07.05.2018 11:47
Без обмежень
90 views
Rating 5 | 1 users
 © Дарія Китайгородська

Іствікські відьми

Джон Апдайк

Ще у переддень Вальпургієвої ночі коханий подарував мені «Іствікських відьом» Джона Апдайка. Всі, напевно, знають, що існує однойменний фільм у головній ролі з Джеком Ніколсоном, але цю картину я принципово не дивилася, бо страшенно не люблю мерзотну пику цього актора (хоча визнаю його геніальність). І якось так сталося, що до сьогоднішньої миті і книгу не читала. А дарма!

Це був серйозний прорахунок, бо насправді таким феєричним романом я не насолоджувалася давно. Пан Апдайк примудрився доволі правдоподібно виписати жіночі характери, буквально пролізши під шкуру кожної з героїнь. Звісно, з деякими його висновками я категорично не згодна, але чоловіки є чоловіки, і чекати на повне їхнє розуміння жіночої природи, нехай навіть геніальним письменником, – це маячня.

Про що книга? Звісно, про нас, відьом! Я сказала б, що в контексті роману слово «відьма» є абсолютним синонімом до слова «жінка». І насправді, як не крути, а світ такий, яким його створює жінка, використавши для своєї магії все, що потрапляє під руку. І тому, коли я/ми вкотре починаємо скиглити, що в нашому житті щось йде не так, варто замислитися, де ж я/ми дали маху з будівельним матеріалом та інструментами для творення.

А фільм я таки, напевно, подивлюся. Бо, читаючи книгу, постійно бачила перед очима гидотного Ніколсона: таки вдало підібрали актора на цю непересічну роль ;)


Рекомендуємо також:

Обговорення

Візьміть участь в обговоренні

Ваше ім`я, псевдо або @: 
Закріплений коментар
Коментар відвідувача стає доступним для ознайомлення лише з дозволу Редактора
 08.05.2018 09:55  © ... => Каранда Галина 
 08.05.2018 09:55  © ... => Артюх Леся Вікторівна 

На здоров’я! ;) 

 07.05.2018 22:34  Каранда Галина => © 

:)

 07.05.2018 21:06  Артюх Леся Вікторівна => © 

дякую! Якраз шукала, що почитати! 

Публікації автора Дарія Китайгородська

Літературні авторські твори, вірші, проза на теми: кохання, любов, життя тощо