Сучасні вірші, проза, твори Літературні твори, вірші, проза на теми: кохання, любов, життя
Корзина: +0

 [Логін]
 [Пароль]
27.10.2016 23:20Мініатюра
Про майбутнє  
Співбесіда
Рейтинг: 5 | 3 гол.
Без обмежень
© роман-мтт

Співбесіда

фантастично-реальне
роман-мтт
Опубліковано 27.10.2016 / 38339

– Ступінь вашої усвідомленості? – запитав директор у нового претендента, яких він вже бачив з десяток за першу половину робочого дня.

– А за якою шкалою вас цікавить? – відповів відвідувач.

– Цікаво... Я раніше думав, що там всього два параметри: усвідомленість або є, або її немає.

– Я усвідомлюю себе за цілим рядом методик, вам цікаво?

– Ну, кажіть вже ...

– Отже. Якщо брати за простою десятибальною шкалою, то зранку я усвідомлений на "три". Це точно. Іноді буваю усвідомлений на п’ять (це часто) або навіть на шість балів. Дуже рідко вище: до десятки колись доходив, але потім перестав експериментувати – боявся з’їхати з глузду. Але не нижче "трійки" – завжди.

– Цікаво знати, які в вас критерії вимірювання за цією шкалою, що вона викликає такий острах?

– Загалом, це проста побутова або фізіологічна усвідомленість. Ну, ви розумієте: поїсти, сходити в туалет, відчути тепло або його відсутність, відповісти на питання співрозмовника, оцінити ситуацію при переході дороги. І я відштовхуюся від трьох базових балів: прокинутися, почати думати і виконувати прості дії. Якщо я роблю все правильно – то це ще один бал, якщо просто. А далі лінійний подієвий масив, який треба відстежити, росте в геометричній прогресії з множником 10 між кожним відтинком сусідніх балів по відношенню до попереднього інтервалу. Чотири бали і вище – це коли я усвідомлюю не тільки простір і своє місце в ньому і те що роблю, але ще і багато деталей. Наприклад, тріщини в асфальті, яким іду. Одна тріщина – одна десята бала до усвідомленості ситуації. А от тріщина і кілька листів на дереві, які ворушаться від збурення повітря, що спричиняє проїжджаючий повз тролейбус четвертого маршруту в бік кінцевої "Порт" – це вже плюс вісім десятих бала до усвідомленості, бо я відстежив вісім факторів за третину секунди. Якщо додати людей, порошинки пилюки і вологість навколишнього повітря, то це становитиме базову п`ятірку з однією сотою: додаткових факторів три, але один з них перетнув п’ятірку і присутній в наступному інтервалі 5-6, де градація шкали подій йде вже на соті. Тож від п’яти до шести балів шкала подій відстежується вже в сотих, а від шести до семи – в тисячних. І так далі – до самої десятки.

– Зрозуміло. А які ще у вас є шкали чи методики?

– Емоційній ступінь усвідомленості зі шкалою в процентах.

– Це як? – зацікавлено вимовив директор.

– Просто. Я ловлю емоцію, почуття, думку, фіксую подію і аналізую її. Препарую, думаю як на неї впливають сонце, вітер, колір одягу дівчат, які проходять повз, чиясь смерть, який-небудь покалічений пес на дорозі, сухий лист, що плаває в калюжі. Але тут є важлива особливість: якщо я захоплений видовищем, то усвідомленості – немає. Якщо не захоплений – її теж немає. Якщо я помітив якийсь момент і аналізую його – вона є, але ступінь її залежить від краси побаченого. Більше краси – більше милування – менше усвідомленості. Менше милування – більше усвідомленості, але тоді пропадає краса, яку я перестаю усвідомлювати як стан якоїсь речі. Іноді оцінюю варіанти зміни подій від часу побаченого, чи варіанти розвитку події до того моменту, як я з нею зіткнувся... Іноді буває навіть прозріння: коли я на тому самому листочку підсковзнуся і падаю в ту саму калюжу – то маю 100% усвідомленості, що виникає відразу! – претендент засміявся, даючи зрозуміти, що останнє речення – то був жарт. Директор теж посміхнувся і спитав:

– Дуже цікаво! Що ще є?

– Шкала неконкретної інтерпретації усвідомленості вас цікавить?

– Так-так, розповідайте! – зацікавлено вимовив наймач.

– Ду-же все!..

– Е-е-е-е-е… Тобто, що "дуже все"? – перепитався керівник установи.

– А ні що! – вигукнув різко відвідувач і дико витріщився на директора. Потім обличчя його прийняло знову нормальний вигляд і він додав: «Я ж казав - неконкретна інтерпретація»

– Еге ж, е-е-е-е-е… Зрозуміло… З цим пунктом – закрили. Яка наступна ваша шкала усвідомленості? – директора вже охопив азарт, йому дуже подобалася ця співбесіда.

