14.11.2018 13:46
для всіх
210
    
  4 | 4  
 © Суворий

Чому в СРСР помирали генсеки?

PlayЧому в СРСР помирали генсеки?

Усі знають і всі в курсі, але... 10 листопада 1982 року помер Леонід Брєжнєв. 9 лютого 1984 така ж доля спіткала Юрія Андропова, а 10 березня 1985 року ключовий партійний пост покинув Костянтин Черненко. Радянським Союзом поширилися чорні анекдоти в стилі "Товарищи, вы будете смеяться, но Черненко тоже умер". Проте смішного насправді мало, а історія повчальніша ніж багато хто думає.

Перелічені генсеки були хоч престарілі, але залізні хлопці. Брєжнєв бойовий генерал, що вміло торпедував Хрущова, втихомирював Чехословаччина в 1968 і вторгся в Афганістан 1979-го. Юрій Андропов був ключовим радянським дипломатом в Угорщині 1956 року, коли там піднялось повстання. Ініціатор вторгнення радянської армії з метою придушення заколоту. Черненко хоч був всього лише протеже Брежнєва, але без сумніву тертий калач, хоч і серйозно хворий на момент призначення генсеком, що певним чином характеризує тих, хто його призначив, і їх мотиви (про це нижче).

До деяких міркувань підштовхує інше. Серед близько двадцяти членів Політбюро ЦК КПРС та кандидатів в члени, що теж мали поважний вік, за цей "чорний" період в історії партії та уряду померло четверо: Кісельов, Пельше, Рашидов і Устінов. В той час, як смертність генсеків була стопроцентною. І, як каже лукаво відомий пропагандист Кисельов, навряд чи простий збіг обставин.

Восьмидесяті для СРСР це в першу чергу санкційний колапс економіки за вторгненя в Афганістан і гонку озброєнь. На додачу до цього Білий дім у Вашингтоні зайняв Рональд Рейган, голівудський актор, що знав толк в телебаченні і умів нагнути страху з екрану коли треба, а коли треба умів й влучно пожартувати. "Імперія зла" - це його перл запозичений з "Зоряних війн" чи чогось подібного. І хоча радянська преса потужно зомбувала населення, що у нас "все харашо", а у них "все плохо", генсеки, як ніхто інший, володіли інформацією про реальний стан речей.

Отримавши ключову посаду в партії, ці залізні хлопці раптом опинялися самотні на вершині піраміди відповідальності. А бути провідником ідей Леніна і не виправдати наданої довіри в той час? Напевно, як багаторічні радянські поводирі, вони свято увірували в ключову комуністичну ідею і постійно, отимуючи погані новини та приймаючи купу важливих рішень, втрапляли в "стресову трубу", по якій з величезним прискоренням котилися до свого життєвого фінішу. А тут ще й кляте телебачення, через яке доводилося ледь не щодня виглядати "свіжачком" і випромінювати "впевненість в собі". Лише Йосип Віссаріонович міг собі дозволити місяцями не вилазити з підмосковної дачі чи всесоюзних "здравниць" без шкідливих інфомаційних наслідків чи чуток. Прогрес знищив приватність для радянських вождів. Що теж неабияк вдари по їх тривалості життя.

Отже, ключовий висновок з історії наступний: не будьте, як генсеки, будьте, як члени політбюро - віддайте відповідальність молодим та раннім. Не обмінюйте кілька зайвих років життя на місце біля кремлівської стіни. Воно того варте... Збирайтесь на посиденьки-пленуми, як полюбляли в СРСР. Не виключено правда, що ті молоді все розхєрачать к хєрам, але це вже інша історія...

Резюмуєм для тих, хто так нічого не зрозумів: забирайтеся під три чорти, доки чорти не прийшли по вас, та звільніть місце молодим.

Візьміть участь в обговоренні

+++ +++
  • Зберегти, як скаргу
 19.11.2019 12:56  Каранда Галина => роман-мтт 

Хоч росіяни в чорному гуморі теж не відстають...

За посиланням - свіже інтерв`ю власника найбільшого сайту анекдотів. Хто-хто, а він в темі...

ТУТ - стаття Анкдоти і/як терор.  (стаття стара, серпень 2001 року)

Про анекдоти, якими читачі сайту відреагували на терористичні атаки.

Статті досить пізнавальні. Рекомендую...

Для мене, людини, яка навіть "сам себе режисер" не могла сприймати адекватно (ну як це - хтось упав, забився, а всі ржуть??) - більшість чорного гумору поза межами мого розуміння. Хоча винятки бувають. Для тонкого гумору.

 19.11.2019 11:31  Каранда Галина => роман-мтт 

Як на мене, це взагалі не комедія. Це фільм-жах, фільм-абсурд, фільм-сатира.. я не кажу, що він поганий - навпаки. Тільки для мене "комедія" - це зовсім інше.

 19.11.2019 09:51  роман-мтт => Каранда Галина 

це чорна комедія.

 18.11.2019 21:49  © ... => Каранда Галина 

Нікому з тут живучих не відомо, як сприймають це все ті, що жили по ту сторону радянської дійсності. Нагадую фільм іноземний для іноземної аудиторії... Усі споглядають світ лише через задимлене скло власного розуму. Їм кумедно, нам не дуже.

 18.11.2019 20:16  Каранда Галина => © 

Нарешті подивилася "Смерть Сталіна". Не знайшла, де можна посміхнутися... суміш фарсу, цинізму, трагедії. І найгірше - що не така вона вже й гіперболізована, ця історія. Чому це - комедія?

 14.11.2018 14:11  Каллистрат => © 

Воистину правильно !!! :)))))

 14.11.2018 13:54  Каранда Галина => © 

{#} 

та чогось ніхто добровільно від влади не відмовляється, попри явну шкоду для здоров`я, особливо психічного!)

От думаю: чому я пам`ятаю всі ці похорони? при Брежнєву ж мені було лише 4... А наведений анекдот із 1985 мене в мої 7 теж смішив.. Ех, вумне я було дитя!)))) чого в політику не пішло?:)