Дослідження тіл Сонячної системи. Гіпотези і теорії формування Сонячної системи
11 класМета онлайн уроку: ознайомити учнів під час очного або дистанційного навчання із етапами дослідження Сонячної системи за допомогою космічних апаратів, теоріями та гіпотезами її формування
Ю. Гагарін
Активізація пізнавальної діяльності учнів. Актуалізація опорних знань. Перевірка знань
При дистанційному навчанні відповідаємо письмово.
Фронтальне опитування
1. Що таке метеороїд, метеор, метеорит, болід та астроблеми?
2. Куди напрямлений відносно Сонця хвіст комети?
3. Де знаходиться пояс Койпера?
Вивчення нового матеріалу «Дослідження тіл Сонячної системи за допомогою космічних апаратів. Гіпотези і теорії формування Сонячної системи»
Опрацьовуємо очно або дистанційно параграф «Дослідження тіл Сонячної системи за допомогою космічних апаратів. Гіпотези і теорії формування Сонячної системи», §3.4 на ст. 61-66 за підручником «Астрономія 11 клас, М. П. Пришляк». Пишемо конспект.
Космонавтика
Космонавтика — це комплексна науковотехнічна галузь, що займається дослідженням та використанням космічного простору за допомогою автоматичних і пілотованих космічних апаратів.
Початок космічної ери розпочався з запуску першого штучного супутника Землі ПС-1 (Простий Супутник – 1). Це відбулось 4 жовтня 1957 р. в Радянському Союзі за допомогою ракети-носія «Супутник» під керівництвом українського вченого Сергія Корольова.
Сергій Павлович Корольов (12.01.1907–14.01.1966)
Другим кроком в підкоренні космосу став пілотований політ корабля «Восток» 12 квітня 1961 р. Першою людиною, яка відправилась в космос – став Юрій Гагарін. Ця дата «12 квітня» стала офіційним «Міжнародним днем польоту людини в космос» (в Україні – «День працівників ракетно-космічної галузі України»).
Юрій Олексійович Гагарін (1934–1968)
Наступною історичною подією стало підкорення Місяця. 21 липня 1969 р. в 2 годині 56 хвилин 20 секунд за Грінвічем американський космонавт Ніл Армстронг ступив на супутник Землі. Через 15 хвилин до нього приєднався Базз Олдрін.
Леонід Костянтинович Каденюк (28.01.1951–31.01.2018) – перший космонавт незалежної України.
Увага! В підручнику «Астрономія 11 клас, М. П. Пришляк» помилка в імені Леоніда Каденюка.
МКС (Міжнародна космічна станція)
Дата запуску МКС – 20 листопада 1998 р. Маса станції – 450 т. Висота орбіти – 415 км. Період обертання – 15, 77 обертів за добу.
Тепер вкотре поспостерігаємо в онлайні за нашою планетою Земля через веб-камери з МКС.
Україна – космічна держава!
Переглянемо пізнавальне відео про минуле та майбутнє космонавтики нашої країни.
Як утворилась наша Сонячна система?
За бажанням, можна переглянути ще одне відео про величину Всесвіту та його історію.
Закріплення набутих знань
Пройдемо інтерактивний тест онлайн уроку «Дослідження тіл Сонячної системи за допомогою космічних апаратів. Гіпотези і теорії формування Сонячної системи», побудований на основі контрольних запитань параграфа та додаткових завдань, для остаточного закріплення поданого матеріалу.
Тест "Дослідження тіл Сонячної системи за допомогою космічних апаратів. Гіпотези і теорії формування Сонячної системи"
Домашнє завдання
Завдання до онлайн уроку «Дослідження тіл Сонячної системи за допомогою космічних апаратів. Гіпотези і теорії формування Сонячної системи», які вкаже ваш учитель астрономії.
Наприклад, Завдання 5 на ст. 66 підручника «Астрономія 11 клас, М. П. Пришляк».