05.03.2018 10:11
Без обмежень
203 views
Rating 5 | 1 users
 © Дарія Китайгородська

Король у жовтому

Роберт Чемберс

Готична проза як вона є - на смак, запах, колір та дотик. Принаймні, перша частина збірки оповідань Роберта Чемберса, яку опублікувало видавництво Жупанського.

Не знаю, як ви, а я з дитинства чую різноманітні історії на кшталт всім відомої "У чорному-чорному лісі, на чорній-пречорній галявині..." чи "До тебе наближається чорна рука! Вона вже на порозі твого дому..." Всі ці жахливчики містичного спрямування мають спільну рису: там є якийсь персонаж чи артефакт, настільки страшний, що на нього не те що небажано дивитися, але й не можна називати. Єдино правильна поведінка - заплющити очі й сховатися під ковдру: тоді ніяка Чорна рука чи таємнича скульптура, яка може пересуватися, точно вас не знайдуть, не побачать і взагалі не здогадаються про ваше існування.

"Король у жовтому" має багато спільного з цими історіями. Однак це не тільки темний персонаж, жахливість і велич якого настільки вражаючі, що складно передати словами, а в першу чергу загадкова книга, прочитавши яку неодмінно збожеволієш, бо вона написана так яскраво, що крихкий розум середньостатистичної людини не може осягнути її змісту.

Жовті знаки, жовтий одяг, моторошні звуки, страшні примари та монстри і, звісно, традиційні мерці - на шанувальників містичного горору чекає повний набір химерних оповідок про невимовний жах, приправлених романтикою та коханням. Однак послідовник Едгара По та предтеча Говарда Лавкрафта, Роберт Чемберс, на жаль, обмежився незначною кількістю творів готичного характеру, віддавши перевагу текстам історичної тематики та військового спрямування. Навіть у збірці "Король у жовтому" друга частина оповідань хоч і характеризується певною химерністю, все ж тяжіє до реалістично- історичної прози, бо зображує абсолютно земне життя студентів Латинського кварталу, облогу Парижа та буття Академії мистецтв кінця ХІХ сторіччя.

Висновок: читати, але не поспіхом, а повільно, по одному оповіданню за раз, смакуючи та жахаючись ;)

Близькі за тематикою матеріали читати в розділі:

Пропонуємо ознайомитися з наступною публікацією автора ««П’ята Саллі» (Деніел Кіз) / Книга | Дарія Китайгородська». Якщо Ви пропустили, до Вашої уваги попередня публікація «Вбивство у «Східному експресі» / Кінофільм | Дарія Китайгородська».


Сподобалось? Чудово? Класно? Корисно? Нецікаво та посередньо?Можливо Вас зацікавить:

Обговорення

Візьміть участь в обговоренні

Ваше ім`я, псевдо або @: 
Закріплений коментар
Коментар відвідувача стає доступним для ознайомлення лише з дозволу Редактора
 18.03.2018 12:01  © ... => роман-мтт 

На здоров`я! :) 

 18.03.2018 00:30  роман-мтт => © 

забрав собі! 

Публікації автора Дарія Китайгородська

Літературні авторські твори, вірші, проза на теми: кохання, любов, життя тощо