04.01.2018 11:08
Без обмежень
57 views
Rating 5 | 1 users
 © Дарія Китайгородська

Все те незриме світло

Перша прочитана книга цього року – Все те незриме світло Ентоні Дорра, переклад українською – видавництва КСД.

Відкрию секрет: я почала її читати десь за півгодини після настання Нового року :) Послухала президента, випила шампанського, спробувала щось подивитися розважальне, але воно не полізло. А от Все те незриме світло виявилося якраз тим, що дуже гарно пішло, бо я читала цю книгу ще години зо дві, поки аж очі не почали самі злипатися. (Для довідки: вночі я не читаю, вночі я сплю, але якщо вже читаю, то це – суперкнига.)

Для мене це розповідь про Другу світову: не приховуватиму, цей період історії мене цікавить через наші родинні пертурбації, які відбувалися на тлі війни. І ця книга – якраз така, бо власне війни, тобто бойових дій, там мало, а є захопливі картини життя сліпої дівчинки, винахідливого батька-замкара, хлопчика-сироти, який потім став юним вояком, його незламної сестрички-білявки з чудовими синіми очима... Загалом персонажів, як на роман, небагато, але для мене всі вони виявилися головними, бо навіть якщо про них написано всього кілька речень, то ці слова такі глибокі й потужні, що викликають в уяві чіткі образи цих людей, їхнього минулого і, найважливіше, їхнього майбутнього.

Ну, й звісно, зачаровує сліпа дівчинка. Як людина з поганеньким зором, яка живе з цим з дитинства і вже звикла, що чогось не прочитати, не додивитися, не побачити, не зауважити якихось очевидних речей, я глибоко вражена тим, як автор зумів передати світосприйняття сліпої, її відчуття, ставлення до життя, побоювання врешті-решт... Це колосально! І дуже страшно! Бо я наче побувала в тілі тієї сліпої дівчинки і раптом зрозуміла, як це: пам’ятати живий світ і більше не бачити його, читати тільки пальцями і постійно вслухатися – і не лише вухами, а й усім тілом, щоб хоч якось зрозуміти, що відбувається поруч з тобою...

Словом, Пулітцер – і цим все сказано. Читати і перечитувати!

Близькі за тематикою матеріали читати в розділі:

Пропонуємо ознайомитися з наступною публікацією автора «Як все починалося / Мініатюра | Дарія Китайгородська». Якщо Ви пропустили, до Вашої уваги попередня публікація «У переддень і післядень / Мініатюра | Дарія Китайгородська».


Сподобалось? Чудово? Класно? Корисно? Нецікаво та посередньо?Можливо Вас зацікавить:

Обговорення

Візьміть участь в обговоренні

Ваше ім`я, псевдо або @: 
Закріплений коментар
Коментар відвідувача стає доступним для ознайомлення лише з дозволу Редактора

Публікації автора Дарія Китайгородська

Літературні авторські твори, вірші, проза на теми: кохання, любов, життя тощо