25.05.2018 09:38
for all
118 views
    
rating 5 | 5 usr.
 © Дарія Китайгородська

Темні часи

Темні часи

Люблю дивитися фільми, які викликали бурю коментів у ФБ, коли хвиля вже спала, і емоції вляглися. Невеличка часова відстань допомагає більш-менш об’єктивно поглянути на подію чи оцінити роботу. Звісно, ця об’єктивність дуже суб’єктивна, бо всі почуття, які викликає перегляд картини, мої: я перепускаю їх через себе, намагаючись визначити, що справді зроблено на совість (чи навпаки), а що є вподобаннями (відразою), притаманними тільки мені. А я ж не кінознавець :)

Так було й з «Темними часами» – картиною про перші дні Другої світової війни, про Вінстона Черчилля, його входження у прем’єрство – важке, з великими сумнівами, протидією та гризотою. Якщо чесно, то цей фільм варто подивитися лише за гру Геррі Олдмена: для мене це стало відкриттям Черчилля як людини, без сумніву, геніальної, але живої й слабкої, яка зуміла перемогти власні страхи та працювати так, як вважала за потрібне.

Цікавою, на мою думку, є й постать дружини Черчилля – Клементини, яку втілила Крістін Скотт Томас: ця акторка показала справжню леді, яка підтримує свого чоловіка у будь-якій ситуації, але й собі наплювати в кашу не дасть, бо має самоповагу й гідність.

Також запам’яталася секретарка прем’єра – Елізабет Нел: її талановито зіграла Лілі Джеймс. Присутність цієї дівчин у кадрі дала змогу режисерові підкреслити те, що легендарний залізний Черчилль – людина з м’яса, кісток та нервів, і для нього важлива реакція інших на його рішення та вчинки. Та й сама секретарка – штучка не без подвійного дна, бо навіть з тих кількох її з’яв у кадрі зрозуміло, яка це сильна і непересічна особистість.

Не коментуватиму заяви інших глядачів про «слабкий фільм», «картину одного актора», «чекали більшого» тощо: врешті-решт, кожен має право на свою оцінку й думку. Я – рекомендую до перегляду. І ще: дуже тішуся за Геррі Олдмена, бо, як мені здалося, він незлецьки повеселився, працюючи над цим проектом ;)

Обговорення

Візьміть участь в обговоренні

  • Поскаржитись
 25.05.2018 19:52  © ... => Борис Костинський 

Щонайменше, це фільм для людей, які мають базові знання з історії. Інакше нема причин його дивитися. Хоча Чпрчилль зіграний класно і навіть смішно :) 

 25.05.2018 12:01  Борис Костинський => © 

Цей фільм - не для людей з поп-корном. І, саме зараз, він дуже корисний для українців. Але страшенно сумніваюся, що українство масово подивиться цю кінороботу і щось собі втелепає. Радше будуть дивитися щось по "Інтеру"...

 25.05.2018 11:52  © ... => Суворий 

Дивилася вдома, на компі з великим монітором :) Але насправді для такого кіно це не має значення. Спецефекти у нас в голові ;) 

 25.05.2018 11:51  © ... => Костенюк 

Рада, що наші думки співпали :) 

 25.05.2018 11:09  Суворий => © 

Темні часи - кіно жанрове і пожива для мізків... Змусити його подобатися усім не вийде. Але для тих, хто в темі, однозначно шедевр. Емоційне, достовірне, зняте теж в непрості часи становлення другої холодної війни про відповідальність політиків перед людьми... Дивився в кінотеатрі, гроші витратив не даремно... Теж рекомендую.

 25.05.2018 10:53  Костенюк => © 

Бачив. Сильний фільм. Дякую. Згідний з Вами.