06.03.2018 11:45
Без обмежень
75 views
Rating 5 | 3 users
 © Дарія Китайгородська

П’ята Саллі

Деніел Кіз

Загалом не люблю книги з ухилом у психологію, але цю рекомендую: «П’ята Саллі», Деніел Кіз. Героїня роману – така собі Саллі, нічим не видатна, лише тим, що має психічний розлад – множинну особистість. В одному тілі мешкає п’ятеро жінок: власне Саллі, нудна й непримітна особа з комплексом жертви, Деррі – недалека, але життєрадісна, приємна й інтуїтивно-мудра, Нола – холодна інтелектуалка з художніми здібностями, Белла – сексуально розкута феміна, Джинкс – груба, зла, жорстка, здатна постояти за себе й навіть убити.

Протягом книги Саллі спочатку намагається зрозуміти, чому вона не пам’ятає частину свого життя, а згодом – сприйняти, усвідомити та прийняти те, що її особистість не є цілісною, а розщеплена на кілька частин, кожна з яких намагається перехопити контроль над тілом, забезпечивши собі незалежне існування. Вирішити цю психологічно-екзистенційну проблему героїні допомагає лікар-психіатр і, зрештою, їм вдається сформувати повну Саллі, додавши решту її альтер-его.

Чому мені сподобалася ця книга? Бо я теж маю альтер-его і, думаю, навіть не одне. Однак мені пощастило жити з ними в ладу ;) Насправді кожен з нас знає про різні сторони своєї особистості, які тихо живуть в нашому мозку до пори до часу, а потім раптом виходять назовні, змушуючи дивувати оточення й самих себе. То я вважаю, що ця книга – не так про психічний розлад, як про вивчення самого себе й досягнення внутрішньої гармонії. Словом, самопізнання – наше все!

А, мало не забула: славнозвісний опус про Біллі Мілігана мені не зайшов.

Близькі за тематикою матеріали читати в розділі:

Пропонуємо ознайомитися з наступною публікацією автора «Ой, весна, ой, красна! / Мініатюра | Дарія Китайгородська». Якщо Ви пропустили, до Вашої уваги попередня публікація «Король у жовтому (Роберт Чемберс) / Книга | Дарія Китайгородська».


Сподобалось? Чудово? Класно? Корисно? Нецікаво та посередньо?Можливо Вас зацікавить:

Обговорення

Візьміть участь в обговоренні

Ваше ім`я, псевдо або @: 
Закріплений коментар
Коментар відвідувача стає доступним для ознайомлення лише з дозволу Редактора
 06.03.2018 18:33  Каранда Галина => © 

)))))))))
та в житті, буває, ще та інтрига!))) нарошне не придумаєш!)
Колись читала все. Навіть жіночі романи, років до 20-ти)))
Старію!) З голови вигадати і я багато чого можу, тому скептично ставлюся до вигаданого "з голови". 

 06.03.2018 18:12  © ... => Каранда Галина 

А мені правдивість не дуже й подобається, бо це означає відомий фінал. А мені цікаво, щоб була інтрига :)

 06.03.2018 16:10  Каранда Галина => © 

)) я останнім часом стала дуже балувана. Якщо не написано "фантастика", значить мені подавай виключно правдиву історію!)))))
інакше не читатиму))) 

 06.03.2018 14:58  © ... => Каранда Галина 

нічим не сподобалося :) справа ж не в задокументованості історії. Не полізло - і все. Занадто багато особистостей, дій... Ключове слово - занадто :) І, чесно нічого не знаю про фактаж щодо "П’ятої Саллі". Читаю задля емоцій, а не літературзнавчого аналізу. 

 06.03.2018 12:23  Каранда Галина => © 

цікаво, а чим не сподобалося про 24 особистості Біллі Міллігана? Мені дуже сподобалося, обидві частини, головне тим, що історія не вигадана, а реальна і написана людиною, що безпосередньо була задіяна в подіях. "П`ята Саллі" теж може похвалитися задокументованістю описаних фактів?

Публікації автора Дарія Китайгородська

Літературні авторські твори, вірші, проза на теми: кохання, любов, життя тощо