23.12.2018 18:53
for all
100 views
    
rating 5 | 1 usr.
 © Дарія Китайгородська

Сліпобачення

Сліпобачення (Пітер Воттс)

В останні дні хвороби, коли вже дивилася на світ не крізь сльози і навіть могла читати, насолоджувалася книгою Пітера Воттса "Сліпобачення". Це був перший за дуже довгий період літературний твір, який викликав у мене не тільки здивування і захват, але й деякі труднощі зі сприйняттям тексту. Бо зазвичай я легко проковтую книжки, не відволікаючись на якісь уточнення, пошук пояснень, тлумачення ремарок тощо: на все це вистачає загальних знань. А цього разу довелося попітніти, не тільки уважно вивчаючи зноски та авторські примітки, але й заглядаючи у словники і навіть шукаючи додаткову інформацію про людський мозок, сприйняття реальності, біологічні маркери, розвиток нервової системи, органи чуттів тощо.

І не закочуйте очі: йдеться зовсім не про пересушену монографію з філософії чи нейробіології. Перед вами - наукова фантастика у найточнішому сенсі цього слова!

Космічний корабель "Тезей", яким подорожують суперлюди, очолювані вампіром, шукає іншопланетників. Вони вже були на Землі і наче не виявили агресії, але й дружбу не пропонували. Тому перед екіпажем стоїть завдання: знайти цих зайд і з`ясувати ступінь їхньої загрози для людства.

Чужаки ховаються десь на околицях Сонячної системи зі своїм кораблем "Роршахом", вміло використовуючи для маскування особливості людського сприйняття навколишнього світу, наприклад, зору. Не секрет, що наші палички і колбочки лише передають спалахи світла, які мозок інтерпетує, перетворюючи на картинку. Між спалахами є проміжки часопростору, коли ми буквально сліпі: іншопланетники рухаються з урахуванням цих схем і залишаються невидимими для людей.

І це лише одна наша особливість з багатьох, майстерно застосованих у романі. В мене це викликало чіткі асоціації з платонівською печерою, вогнем та тінями на стіні.

Загалом, в цьому творі нема нічого випадкового: кожна сцена, кожен елемент, кожна назва чи алюзія несе додаткове сенсове навантаження, і навіть не одне. Словом, є над чим задуматися...

Але ця книга - не тільки високі філософствування про сутність людини, різницю між розумом та інтелектом і їхньою важливістю для людського самопізнання. "Сліпобачення" - це крутий екшн з елементами бойовика і шикарною вампірською сюжетною лінією, доповненою спостерігачем-кіборгом з дипломом психолога-зчитувача людей. А ще - це книга-передбачення і навіть застереження щодо можливого майбутнього людства.

Словом, рекомендую, але обережно: не поламайте зубья ;)


На фото. Коли ти - котик і обдумуєш відгук на книгу про іншопланетників, ще бридкіших, ніж бридкі людиська.

Обговорення

Візьміть участь в обговоренні

  • Поскаржитись
 24.12.2018 00:11  © ... => Каранда Галина 

Коти якраз найбільше любять цей жанр ;) А чим закінсилося - читайте книгу ;) І вже є продовження, правда, ще не перекладене українською... 

 23.12.2018 19:38  Каранда Галина => © 

Котам фантастики не давати!

Цим вредним істотам досить мімімішних серіалів і сльозливих мімоз!)))

Рецензія цікава. А чим закінчилося?)

 23.12.2018 19:32  © ... => роман-мтт 

Дякую! Тішуся, що вам цікаво :) 

 23.12.2018 19:12  роман-мтт => © 

Дякую, шикарний цікавий відгук! Забрав собі на Фантастику ЮА.