30.05.2015 00:52
for all
222 views
    
rating 5 | 3 usr.
 © Арсеній Троян

Ах, ах, ці випускні...

але без ностальгії

Кінець червня, екзамени, які тоді ще здавали, - уже десь далеко. Остання сиза голубка дитинства, тріпотячи крилами, зникає за обрієм і більше ніколи не повернеться...


Хоча говорив, що ностальгії немає, продовжу без цього врочисто-шкільного пафосу. Якось мало пам`ятаю з того періоду, у пам`ять врізались окремі фрагменти: великі, задушливі класи, стомлені вчителі за вичовганими столами, квіти у великих вазонах, вода в пляшках і передчуття чогось дивного, навіть страхітливого. Екзамени завершились, залишилось кілька днів на репетиції: саморобні плакати, лопнуті кульки, купи паперу на партах, розставлених під стінами - в центрі ми - 11 штук - репетируємо власноруч склепаний сценарій, зупиняючись, щоб посперечатись і перемотати касету з фонограмою.


Сам випускний теж постає в голові уривчасто. Чітко пам`ятаю шлях до школи в день цього заходу: я йду по трасі, весь у святковому і чистому, а повз мене проходить череда корів, які байдуже ковзають по моїй святковій сорочці великими і добрими очима.


Ну а далі - усе, як у тумані. Безцільне бродіння по темній школі. Вихід під врочисту музику. Вірші, подяки, квіти. Жива людська маса на низьких лавах, яка з очікуванням дивиться на нас. Огрядний чоловік знімає на вехаеску. Це був єдиний момент, коли час був відчутній майже на дотик, принаймні, так здавалось тоді.


"Наші випускники!". Великі костюми, красиві сукні.


"Я, як класний керівник, вас завжди...". Кілька жінок витирають вологі очі. "Ой, ви мені кота подарували?". Кіт тікає на другий поверх - там темно, звуки музики лунають приглушено, лише кіт нявкотить, псує святковий настрій.


Дивно, але в мене є диск з записом випускного, але там немає жодного мого спомину. Мабуть, голова - найкраща вехаеска

Обговорення

Візьміть участь в обговоренні

  • Поскаржитись
 30.05.2015 08:11  Каранда Галина => © 

а наш клас відзначився тим, що фотографувати взялася мама однокласниці. І якось так вийшло, що ні в кого немає жодної фотографії з випускного. Про відео навіть не йдеться...

а в голові.... ну, словом, теж без ностальгії:))))))))