– Наступна шкала усвідомленості – фізична. Тут дуже просто: або «так», або «ні». Я знаю, що все що ми бачимо – це електромагнітні хвилі різної довжини, що створюють відчуття кольору в нашому мозку. Те саме стосовно і всіх інших відчуттів: звука, тепла, дотику, будь-якої вібрації чи коливання. І я знаю, що простір, і матерія в ньому – нескінченні. Як тільки я забуваю ці дві істини – я неусвідомлений фізично. Як тільки згадаю – усвідомлений і все навколо мене бринить різними хвилями.

– А що стосується метафізичних явищ: Бог, Істина, Любов – вони якось впливають на вашу усвідомленість?

– Так! Це ж одна з моїх давно улюблених систем: для неї в мене є шкала визначення усвідомленості на базисі Вічних цінностей! Я ваші релігійні та інші почуття не зачіпаю? От і добре, слухайте. Якщо я відчуваю в собі Вічне, то я усвідомлений, коли усвідомлюю це. Або неусвідомлений, коли не усвідомлюю. І навпаки: якщо я не відчуваю Вічне в собі, то я теж усвідомлений коли це усвідомлюю, або неусвідомлений коли думаю про Вічне, але не відчуваю. Різниця для мене суттєва, розумієте?

– Е-е-е-е-е, поки ні, якщо чесно – заплутався… – директор зніяковів, навіть розвів руками, а очі його дивилися збентежено, розгублено і висловлювали повне нерозуміння, а потім посміхнувся і глянув так, мовби вимагає роз’яснення. Відвідувач почав:

– Вічне допомагає відчувати себе усвідомлено в більшій мірі, ніж несвідомо, а відсутність вічного в душі – навпаки, швидше допомагає відчувати себе несвідомо, ніж усвідомлено. Але якщо ти розумієш свій стан – ти більш свідомий, ніж без розуміння свого стану. Емоційне забарвлення при цьому може грати як на боці процесу усвідомлення, так і проти нього. Загалом, це не складно – треба просто трохи призвичаїтись. Але для початківців шкала не підходить – часто випливає досить велика похибка із-за тих самих емоцій. Освіта також має значення, щоб правильно цією шкалою користуватися, практика і все інше. Тому люди рідко нею користуюся. Я і сам нечасто її долучаю до самоаналізу: так би мовити, для перевірки сумнівів, і для практичних задач вона майже непристосована.

– Розумію, розумію... – співчутливо повільно почав директор, наче він нарешті згадав щось подібне з власної практики, трохи помовчав і продовжив, – У вас ще мабуть багато систем вимірювання рівня усвідомленості? Не відповідайте – вже бачу таки багато. А скажіть, яка з них найулюбленіша, достовірна чи зрозуміла?

– Нова – ваша! – різко випалив співрозмовник знову дико розтуливши очі і вистромив вказівного пальця на власника кабінету.

– Тобто?! – ошаліло перепитався той і теж здивовано округлив власні беньки.

– Я ж не просто так розбираюся в якихось певних видах власної усвідомленості. Я ще й вивчаю чужі! – відвідувач розплився в посмішці, – Нова шкала усвідомленості – найулюбленіша і сама цікава. Тепер – це буде ваша шкала, я її повністю вивчу, препарую, буду використовувати при нагоді! – він радісно дивився на здивованого начальника.

– Але я ж вам не розповідав про неї, – директор геть перестав розуміти що відбувається в його кабінеті, говорив тихо, задумливо, наче почав боятися претендента і виправдовуватися перед ним.

– Та нічого страшного – розкажіть! До кінця співбесіди ще цілих три хвилини. – безапеляційно відповів відвідувач.

– Взагалі, то, кхе-кхе, це я з вами проводжу співбесіду, кхи-кхи. А не ви зі мною, смішно навіть якось, кхе-кхе... – директор здивовано і наче трохи невдоволено хмикнув, але не образився – подив таки взяв в ньому гору.

– Та нічого страшного, кажу ж вам: це тимчасово. Зараз ви вважаєте, що ведете співбесіду, а за мить усвідомите справжній стан речей.


