08.04.2020 21:12
for all
88 views
    
rating 5 | 1 usr.
 © Дистанційне Навчання З Фізики

Види спектрів. Основи спектрального аналізу

Види спектрів. Основи спектрального аналізу 11 клас Якщо хочете веселку, доведеться змиритися з дощем.
Е. Зелінські

Мета онлайн уроку: формувати уявлення під час дистанційного навчання про види спектрів та основи спектрального аналізу.

Актуалізація опорних знань. Перевірка знань

Про спектр ми з вами говорили на уроках фізики в 9 класі, пригадаємо це поняття, передивившись відео. А далі вже будемо розбиратися, що ж значать лінії на кольоровій смужці з веселки.

PlayVideo YouTube

Вивчення нового матеріалу «Види спектрів. Основи спектрального аналізу»

Опрацьовуємо дистанційно параграф §37 «Види спектрів. Основи спектрального аналізу» за підручником «Фізика 11 клас, В. Г. Бар’яхтар, С. О. Довгий» та записуємо головне.

Атоми газоподібних речовин в атомарному стані за підвищених температур випромінюють електромагнітні хвилі чітко визначених частот — їм властивий лінійчастий спектр випромінювання. Лінійчастий спектр кожного елемента характеризується індивідуальним для цього елемента набором частот.

Якщо газ опромінюють білим світлом, на суцільному спектрі спостерігаються чорні смуги безпосередньо на тих частотах, на яких відбувається випромінювання даного елемента. Це — лінійчастий спектр поглинання.

Спектри випромінювання та поглинання.

Спектри випромінювання газів у молекулярному стані відрізняються від аналогічних спектрів атомарних газів наявністю великої кількості близько розташованих ліній, які під час спостережень часто зливаються в смуги (смугастий спектр).

Смугастий спектр.

Метод якісного і кількісного визначення складу речовини за її спектром називають спектральним аналізом.

Дослідження спектрів випромінювання дозволяє одержати інформацію про елементний склад речовин; дослідження спектрів поглинання зір та інших астрономічних об’єктів дозволяє дізнатися про їх хімічний склад, температуру, тиск, швидкість та інші важливі параметри.

Спектральний аналіз.

PlayVideo YouTube

Закріплення набутих знань

Проаналізуйте вправи 1, 2, 3 та 4 з §37 за підручником «Фізика 11 клас, В. Г. Бар’яхтар, С. О. Довгий». Розв’язки цих завдань ви бачили в кінці відео.

Домашнє завдання

Намалюйте кольоровими олівцями або фломастерами лінійчасті спектри випромінювання для Гідрогену, Гелію та Натрію. Зображення спектра Натрію можна знайти в підручнику, спектри Гелію та Гідрогену – в Інтернеті.2020 р.

Обговорення

Візьміть участь в обговоренні

  • Поскаржитись