14.04.2020 22:25
for all
178 views
    
rating - | no usr.
 © Дистанційне Навчання З Фізики

Розв’язування задач з теми: Закон збереження імпульсу

Розв’язування задач з теми: Закон збереження імпульсу 9 клас Той, хто розв’язує задачу, повинен знати свій розум, як жокей знає своїх коней.
Д. Пойя

Мета онлайн уроку: закріпити знання під час дистанційного навчання з теми «Закон збереження імпульсу»; продовжувати формувати навички та вміння розв’язувати фізичні задачі, застосовувати отримані знання.

Актуалізація опорних знань. Перевірка знань

Перевірочна самостійна робота

1. Охарактеризуйте імпульс тіла як фізичну величину.

2. Сформулюйте закон збереження імпульсу, наведіть його математичний запис. Наведіть приклад взаємодії тіл, який би ілюстрував вияв цього закону.

3. Гепард є найшвидшою в світі сухопутною твариною. Дорослі гепарди масою 40-65 кг можуть переслідувати здобич зі швидкістю до 110-115 км/год. але гепард ще й неперевершений майстер гальмування. З кожним кроком він сповільнюється на 4 м/с, всього за три кроки скидає швидкість з 16 до 4 м/с (це займає лише 1 с). На основі поданої інформації запишіть умову та розв’яжіть задачу.

Застосування набутих знань по темі «Закон збереження імпульсу»

Опрацьовуємо задачі в робочих зошитах. Якщо щось не виходить, значить треба повторити: передивіться ще раз відео з попереднього уроку, прочитайте розв’язок задачі-прикладу з підручника на «Закон збереження імпульсу», перечитайте ще раз уважно параграф або конспект.

Задача 1.

Навантажений вагон масою 70 т, який рухався зі швидкістю 0.3 м/с, зіштовхнувся з порожньою платформою масою 35 т. Із якою швидкістю й куди рухалася платформа перед зіткненням, якщо після нього вагон і платформа зупинилися?

Підказка: Усі задачі на «Закон збереження імпульсу». Не забуваємо робити малюнки, вони допоможуть з розв’язком.


Задача 2.

Людині масою 69 кг, яка стоїть на гладенькому льодовому майданчику, кинули горизонтально метбол (м’яч для фітнесу) масою 6 кг. Людина зловила м’яч, коли він летів зі швидкістю 5 м/с. Визнайте, якої швидкості набуває людина, спіймавши м’яча.

Підказка: Задача на «Закон збереження імпульсу».


Задача 3.

Якої швидкості на набуде нерухоме чавунне ядро, якщо куля, що летить горизонтально зі швидкістю 500 м/с, відскочить від нього і рухатиметься в протилежному напрямку зі швидкістю 400 м/с? Маси кулі та ядра дорівнюють відповідно 10 г і 25 кг.

Підказка: Задача, знову ж на «Закон збереження імпульсу». Головне правильно зробити малюнок та проекції.


Домашнє завдання

Вправи до онлайн уроку «Розв’язування задач з теми: Закон збереження імпульсу», які вкаже ваш учитель фізики.

Наприклад, Вправа 36, завдання 3, 4 за підручником «Фізика 9 клас, В. Г. Бар’яхтар, С. О. Довгий».2020 р.

Обговорення

Візьміть участь в обговоренні

  • Поскаржитись