10.06.2021 18:55
для всіх
4247
    
  2 | 2  
 © Дано:

Вправа № 5

PlayВправа № 5

11 кл, фізика, Бар’яхтар, Довгий

Розв’язки задач з Вправи № 5 за підручником фізика 11 клас (В. Г. Бар’яхтар, Ф. Я. Божинова, С. О. Довгий, О. О. Кірюхіна). Подані відповіді та відео-підказки до завдань (1, 2, 3, 4, 5) допоможуть перевірити, чи правильно було виконане домашнє завдання.

Щоб отримати повний доступ до відповідей ГДЗ без обмежень спочатку підпишіться на youtube-канал "Дано:"

Підписатися на Дано

Пам’ятай, подані розв’язки з ГДЗ (Готові Домашні Завдання) треба використовувати лише як підказки.

Вправа № 5 до §5 «Електричний струм у металах»

1. На рисунку подано дослід. З якою метою здійснюється цей дослід? Назвіть використане обладнання. Як ви вважаєте, як і чому буде змінюватися показ вимірювального приладу під час нагрівання?

Рисунок до Вправи № 5 (1), 11 кл

Відповідь:

Дослід виконується, щоб показати залежність опору від температури. Тут використовується пальник, провідник з великим опором, з’єднувальні провідники, джерело живлення (батарейка) та амперметр.

Зі збільшенням температури опір буде зростати, отже амперметр буде фіксувати зменшення сили струму.


2. Чи виділяється теплота під час проходження струму в провіднику, який перебуває в надпровідному стані?

Відповідь:

Ні, адже опір рівний нулю, отже виходячи із закону Джоуля-Ленца кількість теплоти, яка виділяється при проходженні струму, теж буде дорівнювати нулю.


3. На рисунку подано графік залежності опору металевого провідника від температури. Яким є температурний коефіцієнт опору цього металу? Яка сила струму в провіднику за температури 150 °С, якщо напруга на кінцях провідника 5 В?

Рисунок до Вправи № 5 (3), 11 кл

PlayVideo YouTube

4. Опір нікелінової обмотки електричної печі за температури 20 °С дорівнює 60 Ом. Яким буде опір обмотки, якщо температура сягне 700 °С?

PlayVideo YouTube

5. Яку довжину має вольфрамова нитка лампи розжарювання, розрахованої на напругу 220 В і потужність 220 Вт? Температура розжареної нитки становить 2700 К, її діаметр — 0, 03 мм.

PlayVideo YouTube


PlayВправа № 5

Візьміть участь в обговоренні

+++ +++
  • Зберегти, як скаргу
Не знайдено або поки відсутні!