25.06.2017 06:28
Для дорослих (18+)18+
50 views
Rating 0 | 0 users
 © Іван Петришин

Легeнди Калдераш "Початок"

ТРАДИЦІЇ ТА ЛЕГЕНДИ ЦИГАНІВ

/розповідi Балканських Ромів/

знавцям італійської мови

ТРАДИЦІЇ, ЗВИЧАЇ ТА ЛЕГЕНДИ ЦИГАНІВ КАЛДЕРАШ.


/розповідь Балканських Ромів/


спочатку, були О Дель і Бенґ, які кинули виклик один одному.

одного дня, підчас прогулянки по березі великої річки, Бенґ і каже: "я можу дістати дно"...

О Дель, Своїм посохом наказав груші та яблуні плодоносити, потім наказав двом з`їсти фрукти: Дамо- груші, а Яхва- яблука. потім, вони відчули жагу один до одного і, за наказом Деля, зляглися. але, ненаситна жінка вимагала від чоловіка злягатися багато разів. тоді, О Дель сказав: " ти, жінко, ніколи більше не задовільнишся; у тебе завжди буде жага до чоловіка", і залишив їх з їхньою долею.

О Дель створив із землі Шеркано-змія і його супутницю Галлу, і пари усіх решта тварин.

у тому первісному світі, О Дель Сінпетрі мав собі товаришів: Сввятого Якова, Святого Абраама, Святого Мойшеля і Святого Кречуно. це були святі, предки. з ними був також Фаравон, який, потім, відокремився, спровокувавши розкол серед людей, які до цього моменту були одною расою і розмовляли однією мовою, розділивши їх на два клани- Хораксане` із вождем Сінпетрі і Фаравонурія із вождем Фаравоно. ця група спочатку трималася осторонь але, потім, множачись, мудрі і сміливі, вирішили вони завоювати усю землю. тоді, Фаравоно розпочав війну проти Сінпетрі, але він не знав, що Сінпетрі був тим самим Делєм. на чолі своїх військ, Фаравоно перейшов річку, опираючись на силу Деля, але, при перетині моря, повний пихи, покликався на свої власні сили і був подоланий водою. його остання спроба звернутися до кам`яного ідола була покарана блискавкою. отож, уся країна була затоплена. О Дель Сінпетрі відродив землю, розширивши її, і дав її Своїм Хораксане` і переніс сунтце у Раййо (Царство), до іншої землі, що понад зірками. Фаравонуріяни, покинуті, були кинуті усі в Ядо, у підземну безодню, куди йдуть усі померлі від поганої смерті. небагато Фаравонуріян, що вижили, тобто Цигани, були прокляті і не мають більше ні власної землі, ні політичних зібрань, ні власної церкви, ні письма, бо їхня культура потонула у морі".


переклад з італійської- Івана Петришина


//www.imninalu.net/tradizioniRom.htm

USA 06.24.2017Близькі за тематикою матеріали шукайте в розділі Релігія та міфологія, Про зраду, Про життя, Про минуле, Про людину

Пропонуємо ознайомитися з наступною публікацією автора «Гіперборея- Україна? (Край сильних північних вітрів) / Мова та література | Іван Петришин». Якщо Ви пропустили, до Вашої уваги попередня публікація «ТРАВИ ШОВКОВІ ПІСНІ І СЛОВА (Класична італійська поезія.) / Лоренцо де Медічі "Звитяга Вакха й Аріадни" | Іван Петришин 18». Ще більше Ви зможете прочитати на персональній сторінці автора Іван Петришин.

http://www.imninalu.net/tradizioniRom.htm


Обговорення

Візьміть участь в обговоренні твору

Мене звати: 
Закріплений коментар
Коментар відвідувача стає доступним для ознайомлення лише з дозволу Редактора

Публікації автора Іван Петришин

Літературні авторські твори, вірші, проза на теми: кохання, любов, життя тощо