09.01.2018 12:02
Без обмежень
59 views
Rating 5 | 1 users
 © Дарія Китайгородська

Книга дивних нових речей

На різдвяні свята читалося багато, бо настрій був відповідний. І читалося не абищо, а Книга дивних нових речей Мішеля Фейбера у перекладі видавництва «Віват».

На перший погляд, це такий собі фантастичний роман про освоєння нових планет, бо бідна виснажена Земля вже не в змозі терпіти неподобство, яке називається людьми, а тому активно намагається очиститися від їхньої присутності за допомогою ураганів, цунамі, вулканів etc. Однак ви не знайдете тут захопливих пригод, страшних катаклізмів чи неймовірних позаземних відкриттів, бо насправді ця книга – це загадкова скринька з секретом, і навіть не одним.

Перший секрет – це головний герой, пастор Пітер зі своєю Біблією, яку він допомагатиме пізнати тубільцям, мешканцям планети Оаза. Другий – це аборигени, такі тихі й непомітні, але такі важливі для Пітера та землян. Третя й головна таємниця – це Книга дивних нових речей, тобто Біблія та всі ті притчі та твердження, до прочитання яких ми звикли і думаємо, що іншого розуміння вони не мають.

«Бе, так це якась нудна філософська лабуда!», – скаже пересічний читач – і жорстоко помилиться. Бо хоч «лабуда» справді філософська, і тут підіймаються питання життя і віри, але це робиться так майстерно і незвичайно, що текст прочитується на одному диханні, як вражаючий трилер.

Книга дивних нових речей нагадала мені колись прочитаного і недавно перечитаного, коли був опублікований його український переклад, «Чужинця на чужині» Роберта Гайнлайна. Це філософський роман про людину, виховану марсіянами, яка повернулася на Землю і стала новим месією. Ці два потужних тексти перекликаються між собою спрямованістю на пізнання вищих сил, пізнання творця і його творіння, навіть самопізнання, якщо хочете…

Не впевнена, що перечитуватиму Книгу дивних нових речей, як перечитувала Чужинця, але це достойний текст. Прочитайте – не пошкодуєте!Близькі за тематикою матеріали читати в розділі:

Пропонуємо ознайомитися з наступною публікацією автора «Порнографія / Книга | Дарія Китайгородська». Якщо Ви пропустили, до Вашої уваги попередня публікація «Без солі на хвіст... / Мініатюра | Дарія Китайгородська».


Сподобалось? Чудово? Класно? Корисно? Нецікаво та посередньо?Можливо Вас зацікавить:

Обговорення

Візьміть участь в обговоренні

Ваше ім`я, псевдо або @: 
Закріплений коментар
Коментар відвідувача стає доступним для ознайомлення лише з дозволу Редактора

Публікації автора Дарія Китайгородська

Літературні авторські твори, вірші, проза на теми: кохання, любов, життя тощо