цікавий ЛГ і т.д. не треба переводити це в образу і міряти на себе, типу Лиса Голова чи Ліпший Графоман.


Ням і мяв - позначають відповідно задоволення від твору і подяку за задоволення. Можуть використовувати поодинці, або як взаємодоповнюючі поняття) 


Любов до білявок – завуальоване визнання прихильності до творчості Наталі Святокум, вперше використане Олександром Деркачем. Приміняється ним і наразі, особливо після прочитання чогось із алколірики.


Усі-пусі-всі-гарнюсі – позначення аж надто позитивного і улесливого коментаря можливо навіть і не по заслузі. Вперше використалось нещодавно Тетяною Белімовою, але прозвело такий фурор і вибух емоцій, що буде використовуватись і надалі. Я вас в цьому запевняю!


Омана горизонту сподівань – фраза на позначення неочікуваного повороту подій чи карколомної розв’язки у творі, або ж навіть житті. Бере свій початок з коментарів Тетяни Белімової. Найближчий приклад – очікування Кінця Світу 2012.


Троль - В неті  тролем називають особу, яка своїми діями (явно провокуючими) підштовхує інших до конфлікту. Але на Порталі це слово набуло дещо іншого відтінку. Це словечко вподобала і натягла на себе одна з найбільших ТУТешніх критиканок – Каранда Галина. В її інтерпретації це людина, яка не дозволяє авторам халтурити і невідповідально ставитися до своїх публікацій. Плюс від присутності троля очевидний: його не те, щоб бояться, але нариватися не хочуть, що веде до зменшення кількості помилок в творах. Причому в силу своєї власної неграмотності, сама Каранда допускає написання «троль», «тройль» і  «тролль»…


"Непогано" і "Нормально"  - найвища ступінь найжорсткішої критики від Олександра Новікова. Відповідає приблизно «Не халтурьте!» від Каранди і «незадовільно» вкупі з двійкою і червоною рискою від Белімової.


«Інтимщик» - автор, в творчості якого переважає інтимна лірика. Найяскравіший представник – Бойчук Роман


«Дати по шапці» - розкритикувати, нагримати, зробити критичне зауваження, поставити на місце і т.п. Вираз належить Наталі Святокум. І найчастіше саме до неї й застосовується).


Муза – нещасна фея натхнення, яку тягають всі, кому не лінь.


Штампи – затягані рими і образи.


Лань – слово вихопили з тексту Ліани «Модні тенденції життя»

«досвідчені пані

За хлопцями бігають наче ті лані ?

Шукають пригод , розваг надзвичайних

І хто таких любить дурних та зухвальних?»,

вклали в нього максимум іронії і застосовують у всіх мислимих і немислимих випадках в сатиричному контексті.


Істинноскитанівський – прикметник на позначення стилю в поезії, що характеризується незвичністю, вичурністю і вишуканістю слів, форм ритму та ін. Вперше був використаний на поезіях Ем Скитанія Може переноситись і на інші аспекти життя. Наприклад: Ти просто істинноскитанівський.


Вінницький сніг – вислів, що характеризу рідку появу когось із авторів ТУТ. Вперше використався Олею. Правда цьогоріч снігу у Вінниці випало багато, чи не так Олю?))))


Цей Словник знаходиться на стадії розробки тому всі уточнення, пропозиції і побажання залишайте в коментарях. Нам важлива Ваша думка. Присвячується ЛітПорталу «Проба Пера», що за офіційними даними відмічає сьогодні День Народження!!!, з побажаннями ВСЬОГО =)

28.12.2012 

                                                                                    укладач: Червона Шапочка

11.01.2013 Поезії / Вірш
Вірш про життя - Хода | Олександр Новіков
Попередня публікація: 25.12.2012 Поезії / Вірш
Emilie Autumn | Олександр Новіков
НадрукуватиПортфоліо автора
*Збереження публ. для прочитання пізніше
Чудово Добре Посередньо
Найновіше
04.06.2018 © Тетяна Чорновіл / Вітальний вірш
Кава на світанні
01.06.2018 © Савчук Віталій Володимирович / З днем народження
Подружці
26.05.2018 © Панін Олександр Миколайович / З днем народження
Світлий Образ
26.04.2018 © Панін Олександр Миколайович / З днем народження
Світле Свято
18.04.2018 © Панін Олександр Миколайович / З днем народження
Місячний Ювілей
З днем народження
31.01.2013 © Каранда Галина
Олександру Новікову
28.12.2012
Словник ТУТ
12.12.2012 © Бойчук Роман
Бабці Олі (З Днем народження)
Сподобалось? Підтримай Автора, поділись посиланням:
Рейтинг: 5 (МАКС. 5) Голосів: 13
Переглядів: 205  Коментарів: 34
Тематика: Словник, Портал, Проба Пера, Червона Шапочка, гумор
ОБГОВОРЕННЯ
Мене звати: 
Закріплений коментар
Коментар відвідувача стає доступним для ознайомлення лише з дозволу Редактора
 16.05.2013 00:55  Каранда Галина для © ... 

