Вітаю всіх з днем державного прапора України
В Україні періодично порушують питання порядку кольорів на прапорі, закликаючи «перевернути» його. Зокрема, ця тема набула відносно більшого поширення під час Революції Гідності, коли деякі громадські організації та звичайні громадяни використовували саме жовто-сині прапори.
***Я пишу про це не випадково.!4 жовтня 2016 року я брала участь у Марші Нації, який відбувся в місті Києві. На місце збору учасників Маршу прийшли люди, які принесли з собою жовто-синій прапор. Вони не просто стояли, а й активно відстоювали свою позицію щодо свого принесеного прапора. На світлині, яку я зробила, отримавши згоду цих людей, ви бачите саме такий прапор — жовто-синій. Я попросила жінку (вона без головного убору) назвати своє ім’я. Вона сказала: — Миролюба. Звичайно ж я зрозуміла, що це — вигаданий псевдонім. Потім я запитала, на якому сайті, я можу познайомитися з роботою їхньої організації, яка відстоює саме цей прапор. Вона написала мені в записнику, але це була нереальна адреса.
Реакція науковців
Андрій Гречило
У відповідь на поширеність даної проблеми в серпні 2014 року історики-дослідники цієї теми та низка інших науковців опублікували відкритого листа із осудом подібних дій, вказавши на їхню безпідставність і назвавши «провокаціями». Активну позицію щодо захисту синьо-жовтого прапору від даних міфів займає доктор історичних наук Андрій Гречило. Також категоричним був Олексій Руденко:
«Перевертачі прапора» — це ціла секта, яка набирає обертів. Вони стверджують, що наш прапор нібито встановлений неправильно й саме через це у нас зараз і життя йде не так. Вигадують, начебто перевертав прапор гетьман Скоропадський. Не перевертав, жодного документа про це немає. Було чітко прописано, що прапор, який затвердив гетьман у 1918 році, має верхню синю смугу й жовту нижню».
23 серпня 2018 рік
Світлина автора
Смт Шевченкове, 23 серпня 2018 рік