21.02.2020 20:08
Без обмежень
28 views
Rating 0 | 0 users
 © Поліанна М

Екологія української мови

У світі, де звично спостерігати, що природа, мораль і багато інших речей засмічено, ніхто не здивується і тому факту, що чистоти немає навіть в мові. На перший погляд все це можна пояснити. З`являються нові професії, вони несуть свій сленг. Словниковий запас поповнюється і за рахунок молодіжних віянь. А глобалізація грає з людством свою гру, коли непомітно запозичуються слова і значення з загальноприйнятих у всьому світі мов. Чи варто так переживати з цього приводу?

Одна з причин тривожитися все-таки є, і вона суттєва. Мова – ознака культури, духовна спадщина, вона об`єднує нас з тим великим багатством, яке нам довірили для збереження і примноження предки. Ставлячись несерйозно до їх «заповіту», ми непомітно для себе зневажаємо і цінності свого великого народу. Що ми залишимо своїм дітям? На якій основі виросте наступне після нас покоління? Ось ті питання, які мене хвилюють.

Я розумію, щоб мова залишалася чистою, всі люди повинні відповідально підходити до поповнення словникового запасу з того арсеналу, який зберігається в класичній літературі нашого народу. Також треба користуватися словниками, не боятися запитувати пояснення невідомих слів і понять у тих дорослих, які відрізняються гарною, правильною мовою.

  • Якщо Вам сподобався чи був корисний цей текст і Ви хотіли б віддячити або фінансово підтримати дописувача Поліанна М за минулі чи майбутні зусилля, можете перерахувати довільну суму коштів, що Вас не обтяжує, за вказаними нижче реквізитами:
  • або просто не забудьте
  • Ми Вам дуже вдячні та наголошуємо, що кошти перераховуються безпосередньо автору публікації. Інтернет-проект "Проба Пера" жодної фінансової винагороди з переказу коштів не отримує.

Рекомендуємо також:

Обговорення

Візьміть участь в обговоренні

Ваше ім`я, псевдо або @: 
Закріплений коментар
Коментар відвідувача стає доступним для ознайомлення лише з дозволу Редактора

Публікації: Поліанна М

Авторські твори, вірші, проза, публіцистика, освіта та інше