06.08.2019 20:21
only 18+
31 views
    
rating 5 | 1 usr.
 © Світлана Нестерівська

За кожен подих

Присвячується українським матерям на заробітках

Ночами вона стогнала. Боліли руки та ноги від незвикло важкої фізичної праці,  від одноманітних рухів,  від стояння на одному місці по дванадцять годин. Їй ще нема п`ятдесяти. Вдома - люблячий чоловік,  що підтримує на плаву маленький власний бізнес,  двоє дорослих дітей з власними сім`ями та дарунок Бога - "пізня",  як у нас кажуть,  чотирьохрічна донечка Катруся.

Галя на заробітках вперше. Ніби й нужди такої не було, бо у дорослих дітей по квартирі і машині, веукам вже по золотій цепочці придбали, а Катруся коло них залишиться, то теж придане готове. Та зараз літо - торгівлі аж такої немає, бо люди з міста хто на заробітки, хто на відпочинок, інші - повиїжджали на село. То чого вдома сидіти - вирішила і вона якусь копійку заробити.

Курити не кинула. Купила електричну машинку для крутіння сигарет і тютюн - так дешевше виходило.

На заводі було важко: досвід поляків, які ті з вісімнадцяти років набували десятиліттями праці, потрібно було засвоїти за день-два.(!!!!)А ви як думали?!! Просто так грошей ніхто не заплатить...

Похмурий клімат і постійні дощі не піднімали настрою.

Співгромадяни - о так, там було багато українців!!- показувати нічого не хотіли, лише кричали матом та насміхалися( ось чому у нас така країна, ось чому ми їздимо по заробітках!)... Морально важко, фізично нестерпно...

- Не витерплю до кінця, - говорила щодня.

-Бог допоможе, - казав ангел.

І так пройшло три місяці. Поїде додому - вставить зуби. Та й знову з чоловіком на заробітки, бо нічого доброго в своїй державі не буде.

Поки ми всі - ТАКІ.

Публікації: Світлана Нестерівська

Авторські твори, вірші, проза, публіцистика, освіта та інше

Обговорення

Візьміть участь в обговоренні

  • Поскаржитись
 06.08.2019 20:42  Каранда Галина => © 

Щодо співгромадян - в точку....