19.05.2021 14:45
для всіх
15694
    
  13 | 13  
 © Дано:

Вправа № 8

10 кл, фізика, Бар’яхтар, Довгий

Розв’язки задач з Вправи № 8 з підручника фізика 10 клас (В. Г. Бар’яхтар, Ф. Я. Божинова, С. О. Довгий, О. О. Кірюхіна). Подані відео-підказки до завдань (1, 2, 3, 4, 5, 6, 7) допоможуть перевірити правильність виконання домашнього завдання.

Щоб отримати повний доступ до відповідей ГДЗ без обмежень спочатку підпишіться на youtube-канал "Дано:"

Підписатися на Дано

Пам’ятай, розв’язки з ГДЗ (Готові Домашні Завдання) треба використовувати лише як підказки.

Вправа № 8 до §8 «Рівномірний рух матеріальної точки по колу»

1. Для чого поверх коліс велосипеда надівають щитки?

Відповідь:

Тому що пісок та бруд, який чіпляєтсья коліс, летить по дотичній, тобто на водія.

2. На рис. 1 показано траєкторію автомобіля, який рухається з незмінною швидкістю. У якій із зазначених точок траєкторії доцентрове прискорення автомобіля найбільше? найменше?

Рисунок до Вправи № 8 (2),  10 кл

Відповідь:

Найбільше доцентрове прискорення в точці Б, на це вказують радіуси кривизни гірки та ями. А найменше прискорення в точці А, тому що на рівній поверхні воно дорівнює нулю.

3. Автомобіль рухається зі швидкістю 36 км/год по опуклому мосту з радіусом кривизни 30 м. Чому дорівнює і куди напрямлене прискорення руху автомобіля?

PlayVideo YouTube

4. Хлопчик і дівчинка рівномірно рухаються по колах різного радіуса: r2=1, 5r1 (рисунок). У скільки разів швидкість руху хлопчика повинна бути більшою за швидкість руху дівчинки, щоб вони весь час перебували на одному радіусі? У скільки разів будуть відрізнятися прискорення їхніх рухів?

Рисунок до Вправи № 8 (4),  10 кл

PlayVideo YouTube

5. Точка на ободі колеса велосипеда рухається з прискоренням 100 м/с2, радіус колеса — 0, 4 м. З якою швидкістю рухається велосипед? Скільки обертів за хвилину здійснює колесо? Вважайте, що π2=10.

PlayVideo YouTube

6. Хвилинна стрілка годинника втричі довша за секундну. У скільки разів більше прискорення руху кінця секундної стрілки?

PlayVideo YouTube

7. З якою швидкістю має летіти літак над екватором Землі, щоб для людей у літаку Сонце не змінювало свого положення на небосхилі?

PlayVideo YouTube

Візьміть участь в обговоренні

+++ +++
  • Зберегти, як скаргу
Не знайдено або поки відсутні!