02.07.2017 06:58
Без обмежень
60 views
Rating 0 | 0 users
 © Іван Петришин

Римляни Під Карпатами

ІСТОРІЯ СХІДНОЇ ЄВРОПИ

про історію України

знавцям латини та української мов

ҐЕРМАНСьКІ НАРОДИ ТА РИМЛЯНИ НА ПІДСТУПАХ ДО КАРПАТ. 

ҐЕРМАНСьКІ НАРОДИ ТА РИМЛЯНИ НА ПІДСТУПАХ ДО КАРПАТ. 

 

(з енциклопедії Треккані) 


принаймі з ІІІ тисячоліття д.н.е. ґерманці займали південну Скандінавію і інші реґіони навколо західної частини Балтійського моря, аж до Вісли, і східне узбережжя Північного моря; на півдні, вони сягали Гарцу. звідти, уже І сторіччя д.н.е., вони поширилися на захід, південь і схід, витісняючи і асимілюючи кельтські народності західної і центральної Німеччини, які мали на ґерманців великий вплив, і - родоводи ілірійські, іранські, балтійські, слов`янські і фінські, що межували з ґерманцями... 

... маркомани (люди знаків) були швебами, які перетинувши Мен, заволоділи землями між Рейном і верхнім Дунаєм... між 9 і 10 роками д.н.е., вони під проводом короля Маробудва, увійшли в Богемію, що належала галлам Боі і там заснували сильне королівство, ...яке потім розпалося у битвах з Керусками. великі завоювання у 166 р. н.е. їх знову зробили відомими; одна частина Панонії належала римлянам, інша, певне, у 6 сторіччі, - Баварії (Байвари, жителі Байї, Богемія). їхніми союзниками проти римлян боли квади швебського походження, що розбили Моравію біля Волке Тектосаґес, гальського походження, з якими ґерманці контактували довгий час, оскільки назва "велшен" поширювалася на усіх галійців і ... на усі романізовані племена.  

на схід від квадів, були малі племена бастарнів (сідони, бурії) ... 


... при Флавіях, римляни пішли за Рейн, ... трішки на північ від Кобленци, на Дунаї, трохи вище Ратісбони... 

... нові відносини між ґерманцями і римлянами почалися на шостому році правління Марка Аврелія (167 р.), коли через етнічні процеси в усій Ґерманії, маркомани, квади і інші племена пройшли Дунай, увійшли у Панонію і прийшли в Італію, в Аквілею... 

у боях, що тривали багато років, Марко відбив вторгнення і перейшов Дунай; він хотів перенести кордон на Богемські і Карпатські гори, але його смерть (180 р.) перекреслила його плани. 


переклад з італійської- Івана Петришина 


[від автора: 1. що б сталося, якби римляни пішли на Карпати? 

2. чи був вплив давньо-римської культури на слов`ян?] 

USA 01.07.2017Близькі за тематикою матеріали читати в розділі:

Пропонуємо ознайомитися з наступною публікацією автора «Історія України (Нормани і київська русь-україна) / Нормани І Київська Русь-Україна | Іван Петришин». Якщо Ви пропустили, до Вашої уваги попередня публікація «СЛОВ`ЯНСьКА МІФОЛОГІЯ (Старо-слов`янські боги. перун.) / Старослов`янські Боги, Перун | Іван Петришин».


Сподобалось? Чудово? Класно? Корисно? Нецікаво та посередньо?Можливо Вас зацікавить:

Обговорення

Візьміть участь в обговоренні твору

Мене звати: 
Закріплений коментар
Коментар відвідувача стає доступним для ознайомлення лише з дозволу Редактора

Публікації автора Іван Петришин

Літературні авторські твори, вірші, проза на теми: кохання, любов, життя тощо