Прості механізми. Коефіцієнт корисної дії механізмів
7 класМета онлайн уроку: перевірка засвоєння знань під час дистанційного навчання про прості механізми – рухомий та нерухомий блоки; засвоєння нових знань про простий механізм – похилу площину та її різновиди, коефіцієнт корисної дії механізму як фізичної величини
Бертран Рассел.
Актуалізація опорних знань. Онлайн перевірка знань
Перед початком вивчення нового механізму, пройдіть тест з попереднього уроку, щоб пригадати вже вивчені прості механізми – блоки.
Тест "Рухомий і нерухомий блоки"
Вивчення нового матеріалу «Прості механізми. Коефіцієнт корисної дії простих механізмів»
Опрацьовуємо дистанційно параграф §36 «Прості механізми. Коефіцієнт корисної дії механізмів» за підручником «Фізика 7 клас, В. Г. Бар’яхтар, С. О. Довгий» та записуємо головне. Але розпочати варто з відео-уроку, де все детально пояснено.
Основні характеристики простого механізму: корисна робота – Aкор=Ph та повна робота – Aповна=Fh.
Коефіцієнт корисної дії (ККД) механізму — це фізична величина, яка характеризує механізм і дорівнює відношенню корисної роботи до повної роботи:
Коефіцієнт корисної дії (ККД) позначають грецьким символом η (ета). Зазвичай ККД подають у відсотках.
Похила площина – наступний простий механізм, який є незамінним, коли треба підняти вантаж. Чим пологіший ухил площини, тим легше виконати цю роботу. Різновидом похилої площини є клин та гвинт. Вони можуть змінювати напрям та значення прикладеної сили.
ККД похилої площини дорівнює:
Закріплення набутих знань
На останок, варто пройти тест, котрий побудований на основі контрольних запитань з підручника фізики 7 класу.
Тест "Прості механізми. Коефіцієнт корисної дії механізмів"
Домашнє завдання
Вправи до уроку «Прості механізми. Коефіцієнт корисної дії механізмів», які вкаже ваш учитель фізики.
Наприклад, Вправа 36, завдання 1, 2, 3 за підручником «Фізика 7 клас, В. Г. Бар’яхтар, С. О. Довгий». Але спочатку детально розберіться в прикладі розв’язаної задачі на ст. 236-237, переписавши його у зошит.
2020 р.