26.03.2018 08:15
for all
135 views
    
rating 5 | 1 usr.
 © Дарія Китайгородська

Людина у високому замку

Людина у високому замку Філіп К. Дік

Думаю, цей легендарний чувак знайомий навіть тим, кого колька хапає від однієї згадки про жанр наукової фантастики, бо якщо вони таки примудрилися пройти повз стоси книжок пана Діка, то точно зачепилися бодай одним оком за рекламу фільмів, поставлених за його творами. Угу, вам не почулося: Згадати все, Той, що біжить по лезу, Особлива думка і, звісно, Людина у високому замку, про яку я сьогодні пишу, - це екранізації за оповіданнями та романами цього видатного письменника-фантаста.

Я люблю його за бурхливу уяву, нехай і стимульовану час від часу наркотою різних видів і форм, карколомні сюжети та струнку логіку розвитку подій. Найбільше мене вражає здатність пана Діка продумувати все до найменших дрібниць. І, повірте, якщо він раптом вирішив, що у Другій світовій перемогли німці з японцями, то не сумнівайтесь: все це матиме міцне підґрунтя і буде пояснене серйозними чинниками, які вплинули на ті чи інші обставини.

Проникнення японської культури на американський континент, відносини цих східняків з нордичною расою, технологічний поступ, космічні подорожі та споконвічне єврейське питання через призму сприйняття білих американців, як на мене, зацікавлять найбільших скептиків та ненависників наукової фантастики. А бездоганний стиль, яким написаний цей роман, та чудовий український переклад видавництва "Комубук" не залишать байдужими поціновувачів гарного літературного слова.

Ну і серіал, куди ж без нього. Моє слово - дуже і дуже непогано, тим більше, що там грає мій улюблений Руфус Сьюелл. Є українськомовний дубляж на сайті moviestape.net, за що окрема вдячність студії "НеЗупиняйПродакшн". Тим, хто збирається дивитися, нагадаю, що серіал знято НА ОСНОВІ твору Філіпа Діка, тому не варто зомлівати від кожного відхилення від оригінальної історії ;)

Вдалого читання та перегляду :)


Дарія Китайгородська цікавиться

  • Хочете залишити відгук про прочитане?
  • Відгук

Обговорення

Візьміть участь в обговоренні

  • Поскаржитись
Коментар відвідувача стає доступним для ознайомлення лише з дозволу Редактора