07.10.2016 12:34
Без обмежень
164 views
Rating 5 | 2 users
 © Роман-Мтт

Хроніки міста D

фантастично-реальне

так воно вже переплітається в моїй голові...

Град "D" все більше нагадував сумний закислий крохмаль.


Знаєте, я одного разу бачив такий. Залишили в мисці картоплину: чи то зайву на суп начистили, чи то в сковорідку до нарубаних соломкою одноплемінників не влізла. І ця картоплина дала багато крохмалю – його на дні було видно неозброєним оком. А потім миску винесли на подвір`я, воду злили, картоплю-одиначку теж десь поділи, а саму миску з клейстерно-липким дном кинули під стіл, що стояв під навісом, щоб потім помити. Погода була сльотава, на двір зайвий раз намагалися не виходити, і про посуд – забули. А через чотири-п`ять днів, коли кинулися шукати ту миску, то знайшли: світлий крохмаль посірів, місцями дном розходилися чорні жирні точки, в центрі яких починала колоситися цвіль. Огидне видовище, я вам скажу: суцільна картина накрохмаленого марнотратства, за яким криється цілковита безвідповідальність, виправдана лише небажанням працювати в дощ.


Град "D" закисав: жителі його ворушилися повільно, транспортні потоки вичерпалися, грошові насоси розібрані, а запчастини і трубопроводи обмінені на горілку, наркотики і позбавлені сенсу ідеї. Підприємства ще працювали. Але навіщо, ніхто не розумів – дармо-платня на них офіційно була скасована ще чотири місяці тому.


Зачаровані робочі мурахи, як і раніше ходили до своїх верстатів, що гуділи вже не так радісно і рівномірно, до ліфтів, що падали униз зі швидкістю тридцять метрів за секунду. Комунальники з мляво-суворими обличчами, мели беземоційно вулиці, прибирали сніг, латали розбомблені тротуари. Час від часу прилітали міни та реактивні снаряди, осколками від яких вбивало людей граду "D" прямо на очах у комунальників ...


На відстані в кілька тисяч кілометрів, в різні боки від Центрального поштампу (який знаходився всього в п`ятистах метрах від пам`ятника Вічного живого ilihca), багато людей постійно згадували град "D". Хто в думках, хто в полум`яних промовах, хто в піснях і віршах. А сам град "D" в цей час трусило від поминальної гикавки артилерії, що била його з півночі, то йому траплялося чухатися від черг крупнокаліберних кулеметів в західно-Курахівському напрямку, чи десь по тілу міста різко вискакували вогнепальні прищі від влучання мінометів.


Білих мух, що падали на містечко, приваблювали крапельки свіжої крові. Кров тут тепер тече регулярно, не те що вода з вічно пересихаючих кранів міськводоканалу...

Zp-місто осінь 2014Близькі за тематикою матеріали читати в розділі:

Пропонуємо ознайомитися з наступною публікацією автора «Звонок (Реально) / | роман-мтт». Якщо Ви пропустили, до Вашої уваги попередня публікація «з непережитого (Фанастично-реальне) / Візит близнюків | роман-мтт».


Сподобалось? Чудово? Класно? Корисно? Нецікаво та посередньо?Можливо Вас зацікавить:

Обговорення

Візьміть участь в обговоренні

Ваше ім`я, псевдо або @: 
Закріплений коментар
Коментар відвідувача стає доступним для ознайомлення лише з дозволу Редактора
 07.10.2016 23:26  © ... => Леонід Пекар 

що до гикавки - то це після спілкування з артилеристами і виникло таке порівняння. "ми їх зайо...ували до ікоти, бо вони не могли в нас влучити" - це я культурно написав, повірте. :)

 07.10.2016 23:20  © ... => Леонід Пекар 

дякую! 

 07.10.2016 23:17  Леонід Пекар => © 

"поминальної гикавки артилерії" - класно. Хоч на мене, щодо артилеріїї, скоріше "поминальний прес". Але все одно класно. 

 07.10.2016 13:54  Каранда Галина => © 

не була там... але уявляєсь якось саме так... 

Публікації автора Роман-Мтт

Літературні авторські твори, вірші, проза на теми: кохання, любов, життя тощо