Суворий про себе

Україна   Література, яка намагається повчати, фальсифікує життя. Наперед продуманий автором намір творити добро приводить до результату протилежному тому, якого він прагнув. (Франсуа Моріак)

Публікації автора Суворий

Оберіть авторську збірку з випадаючого списку нижче, якщо у автора вони є

Рецензії / публіцистика

Публіцистичні матеріали, рецензії та відгуки на прочитані книжки, переглянуті фільми, серіали, культурні події

 • Історія коміка, який міг стати президентом Румунії

  Бухарест охопила хвиля демонстрацій, які швидко переросла в військові дії між повстанцями та військовими з одного боку і міліцією та працівниками секурітате з другого. І що найнеприємніше, в місті почали діяти невідомі групи снайперів…

 • Ленін диктатор (Віктор Себастьян)

  В багатьох питаннях Ленін був типовим диванним експертом, вперто рухався від невдачі до невдачі, умів слухати, помилявся, проявляв рішучість класичного безпринципного кризового менеджера, в чергу до якого сьогодні стали б чи не всі банкрутуючи компанії чи політичні партії, щоб вижити. Бо власне владу більшовики отримали в 1917 році лише через величезне військове, економічне та політичне банкрутство імперії.

 • Серіал "Чорнобиль" очима військового експерта

  Причина в тому, що роздивляючись захоплюючі відео чорнобильських туристів в зоні відчуження та При́пяті, можна дійти висновку, що не такий чорт страшний, як його малюють. Військовим плювати на гуманізм. Під час планування реальних бойових дій, їх завдання мінімізувати втрати власних збройних сил та максимально дезорієнтувати супротивника.

 • Вибори для чайників на прикладі Камбоджі

  От за таких невеселих обставин пройшли перші вільні вибори в Камбоджі. Демократія ж, як відомо крокує по планеті. Втім виникла проблема. Після геноциду в країні практично не залишилося грамотних людей здатних прочитати назви партій в бюлетені. Селяни могли ставити лише галочки.

 • 13 війн і ще одна (Кшиштоф Міллер)

  Війна в Абхазії з боку виглядала дуже дивно, бо в ній брало участь відразу дві армії грузин: нова урядова Шеварнадзе і стара уже зі статусом повстанська Гамсахурдії, що один одну ненавиділи. Зрозуміло, що за цих обставин та підтримки абхазів росіянами і чеченцями довго конфлікт тривати не міг.

 • Якийсь пан Пекельни (Франсуа-Анрі Дезерабль)

  Якимось феноменальним чином Гарі вдалося зробити непримітного, маленького та миршавого Пекельного з поруділою від тютюну борідкою ледве чи не одним з найбільш яскравих персонажів. Його неможливо забути, як власне і його долю, що вклалася в єдиний потік доль тисяч віленських євреїв, які потрапили під кований чобіт німецьких Einsatzgruppen після літа 1941 року.