13.12.2018 18:33
Без обмежень
90 views
Rating 5 | 4 users
 © Гаврищук Галина

Москаль чи не москаль?

Одному українцеві пощастило жити в рідному україномовному оточенні. Іншому випала участь асиміляції з чужинським москальським говором. В дитинстві їм мама посміхалась та казала «любимый мой, родненький», і їм не хочеться втрачати теплоту споминів, які звучали чужинським язиком. Тепер він для них рідний як мамина ласка. Це наслідок історичних обставин.

Писано-переписано, що нація зникає із зникненням мови і клеїться до тієї сукупності людей, якою мовою говорить. Але це правило у порівнянні з маминою мовою не є правилом, а тільки буквами. І ніякі писані переконання не є такими. Просвіт на більш-менш живу відповідь може бути тільки усною.

Тоді аналізуємо.

В україномовних селах на людину, яка говорить москальською, кажуть «москаль». Не питають звідки він та не перевіряють паспортів. Народна мудрість така.

А у великому «горадє-сталіце Кієвє», коли москальськомовна більшість жителів чують українську, то знають, що та людина з інших земель, - бандерівець. Це інша народна мудрість…

На цьому закінчується таке розписане-переписане протистояння у мовному питанні між нашими людьми в реальному житті. Все інше – філософія патріотизму чи свого «хочу чи не хочу»…

Але на війні в окопах нашим солдатам це байдуже. Москальськомовних навіть більше, ніж тих, кому «пощастило». Це другий план у критичній для життя ситуації. А зараз їм треба вижити. Аби було чим розмовляти і до кого звертитися… Їм байдужі словесні перепалки, коли летить куля…

Українські воїни обов’язково згадають своїх зламаних комуняками дідів і відродять понівечену генну пам’ять про рідну мову. Якщо їм не вдасться, то їхнім дітям… Аби знищити ворога і повернутись додому…

… А ті, що вдома, як відроджують пам’ять предків? Як вовкулака чи двоголова курка? Тут і відповідь живе...

  • Увага! Не забудьте ...

Рекомендуємо також:

Обговорення

Візьміть участь в обговоренні

Ваше ім`я, псевдо або @: 
Закріплений коментар
Коментар відвідувача стає доступним для ознайомлення лише з дозволу Редактора
 19.12.2018 11:43  © ... => КАЛЛИСТРАТ 

Так точно! Коли заходиш кудись через довгий коридор, то і виходиш такою ж дорогою...

 19.12.2018 11:19  КАЛЛИСТРАТ => © 

...Не треба спішити з мовним питанням. Люба асиміляція має свій період, як одне-два покоління....


Вот именно) Столько и понадобится, даже для того, чтобы сделать перевод всей той информации, которая была у нас на русском языке, а потом, даст бог всё и наладится )))

 19.12.2018 10:30  © ... => Гість 

Розумію Вас. Темою було хто себе ким відчуває всередині. Якщо українець українцем, то його нащадки також ними стануть, а внуки заговорять нашою.
Не треба спішити з мовним питанням. Люба асиміляція має свій період, як одне-два покоління. 

 19.12.2018 09:59  © ... => КАЛЛИСТРАТ 

Ваша правда. Вихідці з сіл в містах блатуються, переходячи на російську...
Смішні такі.... 

 19.12.2018 09:53  © ... => Надія Крайнюк 

Мій чоловік з російськомовної сім`ї і говорить російськоюю та українською. Але вболіває за нашу країну. Я не ламаю його бо це не етично. Він українець і за те, щоб українська була єдиною державною мовою, для збереження ідентичності країни. 

 16.12.2018 11:28  Каранда Галина => КАЛЛИСТРАТ 

Отож!
Ви українською чистіше мене говорите, а тут російською пишете!)
Ось де загадка природи!
Ваш хід.))))) 