зберегла чисто для себе, щоб легко знайти... Асоціативно тут маю не забути... якщо ж склероз прогресуватиме)))))), то асоціативно спитаю в тебе, де я його встромила:)


Пословицы и поговорки научным языком:

"Дуалистический принцип использования сельскохозяйственных орудий на гидроповерхности" (Вилами по воде писано).

"Бинарный характер высказываний индивидуума утратившего социальную активность" (Бабушка надвое сказала).

"Проблемы транспортировки жидкост...

 05.03.2013 15:22  Каранда Галина для Марієчка Коваль 

прізвиська бувають різні. Тому по різному й відношусь... а що ти маєш на увазі? 

 05.03.2013 15:20  Марієчка Коваль 

мда... прочитала і згадала історію своїх коментів.
Як ви відноситесь до прізвиськ? 

 04.02.2013 20:47  Оля Стасюк для Каранда Галина 

а кольору...? 

 03.02.2013 19:57  Каранда Галина для Оля Стасюк 

:)))))) очі?)) чесні такі, великі))))))) 

 03.02.2013 16:58  Оля Стасюк для Каранда Галина 

Не треба плакати)))))) до речі, які в Шапочок очі на пару? 

 03.02.2013 16:57  Оля Стасюк 

"Правда цьогоріч снігу у Вінниці випало багато, чи не так Олю?))))" - багато, багато)))))))))) класна підбірка. При можливості можна поповнювати.

 03.02.2013 15:22  Каранда Галина для Оля Стасюк 

Олюсю! А ти ж тут не була! Шапочка образиться, як не зайдеш... і плакатиме....((((((((((( 

 05.01.2013 19:23  Каранда Галина для © ... 

ТРАЛІ-ВАЛІ  - забули це слово внести в словник))))))))

 30.12.2012 09:41  Каранда Галина для Деркач Олександр 

1/2

 30.12.2012 09:30  Деркач Олександр 
 29.12.2012 17:54  Мар Мишка 
 29.12.2012 17:29  © ... 

інші 50% також виносять подяку))) 

 28.12.2012 20:36  Чернуха Любов 

Всім-всім вітаннячко! Довгих літ і процвітання ПОРТАЛУ! 

 28.12.2012 18:04  Ярослава Яковенко 

З днем народження, Портале!
Найкращі побажання всім тим, хто робить його цікавим, хто приходить сюди за гарним настроєм, тим хто ще прийде сюди найближчим часом! 

 28.12.2012 15:06  Каранда Галина для Тетяна Ільніцька 

Мамонт - то моє. Саша намагався раніше називати це поняття мастодонтом, то я йому й пояснювала різницю між цими термінами, як я її відчуваю. Тому ці слова й потрапили до словника. Баламут - цікаво, але надто м"яко для цього типу характеру. з ефектом Вавілонської вежі боремось першим пунктом Правил поведінки на порталі. помагає. А мінять Червону Шапочку на Зміючку не будемо. Персонаж склався історично, свою нішу зайняв, функції свої виконує справно і почувається ТУТ в своїй тарілці. Якщо Оленка дуже хоче, то й для неї знайдеться місце, але вона має мати свій характер і свої особливі відмінності, яких надасть їй її куратор. Шапка ж наразі має двох кураторів, і не виключає можливості збільшення їхнього кола за умови збереження доброзичливого характеру і цілісності свого образу. 

 28.12.2012 14:57  Іміз 

ідея словника - супер!!! початок - з гумором і дійсно, посторонній взагалі не вїде у літпортальську термінологію!!!! 

 28.12.2012 14:38  Каранда Галина 

половинка Червоної шапочки дякує всім, хто ТУТ був!:) і є!:) 

 28.12.2012 14:04  Ника Жикол для Каранда Галина 

З Днем Народження, Портале! А я, мабудь, "мамонт"... 

 28.12.2012 13:51  Тетяна Ільніцька для Суворий 

так у чому це полягає? розкажіть! нам же цікаво, як воно оте "тяжела и неказиста жизнь простого программиста"?! 

 28.12.2012 13:34  Суворий для Тетяна Ільніцька 

А Ви думали у нас нема баламутів....? Та ні відносимось спокійно до явища "баламутизм" і по можливості боремося... 

 28.12.2012 13:32  Тетяна Ільніцька для Суворий 

Хто Вам так насолив? 

 28.12.2012 13:27  Суворий для Тетяна Ільніцька 

Баламут - це геніально.... Руки чешуться ввести такий статус користувача.... 

