Наукові методи вивчення природи
7 класМета онлайн уроку: перевірка засвоєння учнями знань про будову речовини, атоми, молекули та основні положення молекулярно-кінетичної теорії МКТ; засвоєння під час очного або дистанційного навчання нових знань про наукові методи вивчення природи
Г. Галілей
Актуалізація опорних знань. Онлайн перевірка знань
Пройдіть ще раз інтерактивний тест з попереднього уроку «Будова речовини. Молекули. Атоми», щоб пригадати та остаточно засвоїти попередню тему.
Тест "Будова речовини. Молекули. Атоми"
Вивчення нового матеріалу «Наукові методи вивчення природи. Внесок українських учених у розвиток фізики»
Опрацьовуємо дистанційно параграф §3 на сторінці 18-23 за підручником «Фізика 7 клас, В. Г. Бар’яхтар, С. О. Довгий». Для зручності, нижче ми виділили основні тези з матеріалу. Уважно прочитайте та запишіть їх в робочий зошит.
Розпочати треба з перегляду узагальнюючого відео по темі.
Основні методи здобуття нових знань — експериментальний і теоретичний.
Фізичне дослідження — це цілеспрямоване отримання нових знань про фізичні тіла або явища.
Експеримент (дослід) — це дослідження фізичного явища в умовах, які перебувають під контролем науковця.
Результатом стає нове знання.
Перед тим як проводити теоретичні дослідження певного фізичного процесу, фізики створюють його ідеалізований аналог — фізичну модель.
Тепер можна трохи відпочити та подивитися відео. До вашої уваги осучаснений експеримент (дослід) Ісаака Ньютона з пером та металевою кулькою.
Визначні українські фізики
Іван Павлович Пулюй (1845-1918) – український фізик (вивчав рентгенівське випромінювання) та електротехнік, винахідник, організатор науки, публіцист, перекладач Біблії українською мовою, громадський діяч.
Володимир Іванович Вернадський (1863-1945) – український науковець, природознавець, філософ, мислитель, засновник геохімії, біогеохімії та радіогеології, космізму.
Лев Давидович Ландау (1908-1968) – радянський фізик (теоретик), лауреат Нобелівської премії з фізики у 1962 році. Є творцем класичного курсу теоретичної фізики (спільно з Євгеном Ліфшицем).
Євген Оскарович Патон (1870-1953) – український радянський вчений у галузі зварювальних процесів і мостобудування. Фундатор і перший керівник Інституту електрозварювання АН України. Батько академіка Бориса Патона.
Борис Євгенович Патон (1918-2020) – український науковець у галузі зварювальних процесів, металургії і технології металів, доктор технічних наук (1952); Президент НАН України (1962—2020), перший нагороджений відзнакою «Герой України».
Лев Васильович Шубников (1901-1945) – український фізик в галузі фізики низьких температур.
Закріплення набутих знань
Пройдіть інтерактивний тест, побудований на основі контрольних запитань з підручника фізики 7 класу.
Тест "Наукові методи вивчення природи"
Домашнє завдання
Вправи та завдання до онлайн уроку «Наукові методи вивчення природи», які вкаже ваш учитель фізики.
Наприклад, Вправа 3, завдання 1, 2 за підручником «Фізика 7 клас, В. Г. Бар’яхтар, С. О. Довгий». Також напишіть есе на тему «Внесок українських учених у розвиток фізики». Додаткову інформацію знайдіть в мережі Інтернет.
2020 р.