Директор зам`явся, якось засовався і вимовив, наче трохи соромлячись:

– Ну добре, слухайте: я себе усвідомлюю кожного разу, коли…

28.10.2016 Проза / Оповідання
один світ - один колір (Фантастично) / Земірський туман | роман-мтт
Попередня публікація: 27.10.2016 Проза / Мініатюра
Контра спем сперум, карочє… (Фатастично-мініатюрно) / Мініатюра | роман-мтт
НадрукуватиПортфоліо автора
*Збереження публ. для прочитання пізніше
Чудово Добре Посередньо
Найновіше
23.06.2018 © Наталія Старченко / Оповідання
Пригоди ще тільки починаються... (Продовження оповідання "сюрприз")
21.06.2018 © Анатолій Валевський / Оповідання
Життя кулі
21.06.2018 © Андрій Осацький / Казка
Підземна мандрівка
20.06.2018 © Наталія Старченко / Оповідання
Сюрприз
20.06.2018 © Андрій Осацький / Казка
Таємнича пожежа
фантастичне
23.09.2016
Чорна маршрутка
26.10.2016
Інстинкт білійця (фантастично)
27.10.2016
Співбесіда (фантастично-реальне)
23.11.2016
Годувальниця (замальовка)
Сподобалось? Підтримай Автора, поділись посиланням:
Рейтинг: 5 (МАКС. 5) Голосів: 3
Переглядів: 66  Коментарів: 13
Тематика: Проза, Мініатюра
ОБГОВОРЕННЯ
Мене звати: 
Закріплений коментар
Коментар відвідувача стає доступним для ознайомлення лише з дозволу Редактора
 31.10.2016 01:16  © ... для Олександр Новіков 

прикольно. одне співзвучне слово, схоже за написанням, +назва = інтрига. а який обіцяючий сюжет прогнозує цей коктейль в голові читача. :))))))))) треба взяти собі на озброєння. 

 30.10.2016 23:41  © ... для Олександр Новіков 

дякую! 

 30.10.2016 21:26  Каранда Галина для Олександр Новіков 
 30.10.2016 21:14  Олександр Новіков для © ... 

цікаво) 

 30.10.2016 21:14  Олександр Новіков для Каранда Галина 

а я в коменті прочитав що повісився. читаю і чекаю, а вони все балакають і ні тобі табуретки ні мила)) 

 30.10.2016 20:10  Каранда Галина для © ... 

))) все-все, обіцяю більше не спамити:))) 

 30.10.2016 20:10  Каранда Галина для © ... 

на третій якось зупинилися... вже не пам’ятаю, чому. 

 30.10.2016 20:07  Каранда Галина для © ... 

другу частину Пункту прокату писав мій син:))) тоді йому було 11))) 

 30.10.2016 20:02  Каранда Галина для © ... 
 30.10.2016 19:36  © ... для Каранда Галина 

мабуть десь співпали коливання двух реальностей: того хто вів співбесіду, і того хто на неї прийшов. взагалі установа ще та - там розбиратися і розбиратися з її роботою треба. 

 30.10.2016 19:34  © ... для Артюх Леся Вікторівна 

та то таке! робота не вовк - на місяць не виє! 

 30.10.2016 19:18  Артюх Леся Вікторівна для © ... 

аж на співбесіду захотілось) 

 30.10.2016 16:39  Каранда Галина для © ... 

^)))
прикольно) суть зрозуміла
але даремно директор повівся... справжній стан речей в даному випадку річ суб’єктивна і залежить тільки від впевненості "усвідомлювачів"... 

БЛОГ "ВІЛЬНІ ТЕМИ"
22.06.2018 © Суворий
Свідчення Кривицького: Сталін шукає порозуміння з Гітлером (травень 1938)
21.06.2018 © Суворий
Волинь та Галичина: полонізація прискореним темпом (травень 1938)
21.06.2018 © Суворий
Українці Польщі вимагають тих же прав, що й судетські німці (травень 1938)
20.06.2018 © Суворий
Зміниться польська політика проти українців (травень 1938)
ВИБІР ЧИТАЧІВ
17.12.2014 © Микола Васильович СНАГОВСЬКИЙ
29.08.2010 © Віта Демянюк
12.04.2011 © Закохана
11.11.2011 © Тетяна Чорновіл
01.08.2012 © Волинець Галина Миколаївна
22.09.2013 © Тетяна Ільніцька
Літературне інтернет-видання "Проба пера" ставить за мету сприяти розвитку української культури та мови. У нас можна відшукати твори українською та російською мовами сучасних авторів України. Всі доробки віршів, прози, публіцистики друкують завжди самі автори або редактори за їх особистою згодою. На літературному порталі тільки вірші та проза сучасників.
© "Проба Пера" | 2008 - 2018
admin@probapera.org

Редакція сайту не завжди поділяє погляди та політичні вподобання дописувачів, тому відповідальність за зміст творів несуть самі автори ©  Авторські права на твори застережені і належать їх авторам
© Передрук матеріалів в електронних ЗМІ та на веб-сайтах дозволений тільки за наявності гіперпосилання на probapera.org
© Право на передрук творів у паперових ЗМІ та іншій поліграфічній продукції (а також відтворення у будь-який спосіб в аудіо чи відео форматах) належить авторам і дозволений лише за їх письмової згоди