28.09.2018 23:25
Для дорослих (18+)18+
236 views
Rating 5 | 3 users
 © Роман-Мтт

Листопад-заробітчанин

Суворо 18+

Листопад-заробітчанин майже рік не був удома. Звісточок про себе рідним він не надсилав. От зібравсь нарешті – трохи заробив на квиток зворотній, сувенірів підкупив, поїхав. В паравозі обікрали сіромаху – з сумкою непраних майок і штанів з вокзалу добиравсь додому пішки. Вберіг лишень для рідних придбані по світу сувеніри.


Заходить в хату. Мамка-осінь плаче: “Вересень, твій брат – помер, забрали Жовтня мєнти з нарколагами того тижня. Нарешті ти явивсь, бо думала сама тут маю вмерти із тоски. Привіз?”


Листопад трясе свою спортивну сумку – із неї випадають м’ясо троля, черепашки з дірками, слоїк морського вітру зі співами чарівних німф лісових, магічний трунок молодості вічної й непрані речі.


“А мотузка для утримання дітей – те що просила тебе твоя мати-осінь, де? Не привіз?” – пита і злиться Осінь.


“Грошей я не привіз – віддав на благодійність, на підтримку притулку старих бджіл-ворожок, яким потрібно закупати на зиму мед. А те що віз – у поїзді у мене вкрали…” – тільки почав він говорити, а мати-осінь вже кричить, лютує, питає, в кого таким ти вдався? А він мовчить, сопе, до долу тулить очі. Вона, оскаженіла, гримає на сина, продовжує його цькувати: і дурник він, і всепропащо, сидів би краще вдома, чим теліпатися тим світом. А він мовчить – не йме у відповідь що їй сказати. Вона плюється, слина чорна з рота летить і підмерзає у повітрі, на деревах, на дорогах, на хмарах чорних. Листопад мовчить, не рухається навіть. Осінь верещить, вже перебрала всі прокляття, образи, шпильки, видохлась й перейшла на матюки.


А Листопад привстав, руками огорнув її надійно, із любов’ю, сильно. Й страшно стало Осені… За шию трохи придушив – притиснув. Вийшла з осені душа. На руки взяв, на вулицю поніс, поклав на землю. Осінь чорною водою розтіклася, туманом випарилась вся, щезла. Листопад пішов до батюшки місцевого – до Грудня, щоб той прийшов покійну відспівати, а сам подався до поліції, аби майор Зима заніс усе у протокол.


Зима послухав, сказав, щоб той лишив йому слоїк із вітром, і зникнув світ за очі, поки ту осінь – навіжену істеричку, лікарі не відкачають… Потім, казав, вертайся, а зараз не відсвічуй – статистику мені не порть, бо в них почався “мєсячник” із профілактики правопорушень, а розкриваємість вже рік як відмінили.


Ї Листопад пішов: йому десь треба влаштуватись, підзаробити і далі їхати світами мандрувати, заробити грошей, бо в нього – мати підстаркувата, у нього – два брати дібіли, у нього – бджоли, що не можуть без меду зимувати. ;)


Рекомендуємо також:

Обговорення

Візьміть участь в обговоренні

Ваше ім`я, псевдо або @: 
Закріплений коментар
Коментар відвідувача стає доступним для ознайомлення лише з дозволу Редактора
 01.10.2018 08:56  Леонід Пекар => © 

Можна ))

 30.09.2018 20:22  © ... => Леонід Пекар 

Чудовий комент! Можна забрати і вставити до тексту? 

 30.09.2018 10:47  Леонід Пекар => © 

Чудово. Один в сім`ї нормальний і того вигнали з хати ((
Ага, значить, в жовтня друг ще десь є, що спекулює літнім часом з непереведених годинників і міняє його на викручені в під`їздах лампочки.
А листопад, сам не раз бачив, бере старі немиті вікна і розвішує по деревах замість жовтого листя. Йому так краще видно, бачте но )) 

 29.09.2018 19:02  © ... => Ірина Затинейко-Михалевич 

дякую...

 29.09.2018 15:51  Ірина Затинейко-Миха... => © 

сподобалось... 

 29.09.2018 08:20  © ... => Тетяна Ільніцька 

Дякую, буде ще продовження, це не фінал ;) 

 28.09.2018 23:43  Тетяна Ільніцька => © 

Файний цикл вийшов. Не знаю, що Вас більше надихнуло? Чи "Пори року" Чайковського, чи дитяча казка "12 місяців", чи кримінальна статистика, але вийшло файно!
Родинні зв`язки - це як карма... Від них не втечеш. 

Публікації автора Роман-Мтт

Літературні авторські твори, вірші, проза на теми: кохання, любов, життя тощо