13.02.2018 21:31
18+
138 views
    
rating 5 | 4 usr.
 © Арсеній Троян

Радіо "Понеділок"

Радіо різне. Є «Європа плюс». Доктор Албан, Ейс оф Бейс, реклама джинсових курток. Є радіо «Промінь» — Іво Бобул, рейтингові програми про художників із Житомира, включення з відкритих уроків, Іво Бобул. Є радіо «Шансон». Антирадіо «Шансон».

А є радіо «Понеділок». Як радіо «П’ятниця». Тільки «Понеділок». Тільки-но нічна пітьма змінюється ранковою мрякою, ти прокидаєшся у своїй кімнаті і відчуваєш, як холод грається великим пальцем, який визирає з подраної шкарпетки. Десь там, за нетривкими стінами у прохолодній порожнечі ритмічно гупає порожній товарняк, а під мостом бомжі перевертаються на інший бік — їм сьогодні на 10-ту. Тобі ж треба вставати, але ти лежиш, хоча треба вставати. Десь у пітьмі кімнаті чуєш протяжне «Оййй, бляааа…», а потім слабко грає депресів-блек метал.

Радіо «Понеділок» почало свою трансляцію.

Воно завжди вмикалось на початку тижня (що логічно) і його, серед твоїх гаджетів, ловив лише старий китайський магнітофон, який навіть касети не грав, але мав чудову і дешеву світломузику — занадто яскраві зірочки на динаміках. Ти б давно викинув цей магнітофон, аби не радіо «Понеділок». Твоє улюблене радіо. От ти лежиш і слухаєш — після перших хвилин блек-метал стихає, натомість чути посопування і приглушене бухтіння діджея. Він сьогодні (як завжди) проспав і тепер досипав за своїм пультом. Тобі цікаво, що буде далі, діджею пофіг, його швидко розморює у теплій студії, йому зручно спати на тумблерах і перемикачах. Ти лежиш і слухаєш те посопування з маленьких динаміків, тебе теж хилить в сон. Однак невдовзі в динаміках чути звук. Дуже схоже, що діджея хтось штовхає. Судячи по звуку, це робить їхній харизматичний продюсер у байкарській косусі, якому набридло слухати, як спить його найкращий, можливо, єдиний працівник. Ти слухаєш і впізнаєш: так, діджея штовхають шваброю.

Нарешті діджей прокидається. «Доброго ранку, блять», — говорить він і пфукає. «Хоча який він добрий, якщо на носі понеділок», — ще говорить і позіхає на всю студію. «Ми дуже раді, що ви з нами. Чесно-чесно… Ой, фу. Вихідні закінчились дуже швидко, попереду на вас чекає безрадісний зимовий тиждень, який нічим від попереднього не відрізнятиметься, прокидайся, країно, прокидайся, тільки нахріна?».

І діджей віддаляється від мікрофона і щось бухтить. Потім наугад вмикає чергову депресивну музику і кудись іде. Можливо, він більше не повернеться. Ти теж встаєш — у кімнаті лише ти і звуки з магнітофона. Діджей повертається за хвилину, щось сьорбає з чашки, не виймаючи ложечки, і говорить: «Ану бігом одягай підштаники і чеши сцяти!». Без сумніву, він звертається до тебе. Через п’ять хвилин він говорить, що в них дзвінок. «А у нас перший дзвінок, — говорить діджей, огидно сьорбаючи. — Ну не дадуть спокійно маккофє попити, довбойоби…. Алло». «Алло», — лунає приглушене. «Алло», — відповідає діджей, дивом зберігаючи витримку. «Алло, це радіо «Понеділок»?», — питає хтось зі слухавки. «Цілком можливо», — байдуже відповідає діджей. «Алло», — говорить хтось зі слухавки. Діджей вирішує промовчати, відпльовуючи каву. «Алло, — повторює голос. — Я хочу передати привіт». «Передавайте», — говорить діджей. «Всім привіт, — говорить любитель привітів. — А ще я хочу замовити пісню. Щось веселе, із атмосферік блек-метала. А ще хочу побажати вам вдалого тижня, нехай радість і пазітів вас затоплять, немов океан, а кожен день радує, немов студентка з великими цицьками». «Хулі ти сюди постійно дзвониш, мудак?», — не витримує діджей і чути короткі гудки.

На твоєму годиннику — сьома ранку. Ти ідеш ставити чайник на маккофє. Сьома ранку. Ти знову спізнюєшся. Зараз ти будеш пити маккофє. Тим часом радіо «Понеділок» транслює чергову музичну програму. Підбірку композицій Мерзбоу та Ластморд. Психоделічне грюкання — найкращий санудтрек ранку понеділка. Музика ввімкнена не надто гучно — на фоні чути, як діджей погойдується в кріслі і зітхає, періодично соваючи чашкою. Коли твій чайник закипає, він стишує музику і говорить: «А у нас перший гість… Це експерт з розсади Василь Горшков. Доброго ранку, Василю…». Ніхто не відповідає. Діджей говорить. «Шановні слухачі! Гість дійсно тут. Ось він сидить переді мною, насупився, як сич. Так, я знаю, що не хотілось вставати і їхати до нас на студію! Я знаю, що ми з вами вчора весь вечір пробухали в парнику. Я знаю, що голова бобо. Давайте поговоримо про розсаду. Розкажіть щось про неї цікаве, на ваш вибір». Гість мовчить, а потім чути звук стільця, що падає, і гостя, який іде.

Ти так-сяк снідаєш і виходиш на вулицю. Сідаєш у своє «Бентлі», зручно вмощуєшся в шкіряному кріслі. Тобто ідеш до метро, кишкаючи на бездомних псів. Радіо «Понеділок» тепер звучить у тебе в голові. Саундтрек — Карл Орф, апокаліптична музика. Діджей говорить: «Ти мусиш вбити себе». А ти думаєш: «Ну що за мудак». А діджей говорить: «Приходьте до нас в студію». А ти думаєш: «Чому не сходити в понеділок на радіо «Понеділок»?».


Арсеній Троян цікавиться

  • Арсеній ТроянМожете залишити хоча б два слова про прочитане?
  • два слова

Обговорення

Візьміть участь в обговоренні

  • Поскаржитись
Коментар відвідувача стає доступним для ознайомлення лише з дозволу Редактора
 25.02.2018 05:30  Іван Петришин => © 

роблю, майже, теж саме: вмикаю уранці радіостанцію англійською мовою, спросоння роблю фізичні вправи, після душу і усіх молитов, слухаю тільки новини, рекламу і погоду: "президент вважає, що усім учителям для захисту класу і школи треба видати зброю" --> я: "знову іти у тир, стріляти, платити $200 за курс... а, де я ту зброю триматиму? тут, не можна!" ... "температура впала до 34 градусів Фаренгейта... " --> "треба брати легшу куртку, хоч не так важко буде!" ..." зверніться до нашого банку, він- за...