Фундаментальні взаємодії в природі
9 класМета онлайн уроку: сформувати знання під час дистанційного навчання про фундаментальні закони в природі, межі застосування фізичних законів і теорій
Дж. Бруно
Актуалізація опорних знань. Перевірка знань
Перевірочна самостійна робота
1. Завдяки яким взаємодіям утримуються нуклони в ядрі; електрони – в атомі; атоми – в молекулі; молекули в речовині?
2. Завдяки яким взаємодіям людина утримується біля Землі; планети – біля Сонця?
3. Які види енергії вам відомі?
Вивчення нового матеріалу «Фундаментальні взаємодії в природі»
Опрацьовуємо дистанційно параграф «Фундаментальні взаємодії в природі. Межі застосування фізичних законів і теорій. Фундаментальний характер законів збереження» та записуємо головне. §39 за підручником «Фізика 9 клас, В. Г. Бар’яхтар, С. О. Довгий». Нижче виділені головні моменти з теми та відео з поясненнями.
Усю доступну для спостереження частину матеріального світу називають Всесвітом. Усі об’єкти Всесвіту та властиві їм явища наука поділяє на три якісно різні рівні: мікросвіт, макросвіт і мегасвіт.
Усі фізичні явища та існування об’єктів Всесвіту можна пояснити на основі фундаментальних видів взаємодій: гравітаційної, електромагнітної, сильної, слабкої.
Всесвіт існує в просторі та часі, властивостями яких пояснюється існування фундаментальних законів збереження — законів, яким підкоряються всі процеси будь-якого структурного рівня Всесвіту. До таких законів належать, наприклад, закон збереження і перетворення енергії та закон збереження імпульсу.
Кожна фізична теорія має межі застосування. З появою нових знань створюється нова теорія, яка зазвичай містить попередню теорію як складову.
Закріплення набутих знань
Пройти інтерактивний тест онлайн уроку.
Тест "Фундаментальні взаємодії в природі"
Домашнє завдання
Вправи до онлайн уроку «Фундаментальні взаємодії в природі. Межі застосування фізичних законів і теорій. Фундаментальний характер законів збереження», які вкаже ваш учитель фізики.
Наприклад, Вправа 39, завдання 1-4 за підручником «Фізика 9 клас, В. Г. Бар’яхтар, С. О. Довгий».
2020 р.