Розв’язування задач з теми: Рух тіла під дією кількох сил
9 клас
Мета онлайн уроку: закріпити знання під час очного або дистанційного навчання з теми «Рух тіла під дією кількох сил» рух тіла чи системи тіл по похилій площині, комбінований рух зв’язаних тіл; продовжувати формувати навички та вміння розв’язувати фізичні задачі, застосовувати отримані знання
У кожній природничій науці стільки істини, скільки в ній математики.
І. Кант
Слайд 1
Актуалізація опорних знань. Перевірка знань
Фронтальна бесіда
Відповідаємо на усі завдання письмово.
1. Запишіть формули для обчислення синуса та косинуса кута α в поданому на малюнку прямокутному трикутнику.
2.Знайдіть проекції на вісь OX та OY сили тяжіння mg, яка діє на тіло масою m, що рухається чи перебуває в спокої на похилій площині з кутом нахилу α.
Слайд 2
Розв’язування задач
Задача 1
На перекинутому через блок шнурі знаходяться два тіла масами 20 кг та 25 кг. Дана система вантажів рухається з прискоренням 1.1 м/с2. Обчисліть прискорення вільного падіння у місці спостереження.
Підказка: За третім законом Ньютона сила натягу нитки Т1 та Т2, прикладені до першого та другого тіла, протилежно направлені та рівні по модулю.
Слайд 3
Застосування набутих знань по темі «Рух тіла під дією кількох сил»
Опрацьовуємо очно або дистанційно задачі в робочих зошитах. Але спочатку перегляньте другу частину відео з попереднього уроку (задачі 4-5).
Слайд 4
Тепер розв’язуємо в робочому зошиті задачу 4 з параграфу §35, ст. 224-225, за підручником «Фізика 9 клас, В. Г. Бар’яхтар, С. О. Довгий», уважно аналізуючи усі дії. Обов’язково робимо малюнок до вправи. Після цього, приступаємо до виконання задач поданих нижче.
Автомобіль масою 4 т рухається на гору, сповільнюючи свій рух. Визначте силу тяги автомобіля, якщо ухил гори становить 0, 02, а коефіцієнт опору рухові дорівнює 0, 04. Прискорення автомобіля 0, 15 м/с2.
Слайд 5
Задача 2
Яку силу потрібно прикласти до вагонетки масою 500 кг, щоб підняти її по естакаді з кутом нахилу 300. Коефіцієнт тертя дорівнює 0.5. Прискорення вагонетки 0.2 м/с2. Відповідь запишіть в Ньютонах.
Підказка: Задача дуже подібна на 4 з параграфу §35. Не забуваємо виконувати малюнок.
Слайд 6
Задача 3
Похила площина має довжину 8 м та висоту 4 м. По ній, починаючи з вершини, починає ковзати брусок. Який час триватиме рух тіла до основи похилої площини і яку швидкість воно матиме в кінці спуску? Коефіцієнт тертя між бруском і площиною становить 0.2. Початкової швидкості тіло не мало.
Підказка: Шукаємо спочатку прискорення, а завдяки йому дуже легко зможете знайти кінцеву швидкість та час ковзання бруска.
Чудово! Як раз є час повторити і фізику за 9 клас, і українську - за 5... Вчора дивилась. ОТО НАВЧИМОСЯ ЗАНОВО - І ЯК МОВУ СВОЮ ПЛЕКАТИ, І ЯК ПРО СИЛУ ТЕРТЯ ТА ІНЕРЦІЇ НЕ ЗАБУВАТИ. Аби НОВУ ДЕРЖАВУ ЗБУДУВАТИ.