10.03.2020 15:49
Без обмежень
14 views
Rating 5 | 2 users
 © Гаврищук Галина

Часопись «Сьвіт». Львів, 1907р

Поезії не для нас

Ріжні поети, що понадсилали нам свої вірші, інтерпелюють нас, чому не містимо їх. Замість відповідати кожному з окрема, заявляємо, що не будемо містити ніяких поезій, хоч би вони були не знати які гарні, коли в них поет стогне і плаче, нарікає і десперує, що листє вже пожовкло і більше не позеленіє, що весна вже минула і більше не верне, що любка його покинула і він вже не має що робити на сїм сьвітї, що він змарнував своє житє, що його душа утомлена і жде на спокій в могилі, що він клене ту куму-костомаху, котра зазирає до кожної хати, а його хату чогось то − проклята − оминає, що вороги знущають ся над Ненькою Україною і тим знущанням нема і не буде кінця, що Неньку-Україну привалено гробовим каменем, а поет не знає, як сей камінь відвалити і т.и.

Ніякою зневірою, ніяким песимізмом, ніякою безнадійною розпукою кормити наших читачів не гадаємо і не будемо. «Сьвіт» призначений для людий, що хочуть жити, а як їм зле, то не плачуть, не ждуть на «куму-костомаху» і не благають о як найскорійший супокій в могилі, лише виповідають борбу лихови і старають ся повалити єго, здобути ліпшу долю − собі чи своєму народови.

  • Якщо Вам сподобався чи був корисний цей текст і Ви хотіли б віддячити або фінансово підтримати дописувача Гаврищук Галина за минулі чи майбутні зусилля, можете перерахувати довільну суму коштів, що Вас не обтяжує, за вказаними нижче реквізитами:
  • або просто не забудьте
  • Ми Вам дуже вдячні та наголошуємо, що кошти перераховуються безпосередньо автору публікації. Інтернет-проект "Проба Пера" жодної фінансової винагороди з переказу коштів не отримує.

Рекомендуємо також:

Обговорення

Візьміть участь в обговоренні

Ваше ім`я, псевдо або @: 
Закріплений коментар
Коментар відвідувача стає доступним для ознайомлення лише з дозволу Редактора
 10.03.2020 16:56  © ... => Анатолій Костенюк 

Звісно. Хоч сама стаття претендує на гумор, але тема радості чи скиглення таки багато важить 

 10.03.2020 16:33  Анатолій Костенюк => © 

Я все ж думаю, що приводом до друку є наявність у вірші самої Поезії) 

Публікації: Гаврищук Галина

Авторські твори, вірші, проза, публіцистика, освіта та інше