27.09.2015 12:39  Суворий 

Як стати тролем?

Троль – це людина, яка захищає власні або замовні цінності (примітивні чи високі) шляхом руйнування чужих за допомогою «лайномета» та спроб маніпулювання громадською думкою.

Якщо Ви вирішили стати борцем за правду і в душі є принциповим маккіавелістом, який метою виправдовує будь-які засоби, варто знати фахові вимоги до тролів в залежності від його рівня та методів роботи. Зрозуміло, що Ви не просто хочете стати тролем, а горите бажанням бути тим шматочком цукру, що присмачить кислу та однобоку дискусію, надасть їй правильного імпульсу. Але якщо Ви за це не отримуєте матеріального задоволення, варто визначитись відразу, який саме результат Вас задовольнить морально.

Перерахуємо три основні типи тролів та кваліфікаційні вимоги до них:

Троль вищого рівня. До справи ставиться професійно . Працює виключно через фейковий аккаунт використовуючи або вигадане ім`я/прізвищ/фото або пафосний нікнейм типу «Правдоруб», «Платон», «Борець», «Творець» тощо. Нерідко підтримує цілу сітку подібних аккаунтів (ботнет) з різнотипними різностатевими характерними персонажами, що дозволяє правдоподібно маніпулювати громадською думкою всередині товариства.  Вважає себе надхитрим, отримує задоволення в основному від того, що оточуючі спілкуються з підставними особами, як з окремими особистостями, але ж троль напевно знає, хто сидить під ковпаком:  звичайнісінький непотріб, в якого безліч вільного часу і голова та руки не здатні ні до чого кращого, як руйнувати та знущатися над чужими цінностями бо його власні нікому не цікаві. В бан трапляє рідко. В разі наявності фейкового ботнету найкраще (і одночасно найважче) знищити увесь і одразу, а не клаптями. Без технічної підтримки виявити його практично неможливо.

Троль середнього рівня. Природжений троль, найчастіше опозиціонер. Яскраво виражена риса: впевненість в своїй думці на 1000% через власну дрімучість, бо як відомо темні люди ніколи не сумніваються в своїй правоті, а чим ти просвітленіший – тим більше піддаєш все сумніву. Цей троль не вагається ні секунди. Нерідко реєструється під персональними даними, бо прагне ще й визнання. Втручається в бійку/дискусію відразу, по ходу розбирається. Чує лише свій голос. Серед євреїв може доводити, що голокосту не було, українцям розказує, що голодомор вигадка, росіянам, що Путін – ху… Безглуздо витрачає години часу на безглузде спілкування. Відверто користується тим, що завдяки інтернет-технологіям не може отримати по шиї. Врешті решт потрапляє в бан, бо кожен має обирати для взаємного розвитку товариство однодумців, а не влазити зі своїм уставом в чужий монастир.

Троль найнижчого рівня. Або просто хам. Будь-який рівень його освіти насправді еквівалентний трьом класам церковно-приходської школи. Нерідко підліток або дорослий з гормональними порушеннями. Відповідні нікнейми «геббельс», «кліщ», «мандавошка» чи просто абракадабра. У вумних дискусіях практично дослівно переказує все, що показує телевізор. Втім до таких дискусій приєднується рідко. Полюбляє з порогу «тикати». Зазвичай користується короткими кліше типу «яка хєрня», «ти йо…», «б…, як таке можна писати», «ну ви всі тут …». Глибиною думки не оперує, спілкується поверхнево, але впевнений, що боляче кусає. Час життя аккаунта дуже короткий, якщо потрапляє на очі адміністрації. Горить недовго, але яскраво, від чого і радіє.

Резюмуємо: В інтелектуальному тролінгу насправді немає нічого поганого. Одним з перших відомих тролів був Бенджамін Франклін, людина з 100-доларової банкноти. Не виключена, що саме він (один з перших видавців незалежних газет у США), першим почав використовувати відгуки читачів, які писав сам, задля тролінгу своїх конкурентів та нав`язуванні суспільству правильних ідей та моралі, котрі він вважав необхідними. Але в наш час такі інструменти втрапили в руки всіх і кожного, людей без принципів, моралі та досягнень, нездалих та пустопорожніх, самозакоханих та меркантильних, відверто підлих та  дурних. Тому Вас навряд чекають лаври Франкліна, а от зневага Вам точно забезпечена. Тому вмикайте лайномет і дерзайте.

