Суворий про себе

Україна   Література, яка намагається повчати, фальсифікує життя. Наперед продуманий автором намір творити добро приводить до результату протилежному тому, якого він прагнув. (Франсуа Моріак)

Публікації автора Суворий

Оберіть авторську збірку з випадаючого списку нижче, якщо у автора вони є

Рецензії / публіцистика

Публіцистичні матеріали, рецензії та відгуки на прочитані книжки, переглянуті фільми, серіали, культурні події

 • Хочете жити, як в Гонконзі? (Ерік Сігал, 1977)

  Чи хочеться комусь жити, як в Гонконзі, питання риторичне. Звичайно хочеться отримати все і відразу, приїхати на все готове в Гонконг і не задумуватися звідки воно взялося. Але в Вашій країні, де Ви живете, життя можливо далеко не гонконгське. Тому хотілося б знати, що ж наслідувати і в якій послідовності? І, якими будуть оті перші ознаки надходження того гонконгського життя?

 • Людське життя в Росії (Dr. Ewald Ammende, 1936)

  Вся книжка це докладно й документально представлений опис численних насильств, яких допустилася більшовицька влада в основному над сільським населенням, комуністичні експерименти, що спричинили мільйонні жертви.

 • Від уряду Скоропадського та Директорії до більшовиків в Україні (Частина 4 /заключна)

  В Україні було сформовано ще один уряд під управлінням Директорії. Хоча, як ми вказали раніше, вона складалася з п`яти осіб, фактично владу контролювали дві, діаметрально різні за своїми поглядами і цілями особистості.

 • Німеччина окуповує Україну, повалення Центральної Ради та гетьманство Скоропадського (Частина 3)

  Центральна Рада була приречена на невдачу, як і тимчасовий уряд Керенського в Росії, бо, власне, й була цим українським тимчасовим урядом. Проте цей період став важливою історичною спадщиною, а досвід Центральної Ради було використано під час подій серпня 1991 р. в Радянському Союзі. Але реальність полягає все ж в тому, що Центральна Рада впала більше через внутрішню слабкість, ніж дії зовнішніх сил, наприклад, більшовиків.

 • Жовтнева революція, Незалежність УНР та російсько-українська війна (Частина 2)

  Цю декларацію було оголошено в той час, коли існування Центральної Ради було під загрозою. Менш ніж через три тижні, протягом якого більшість великих українських міст були захоплені військами Радянської Армії, включаючи Катеринослав (10 січня), Одеса (30 січня) та Київ (9 лютого 1918 р.), Центральна рада переїхала на захід до Житомира.

 • Центральна Рада та Другий Універсал (Частина 1)

  По-перше, на даному етапі Рада ще не скликала суверенного уряду, а також взагалі не стверджувала, що вона зробить це. Збиралася під прапором України і портретом свого національного поета Тараса Шевченка. Тим не менш, під прапором виднілося гасло - "Нехай живе автономна Україна в межах Російської Федерації!".