Розв’язування задач з теми: Робота з переміщення заряду в електростатичному полі. Потенціал
10 класМета онлайн уроку: закріпити знання під час дистанційного навчання з теми «Робота з переміщення заряду в електростатичному полі. Потенціал»; формувати навички та вміння розв’язувати якісні й кількісні фізичні задачі, застосовувати набуті знання
А. Франс
Актуалізація опорних знань. Перевірка знань
Пригадайте, що таке «Робота електричного поля», «Потенціал» та «Різниця потенціалів». Пройдіть ще раз тест с попереднього уроку, для остаточного засвоєння пройденої теми.
Тест "Робота з переміщення заряду в електростатичному полі. Потенціал"
Далі, передивіться уважно відео з прикладами розв’язаних задач по темі «Робота з переміщення заряду в електростатичному полі. Потенціал». Ці знання вам знадобляться, щоб виконати «дистанційну класну роботу», розв’язавши всі подані нижче вправи. Бажаю успіху!
Застосування набутих знань по темі «Робота з переміщення заряду в електростатичному полі. Потенціал»
Опрацьовуємо дистанційно задачі в робочих зошитах.
Задача 1 (ЗНО-2011).
Порошинка масою 0, 01 г, зарядом +5 мкКл і з початковою швидкістю, що дорівнює нулю, прискорюється електричним полем, розпочинаючи свій рух з точки електричного поля, потенціал якої дорівнює 200 В. Визначте потенціал точки, у якій швидкість порошинки дорівнюватиме 10 м/с.
Підказка: Схожі задачі показані на відео.
Задача 2.
Яка відстань між двома точками однорідного електричного поля уздовж силової лінії, якщо напруженість поля 5 кВ/м, а різниця потенціалів між двома цими точками 10 В? Відповідь запишіть в міліметрах.
Підказка: Пригадуємо формулу зв’язку напруженості електростатичного поля з різницею потенціалів.
Задача 3.
Яку різницю потенціалів повинен пройти протон (m=1, 6726 ·10-27 кг), щоб збільшити свою швидкість від 106 м/с до 5·106 м/с?
Підказка: Схожа задача розв’язана в параграфі 42, на ст. 248-249 (підручник «Фізика 10 клас, В. Г. Бар’яхтар, С. О. Довгий»).
Домашнє завдання
Вправи до онлайн уроку «Розв’язування задач з теми: Робота з переміщення заряду в електростатичному полі. Потенціал», які вкаже ваш учитель фізики.
Наприклад, Вправа 42, завдання 4, 5 за підручником «Фізика 10 клас, В. Г. Бар’яхтар, С. О. Довгий».
2020 р.