06.06.2018 16:56
for all
829 views
rating 5 | 2 users
 © Дарія Китайгородська

The Post

The Post Секретне досьє

Оскільки сьогодні день журналіста, то не можу відмовити собі у задоволенні сказати кілька слів про фільм на рідну професійну тематику, яка справила на мене неабияке враження. Йдеться про драму The Post, назву якої для українського прокату переклали як «Секретне досьє». Це чергова добротна робота Стівена Спілберга.

Основна сюжетна лінія картини – події навколо оприлюднення у пресі секретних документів Пентагону про війну у В’єтнамі. Першу статтю публікує The New York Times, однак президент США Річард Ніксон добивається судової заборони на можливі наступні матеріали у цій газеті. І тоді у гру вступає Washington Post та її головний редактор Бен Бредлі (Том Хенкс).

Для цього видання – це не тільки журналістська солідарність та боротьба за справедливість, але й чудова нагода стати американською газетою №1, потіснивши головного конкурента.

Можливо, для глядача, невтаємниченого в особливості роботи друкованої преси, нічого екстраординарного на екрані не відбувається: подумаєш, якісь люди бігають з папірцями, перекладаючи їх з місця на місце, і чекають, коли власниця газети Кей Грем (Меріл Стріп) вирішить, друкувати правду чи промовчати. Але насправді – це нереальне напруження та боротьба багатьох людей зі страхом, нерішучістю та байдужістю за принципи, свободу і навіть життя.

Попри масове захоплення головним редактором The Post, який є втіленням справжнього журналіста, готового на все задля важливого матеріалу, мені більше сподобалася Кей. Багато хто побачив її як нерішучу жінку, яка мимоволі очолила сімейний бізнес і змушена вирішувати питання його існування у буквальному сенсі. Мені ж здалося, що, навпаки, ця дама була якраз рішуча, вперта і дуже вольова, бо, ставши біля керма видавництва після смерті чоловіка, навчалася просто на ходу, тримала удар, блискавично реагувала на зміни, а головне – виявилася здатною завоювати місце під сонцем в чоловічій парафії, не боячись осуду, непорозумінь та відвертих насмішок.

Моя найулюбленіша сцена – розмова Бена Бредлі зі своєю дружиною Тоні (Сара Полсон), коли головний редактор жартома дорікає їй за недостатню підтримку та підбадьорення. І жінка на це відповідає: «Так, ти дуже сміливий, але Кей – от хто проявив справжню хоробрість!» І мені хочеться аплодувати стоячи, бо так і є, бо ця жінка, чинячи справедливо, поставила на карту все: бізнес, багатство, дружбу, сім’ю та фактично власне життя. Чи багато знайдеться таких людей?

Тому, повернувшись додому після здачі номера до друку, я обов’язково підніму келих за журналістів і Кей Грем, першу жінку-видавця The Post. Будьмо!


Дарія Китайгородська цікавиться


Обговорення

Візьміть участь в обговоренні

  • Поскаржитись
Коментар відвідувача стає доступним для ознайомлення лише з дозволу Редактора
 07.06.2018 11:14  © ... => Каранда Галина 

Дякую :) 

 06.06.2018 19:51  Каранда Галина => © 

Цікаво розповіли!
З днем журналіста Вас!:)
Це професія з постійним моральним вибором. А це не легко.