 28.12.2012 13:07  Тетяна Ільніцька 

Особливі напади сміху викликали слововживання "пробаперці", означення термінів Мастодонт і Мамонт! У Мастодонті, звісно ж, розгледіла себе! Хоча, мабуть, якимось боком і до Голеньких Слоників... Хотілося б запропонувати у розробку наступні поняття й терміни. Оскільки тут присутня Чебурашка, непогано було також запровадити і ШАПОКЛЯК - ТАКУ СОБІ ОСОБУ, ЯКА ТВЕРДО ПЕРЕКОНАНА, ЩО "ХАРОШИМИ ДЕЛАМИ ПРАСЛАВИТЬСЯ НИЗЗЯ!!!". Цілком доречним бачу також упровадження КРОКОДИЛА ГЕНИ - ПЕВНОГО АНТИПОДА ДО ВИЩЕНАЗВАНО...

 28.12.2012 13:06  Суворий для Недрукована 

4 роки... 

 28.12.2012 13:01  Недрукована 

Крутий словник, крутий привід для його написання)
Вітаю Пробу Пера з Днем народження! Рада, що випадково сюди попала і багато чого ТУТ знайшла і забрала собі :)
До речі, а скільки Порталу виповнилось? 

 28.12.2012 11:49  Суворий 

ЛітПорталу ура... Просимо вибачення, якщо раптом сайт занадто складний для користування. Насправді ми намагаємось зберігати баланс між якомога більшими можливостями і доступністю... 

 28.12.2012 11:42  Володимир Пірнач 

А, ну да :)
З народженням тебе, ТУТ! 

 28.12.2012 11:42  Володимир Пірнач 

Крутяк!
Шикарний тандем:)
Усі-пусі-всі-гарнюсі - просто ульот, і до речі, дуже трушно описано.
Мамонт теж дуже потішив, щоправда я трошки інший зміст вложував при вживанні, але цей теж мегакрутий.
Дуже зайшло.
Плюсую. 

 28.12.2012 10:46  Лідія Яр 

 28.12.2012 10:44  Лідія Яр 

дуже класний словник...справжній ПОРТАЛЬНИЙ! Теж вітаю усіх ПОРТАЛЦІВ А РЕДАКТОРАМ велике -велике спасибі за чудовий сайт. СЮДИ заходиш, як у затишне кафе, де можна поспілкуватися з близькими друзями....ТУТ можна просто відігрітися душею...Дякую щиро всім за ту приємну атмосферу, що панує ТУТ....ще раз ВІТАЮ ВСІХ! 

 28.12.2012 02:13  Каранда Галина для Суворий 

Дуже-дуже вітаю Портал з Днем Народження! Ви самі знаєте, як я його люблю! Велике спасибі Суворому, Миколі Щасливому і Мар Мишці за цей затишний і неперевершено цікавий світ. Процвітання Вам і Вашому творінню! 

 28.12.2012 01:54  Каранда Галина для Микола Щасливий 

як видно з картинки, Шапка вже зареєстрована ТУТ і цілком природньо почувається в літбесідці... 

 28.12.2012 01:50  Микола Щасливий 

Червоній шапочці БРАВО!
Усіх авторів вітаю та бажаю натхнення, творчості і побільше ліричних рим. 

БЛОГ "ВІЛЬНІ ТЕМИ"
18.06.2018 © Ковальчук Богдан Олександрович
Розвиток мови — ознака її життя
18.06.2018 © Суворий
Смерть убивці Симона Петлюри (березень 1938)
17.06.2018 © Суворий
Кінець українізації: російська мова з другого класу (1938)
17.06.2018 © Суворий
Мовний плебісцит на Закарпатті: як перемогли москвофіли? (1938)
ВИБІР ЧИТАЧІВ
17.12.2014 © Микола Васильович СНАГОВСЬКИЙ
12.04.2011 © Закохана
12.12.2014 © МИХАЙЛО БУЛГАКОВ
28.04.2018 © Василенко Андрій Антонович
17.09.2014 © Андрій Осацький
17.09.2014 © Софія
Літературне інтернет-видання "Проба пера" ставить за мету сприяти розвитку української культури та мови. У нас можна відшукати твори українською та російською мовами сучасних авторів України. Всі доробки віршів, прози, публіцистики друкують завжди самі автори або редактори за їх особистою згодою. На літературному порталі тільки вірші та проза сучасників.
© "Проба Пера" | 2008 - 2018
admin@probapera.org

Редакція сайту не завжди поділяє погляди та політичні вподобання дописувачів, тому відповідальність за зміст творів несуть самі автори ©  Авторські права на твори застережені і належать їх авторам
© Передрук матеріалів в електронних ЗМІ та на веб-сайтах дозволений тільки за наявності гіперпосилання на probapera.org
© Право на передрук творів у паперових ЗМІ та іншій поліграфічній продукції (а також відтворення у будь-який спосіб в аудіо чи відео форматах) належить авторам і дозволений лише за їх письмової згоди