Додати коментар
 28.09.2015 19:08  Суворий => Тетяна Белімова 

Пермивати кісточки вигадали ще в доінтернетну епоху. Для цього термін "троль" не потрібен. Це роблять 99% українців принаймні раз на квартал точно... 

 28.09.2015 19:06  Суворий => Каранда Галина 

Дехто народжений, щоб суто метати лайно... дар такий від Бога. Що ж поробиш? 

 28.09.2015 19:04  Суворий => Каранда Галина 

Слухайте, відповідати Вам на питання зобов`язані в совбезі або по факту оплати послуги. У всіх інших - це питання доброї волі і можливостей того, в кого запитуєте. Якщо такої волі чи можливості немає - шукайте відповіді деінде. Принаймні саме так роблю я... 

 28.09.2015 08:33  Тетяна Белімова => Суворий 

Не в тому навіть справа. Тролі, за моїм особистим спостереженням, люди, які не мають совісті. Що таке моральна норма і етичне поводження - тролеві невідомо.  

Одне - це посперечатися особисто у коментарях, і зовсім інше - переходити на "обговорення" особи опонента "між собою", до того ж навіть не приватно, а публічно.

Усіх нас вчили, що за відсутності людини про неї не говорять. Тож яку безодню цинізму треба мати у собі, аби списати кілометри про відсутніх людей - публічно - без кінця перемиваючи їм кістки, пишучи їх прізвища так, як пишуть десь на парканах, - з малої літери? Чим це породжується? Відсутністю елементарного виховання? Аморальністю? Озлобленістю і заздрощами внаслідок власних комплексів? Чому взагалі виникає бажання "поговорити про відсутнього", і то навіть не у розрізі його творчості, а про його суто людські "вади"? І чому не виникає бажання розвивати власну творчість? Цього не збагнути нормальній людині. 

Сумно від цього. 

 28.09.2015 01:26  Каранда Галина => Суворий 

не просто не вплине... толкові тролі тепер взагалі пікнути боятимуться... "благородна" мета, що не перебирає засобами, завжди дає зворотній ефект. лайномет в будь-чиїх руках може метати тільки лайно. головне - намагатися не взяти його в свої руки...дуже сподіваюся, що цього разу мені таки це вдалося. 

 28.09.2015 01:17  Каранда Галина => Суворий 

а я не обси... я задавала питання, на які я досі не знаю відповіді. І на які жоден з впевнених на 1000% мені не відповів. Задавала саме для того, щоб зрозуміти для себе, уточнити і визнати позицію, яку мені хотілося визнати. Та ладно, вже нічого не повернеш в жодній із площин. В даному конкретному випадку йшлося про тих, що чує лише свій голос. 

 27.09.2015 23:25  Суворий => Тетяна Белімова 

А я так сподівавався, що після прочитання толкових тролів побільшає... жаль що не вплине..

 27.09.2015 23:23  Суворий => Каранда Галина 

Знаєте, все не можна сприймати буквально, особливо філософію. На це є голова. Якщо у всьому будете сумніватись без кінця, то з ліжка не злізете зранку... Питання про сумнів, як уточнення власної позиції. Якщо вона слабка треба визнати це або її уточнити, а не починати тупо обси... чужу, що й троль робить.

 27.09.2015 21:46  Каранда Галина => Суворий 

"темні люди ніколи не сумніваються в своїй правоті" - оце мені сподобалося найбільше. Але я пам`ятаю, як мене били по голові саме за те, що посміла висловити сумніви. Суперечність, пане..

А мета в жодному разі не може виправдовувати засоби. інакше гріш ціна такій меті...

 27.09.2015 13:30  Тетяна Белімова => Суворий 

Я теж писала про тролів на початку літа. Несподівано отримала приватні листи від людей, які визнали себе "тролями", хоча я про них ні сном, ні духом не думала, коли писала.

Стаття вийшла дотепна. Актуальна. Погоджуюся з класифікацією.

Єдине, що на тролізм як суспільне явище це навряд чи вплине. Тролі - застряглі на певному етапі розвитку люди. На жаль.