Суворий про себе

Україна   Література, яка намагається повчати, фальсифікує життя. Наперед продуманий автором намір творити добро приводить до результату протилежному тому, якого він прагнув. (Франсуа Моріак)

Публікації автора Суворий

Оберіть авторську збірку з випадаючого списку нижче, якщо у автора вони є

Рецензії / публіцистика

Публіцистичні матеріали, рецензії та відгуки на прочитані книжки, переглянуті фільми, серіали, культурні події

 • Україна – не Афганістан або теорія змови, у яку неможливо не повірити

  Я скептично ставлюся до теорій змов не тому, що в них не вірю, а тому, що з факту чи є вони чи ні абсолютно нічого не випливає і точно нічого не змінює в кращу сторону (чого не скажеш про гіршу). Плюс будь-яка більш-менш думаюча людина може вигадати діжку таких змов не виходячи за поріг бунгало. Щоб не бути голослівним, проілюструю сказане на конкретному прикладі. Тим паче, що теорія змови викладена на коліні апріорі являється лише вигадкою.

 • Назустріч виборам: Не робіть з мене ідіота (інтерв’ю з старожилом)

  Наслідуючи кращих з кращих спробуємо взяти інтерв’ю в старожила. Розпитати його про життя-буття, погляди на минуле та що нам очікувати в майбутньому. Зокрема прискіпливо дослідити інтелектуальний передвиборчий вінегрет в його, переповненій досвідом, голові.

 • Вибори президента 2019: порядний хлопець проти професіонала з системи

  Дві мови, дві історії, два напрямки розвитку: прозахідний та проросійський. Рухаючись з переважним успіхом то туди, то сюди ми на даний час опинилися НІДЕ, там де й, зрештою, мали опинитися. Або ж, як не безпідставно вважає дехто, це місце ще називається «срака».

 • За столом з дияволом (William C. Rempel)

  Колумбія – одна з найстаріших демократій на своєму континенті. Не дивлячись на близькість до США та тривалість своїх демократичних традицій, ця країна чудовий приклад того, що вибори далеко не все, а наслідки затятих політичних конфронтацій можуть увігнати цілі покоління в корупцію, злочинність та насильство, що нерідко межує з громадянською війною.

 • Липень 1934: Київ сьогодні (Італійська преса)

  Коли я оглядав місто, запримітив стільки обідраних і знеможених людей, які сплять і вмирають серед дороги, що годі й повірити. Україна та її столиця терпить недостачу всього. Страшно багато є дезентерії й інших недуг, що є наслідком поганого харчування та голоду. Голод, страшний голод!

 • Сарум (Едвард Резерфорд)

  Роман "Сарум" охопив період біля 6 тисяч років: від льодовикового періоду та перших мисливців, що населяли мелові схили поблизу Солсбері, до 80-х років 20-го століття, коли практично згасли трагічні спогади по останній великій світовій війні.