 16.12.2018 10:39  КАЛЛИСТРАТ => © 

Как всегда свои "три копейки" о чудесах)))


Ну и зарядили же нас политики на языковую проблему, совсем можно охренеть)))

Для краткости - господа, зайдите в Википедию и наберите, к примеру "Население Киева" или других городов и регионов и почитайте, в целом, там написано всё правильно)))

У меня на районе живёт больше трёхсот тысяч человек, так вот  дома они говорят на родном украинском, а выходя на улицу, на городском российском, при том, что все  выходцы из сел, где украинский язык никогда не умирал.

Но, слава богу всё потихоньку меняется и в публичных местах, хотя бы и в тех же универсамах контингент уже говорит исключительно на украинском языке, что очень приятно, поэтому и покупатели им отвечают на своём родном.

Украинский язык никогда не умирал и умирать не собирался !

А политиков драть надо!)))

 15.12.2018 22:10  Надія Крайнюк => © 

Питання про мову має дуже глибокі історичні корені. Правильно говорить пан Борис, що українська мова дивом збереглася. Але не згодна, що Схід на 100% російськомовний. Це — неправда. Я вже скільки разів йому говорила про те. Викладання дисциплін в навчальних закладах проводиться українською мовою. Всі реклами, вивіски, представлені українською мовою. Я була вкрай здивована, коли побачила рецепт, виписаний у Харківській лікарні українською мовою! Коли таке було?

Поруч зі мною живуть росіяни. Жодного разу я н...

 15.12.2018 18:25  КАЛЛИСТРАТ => © 

Совет от Ходжи Насреддина :

Товарищи ! Сохраняйте спокойствие! Не поднимайте кипиш, а лучше сядьте на пороге своего дома и дождитесь, когда мимо вас, нескончаемым потоком понесут на кладбище хоронить старых "совков"!
Всего-то годков десять ещё пройдёт и всё образуется))) 

 15.12.2018 14:29  Гість => © 

Не можна не дозволяти неукраїномовним бути патріотами України. Я російськомовний патріот Батьківщини, мій російськомовний племінник ризикує життям на фронті заради України. Яке моральне право мають оті ура-патріоти стверджувати інше? І який в них розум є?  

 14.12.2018 10:20  © ... => Борис Костинський 

Дякую, Борисе за розуміння . Ця тема як глухий кут, що стравлює наш народ на спекулятивній темі. Дійсно, треба було давно на державному рівні зробити нашу країну українською, вже би звикли і забули про суперечки... Але, дуже багато "ностальгуючих", яким байдужа самостійність через натуру раба. Все це зараз і вилізло... 

 14.12.2018 01:53  Борис Костинський => © 

Справа в тім, що Україна майже 300 років була реально поневолена Москвою. В принципі, це просто диво, що українська мова взагалі не зникла. Он поряд Білорусь, то там білоруська майже зникла. В Україні все ж таки є тотально україномовні Галичина, Волинь, Вінничина та Полтавщина. Там просто російської майже нема. А от Схід та Південь - так, це таки російськомовні практично на 100%. Північ України - царство суржику. Як зробити Україну українською? Та так само, як в Ізраїлі зробили з повністю різношерстних євреїв ізраїльтян. Треба ЩОДЕННО над тим працювати на державному рівні. Аби влада тим займалася, то за чверть століття навіть Крим можна було українізувати. Але влада була не українська, а совєцька - ото і наслідок від того маємо! 

 13.12.2018 20:45  © ... => Костенюк 

Дякую за відгук. Так, Московія без колоній буде що область.  

 13.12.2018 19:25  Костенюк => © 

Росія, взагалі, дивна країна. Щодалі у мене складається впевненість, що метрополія, це Москва і навколо неї, а інші землі, це колонії, що утримуються завдяки ідеології, корисним копалинам та армії, а не менталітету. Надто великі відстані та різний націоний склад.

Публікації автора Гаврищук Галина

Літературні авторські твори, вірші, проза, публіцистика та інше