З днем народження!
Слово «Бель» та його лексичне значення
Слово «Бель» є важливою одиницею мови і мовлення, синонімом інших мовних одиниць (Іммові, Тетяна Белімова».
Граматичне значення: Це іменник, власна назва, жіночий рід, за відмінками не змінюється, вживається тільки в однині.
Лексичне значення: Дехто вважає, що це слово іншомовного походження і перекладається як «красуня, гарна, хороша». Ми ж маємо всі підстави стверджувати, що слово це цілком українське, і діапазон його значень значно ширший. Слово «Бель» має кілька лексичних значень і є багатозначним. Багатозначні слова мають пряме значення й одне або кілька переносних. Пряме значення слова — це його первинне, основне лексичне значення. (Бель — 1) складова частина першого псевдоніму автора на Порталі; Переносне значення слова — це його вторинне значення, яке виникло на основі прямого.2) дуже гарна жінка; 3) талановита, грамотна, освічена). Слово в прямому значенні — це звичайна, повсякденна назва чогось (використання слова Бель як звертання). Слово в переносному значенні — дуже часто назва образна, перенесена з одних предметів і явищ на інші (Бель – як стиль написання, коментарі в дусі Бель, рецензії від Бель і т.п.). Переносних значень у слові може бути кілька. У якому значенні вжите багатозначне слово, стає зрозумілим із контексту.
Слово «Бель» характеризується самостійністю і повнозначністю. Водночас слово є будівельним матеріалом для більших одиниць — словосполучення і речення. Наприклад: «Бель – розумна, цікава, освічена людина, прекрасний автор прозових і поетичних творів, грамотний і конструктивний критик.» або: «Бель – спортсменка, активістка і просто красуня.»
Слово «Бель» слугує для називання особи, що активно діє на літературному, професійному і сімейному грунті, є, безумовно, дуже позитивним творчестимулюючим і регулюючим явищем на Порталі, і характеризується цілою низкою доброчесних якостей. Вже сама її присутність ТУТ не дозволяє іншим авторам халтурно ставитися до своїх творів, змушує уважно вичитувати власні тексти на предмет виявлення і ліквідації в них літературних, змістових, лексичних, граматичних, стилістичних, орфографічних і пунктуаційних помилок. Що, безперечно, має позитивний вплив на якість публікацій в цілому. А, отже, слово «Бель» є невід’ємною, необхідною і гармонійною складовою частиною Портального словника.
Танечко! Вітаю Вас з Днем Народження! Залишаєтеся такою, як Ви є: розумною, талановитою, гарною, доброю і справедливою. Доброго Вам гумору, гарного настрою, творчого натхнення і ЩАСТЯ!
Лубни, 11.12.12