24.11.2015 19:44
Без обмежень
335 views
Rating 5 | 2 users
 © Каріна Зарічанська

Інтерв`ю з В. Короленком

В 6 класі нам задавали написати інтерв`ю з письменником. Знайшовши це інтерв`ю, я вирішила опублікувати його. Як чудово згадувати дитинство.

Журналіст: Доброго дня, наші любі читачі. Сьогодні ми будемо брати інтерв’ю у російського та українського письменника, журналіста, публіциста і громадського діяча Володимира Галактіоновича Короленка. 


В.К.: Доброго дня. 


Журналіст: Я прийшла до вас з майбутнього, щоб з вами поспілкуватися, ви не заперечуватимете? 


В.К.: Звісно, ні. Але якщо ви берете у мене інтерв’ю, мої твори досі читають? 


Журналіст: Ваші твори!.. Їх читають і діти, і дорослі, і в школах, і вдома. На них є навіть екранізації! 


В.К.: Приємно про це дізнатися з майбутнього. 


Журналіст: Ми знаємо, що ви були і українським, і російським письменником, але ж де була ваша справжня батьківщина? 


В.К.: Народився я на Полтавщині. Але на Житомирщині минули мої дитячі та юнацькі роки. Згодом, я уже переїхав до Петербургу, навчатися у Петербурзькому технологічному інституті. Але це тривало не довго. 


Журналіст: А чи могли би ви розповісти про своє дитинство трішки детальніше? 


В.К.: Так. Як я вже раніше говорив на Житомирщині минули мої дитячі та юнацькі роки. Разом із мудрістю народних пісень, казок моя свідомість вбирала в себе і суворі враження довколишньої дійсності. Моє дитинство було багатобарвним. По суті воно й визначило подальшу мою долю. Згодом мене дуже приваблювали музика і мистецтво, історія, філософія, але ніщо не захоплювало так, як література. Я був просто вражений, відкривши для себе твори Олександра Островського, Миколи Некрасова, Івана Тургенєва. 


Журналіст: Це справді вражає. Мабуть, мало хто відчув життя у всій своїй красі більше, ніж ви. 


В.К.: Дякую, але справжню людину можна судити не по цьому, справжня людина та, у якої щира душа, велике серце, гарні думки і мужні, добрі вчинки. 


Журналіст: Я з вами погоджуюся. Розкажіть будь ласка про свої молоді роки. 


В.К.: Тяжке життя випало мені на той час. Не дослуживши кілька місяців до пенсії, помер батько. Мати і п`ятеро дітей залишились без будь-яких засобів для існування. За вільнодумство та участь у студентських виступах мене виключили з академії (1876). Упродовж року мені довелося жити у м. Кронштадті під наглядом поліції. Працював я коректором у друкарнях і репетитором у багатих сім`ях; якийсь час був чоботарем і чорноробом. 


Журналіст: Мабуть, це були тяжкі випробування. 


В.К.: Можливо, але бог нам дає ті випробування, які ми зможемо пройти, і даються вони нам для того, щоб ми усвідомили набагато більше і взяли з цього урок. 


Журналіст: Це справді істинні слова, які є скарбом нашого життя. І, мабуть, ніхто інший, ніж ви не переконався у цьому більше. 


В.К.: Так, не все гладко було у житті. Але у ті моменти всередині серце мені казало боротися і не здаватися.  


Журналіст: Я бачу, що ви волелюбна людина. Можливо, саме це вам допомагало бути громадським діячем. 


В.К.: Мабуть, що так. Упродовж 1896–1900 рр. моя родина мешкала в Петербурзі. Я працював редактором журналу «Русское богатство». Не хочу хвалитися, але моя публіцистична діяльність набула такого розмаху, що зі мною мусив рахуватися царський уряд. Мої виступи в пресі стали значним явищем у суспільному житті й одночасно яскравими віхами моєї творчої біографії. Я і Л.Толстой привернули увагу громадськості до голодомору 1891–1892 рр. Я виступив на захист цілого народу (вотяків) від огульного й наклепницького звинувачення у вбивстві людини (під час ритуалу), опублікувавши серію статей під рубрикою «Мултанська справа». Моя викривальна промова в суді приголомшила всіх. Після чотирьох років бюрократичної тяганини несправедливий вирок було скасовано. 


Журналіст: Ви зробили велику справу для народу, показуючи що таке справжня людяність і чесність. Саме такі люди як ви заслуговують справжньої поваги. Я би хотіла дізнатися, коли починається ваша літературна діяльність? 


В.К.: Початком літературної діяльності вважається 1879 р., коли на сторінках петербурзького журналу «Слово» з`явились «Епізоди з життя шукача». Наступні твори вийшли друком лише через шість років. Мені було дозволено оселитися у Нижньому Новгороді. Співчуттям до знедолених і покривджених сповнені мої роздуми. Пронизливий вітер свободи пробуджує соціальну свідомість героїв оповідань «Яшко», «Убивець», «Сон Макара», «Соколинець» та ін. На папір лягають рядки про наболіле, пережите й вистраждане. 


Журналіст: Це справді дуже цікаво! Але, на жаль, наше інтерв’ю добігає кінця. Що би ви хотіли побажати нашим читачам? 

В.К.: Ніколи не здавайтеся, щоби не трапилось, будьте самі собою! Не забувайте, що таке доброта, чесність, мужність і людяність. Адже не кожна людина є справжньою людиною. Вчіть цього своїх дітей і не забувайте, що насамперед потрібно починати з самого себе! 


Журналіст: Дякуємо велике вам за таке чудове інтерв’ю. Я впевнена, що наші читачі зробили свої висновки і прислухалися до вас. До побачення. 


В.К.: До побачення! 

 24.11.2015.- публікаціяБлизькі за тематикою матеріали читати в розділі:

Пропонуємо ознайомитися з наступною публікацією автора «Якби я могла взяти інтерв`ю в... / Інтерв`ю́ | Каріна Зарічанська». Якщо Ви пропустили, до Вашої уваги попередня публікація «Якби я могла взяти інтерв`ю в... / Інтерв`ю́ | Каріна Зарічанська».


Сподобалось? Чудово? Класно? Корисно? Нецікаво та посередньо?Можливо Вас зацікавить:

Обговорення

Візьміть участь в обговоренні

Мене звати: 
Закріплений коментар
Коментар відвідувача стає доступним для ознайомлення лише з дозволу Редактора
 25.11.2015 13:15  © ... => Суворий 

Дякую за підказку. Обов`язково виправлюсь! 

 24.11.2015 20:55  Суворий => © 

Однакова назва кільком публікаціям поганий тон... Не інформативно для стороннього читача.

Публікації автора Каріна Зарічанська

Літературні авторські твори, вірші, проза на теми: кохання, любов, життя тощо

Сторінка: 1 з 2 | Знайдено: 7
Автор: Каріна Зарічанська
АВТОРСЬКІ ЗБІРКИ: Шкільні публікації;
Сортування за: Дата/час опублікування з спад.;