29.03.2018 10:46
Без обмежень
76 views
Rating 5 | 3 users
 © Дарія Китайгородська

Прибуття, 2016

Сьогодні – День філолога, тому хочу сказати кілька слів про фільм «Прибуття» (Arrival), 2016. Без перебільшення, ця картина справила на мене величезне враження. І сюжетом, і музикою, а головне – філологічними та філософськими сенсами, якими вона наповнена по самісінькі вінця. Кожне слово, дія чи візуалізація в цьому фільмі настільки співзвучні моїм відчуттям, що я довгий час не наважувалася про це написати, побоюючись, що не знайду потрібних для цього засобів.

Найперше і найголовніше – це постулат про те, що мова – це зброя чи, іншими словами, інструмент. Іншопланетники, прибувши на нашу Землю, пропонують аборигенам обрати зброю, щоб визначити своє подальше буття, існування та бачення світу. Тільки-от земляни не відразу розуміють, що саме вкладають у цей вираз прибульці. Тому пояснити все військовим і тим відвернути неминучу катастрофу – головне завдання лінгвістки Луїз та її колеги, астрофізика Ієна.

Ще одне, теж важливе у цій картині, – розуміння того, що мова визначає спосіб мислення, який веде до усвідомлення часу як нелінійного явища: нема ніякого минулого чи майбутнього, а є єдність, яка дає змогу діяти на випередження. Бо сприймаючи завдяки мові прибульців те, що станеться потім, можна підготуватися й допомогти один одному навіть за тисячі років…

Знаю, знаю, на перший погляд, це картина про ботанів та для ботанів. Але для мене вона – найкрутіший з найкрутіших трилерів та екшнів. Просто без стандартних схем, набридливих шаблонів та безпідставної агресії. Ну і, звісно, все решта теж важливе – вибір, іншакшість, любов, добро… Знайдіть це тут для себе :)


Рекомендуємо також:

Обговорення

Візьміть участь в обговоренні

Ваше ім`я, псевдо або @: 
Закріплений коментар
Коментар відвідувача стає доступним для ознайомлення лише з дозволу Редактора
 10.04.2018 16:02  © ... => Каранда Галина 

Круто :) а що темнувато, то, може, копія була не дуже якісна? Хоча там справді філм такий, не дуже яскравий... 

 10.04.2018 13:59  Каранда Галина => © 

дивилася. Український переклад)))
Загалом сподобалося. Але мені темнувато)) викрутила всю яскравість, на яку монітор здатен... Не люблю, коли майже увесь фільм в напівтемряві...
Ідея - сподобалася. 

 29.03.2018 12:40  © ... => Каранда Галина 

Подивіться - не пошкодуєте. Тільки беріть український переклад :) Чи оригінал, якщо є змога. 

 29.03.2018 11:52  Каранда Галина => © 

зацікавили... 

Публікації автора Дарія Китайгородська

Літературні авторські твори, вірші, проза на теми: кохання, любов, життя тощо