21.03.2019 12:23
Без обмежень
15 views
Rating 5 | 4 users
 © Роман-Мтт

Дніпро, який хоче волі

Дніпро зранку у тумані. Це з нього виходить душа кожного ранку, подихати свіжим димом від коксохімів і інших запоріжсталей.


Води не видно за купою металу і бетона. Не видно ні в один край, ні в інший. Автомобілі сновигають роздовбаною греблею з берега на берег. Височенний перепад теж схований за імлою. Два охоронці з автоматами патрулюють туман, поглядаючи на машини, що проносяться повз. вони патрулюють душу ріки, щоб вона ніде не втікла.


Купа металу і бетону давно перестали бути сакральними і монументальними - це просто об`єкт, який перегороджує замулений і затуманений Дніпро. Греблі - як зуби мудрості, що виросли в самий незручний час в незручних для річки місцях. Це реально бетонні пломби, які давно настав час виривати. Бо треба трохи прочистити русла наших думок, прочистити вени, по яким струменить наша кров. Бо річки не можна спиняти - вони від того хворіють і помирають.


Дніпро не має стати замуленим болотом, над яким паруватиме вічним туманом його душа - я ще за життя хочу побачити як втомлене Сонце грає променями на його лискучих порогах в купі бризок. Хочу почути його справжній шум, а не закислене чавкання хвиль об зарослий зеленим слизом берег. Я хочу бачити його вільним. Дніпро хоче волі - він втомився працювати на людей.
Рекомендуємо також:Можливо Вас зацікавить:

Обговорення

Візьміть участь в обговоренні

Ваше ім`я, псевдо або @: 
Закріплений коментар
Коментар відвідувача стає доступним для ознайомлення лише з дозволу Редактора
 22.03.2019 16:30  © ... => Тетяна Ільніцька 

Таки так воно і є. Закисає Борисфен. Як закисне остаточно - тут нам і смерть. А за малі річки годі й казати. 

 22.03.2019 16:29  © ... => Лана 

Дякую за відгук. 

 21.03.2019 22:37  Лана => © 

Це супер. Сильні образи, сильне відчуття. Дякую.

 21.03.2019 12:33  Тетяна Ільніцька => © 

Ну Ви, Романе... Просто горор у День поезії виставили. Хоча Ваша бентега і печаль за Дніпром, якого може і не бути, мені зрозуміла((( Справді-бо... Наробили ми дніпрельстанів((( 

Публікації автора Роман-Мтт

Літературні авторські твори, вірші, проза на теми: кохання, любов, життя тощо