««Всесвітній Ремарк»»
© Каранда ГалинаСеред матеріалів виставки Weltweit Worldwide Remarque – «Всесвітній Ремарк» – є посилання на сайт ПробаПера.
Серед матеріалів виставки Weltweit Worldwide Remarque – «Всесвітній Ремарк» – є посилання на сайт ПробаПера.
Згадані і незгадані культурні колективи та персональні генії культури, кожен - окремо і всі разом, несли і несуть в люди частки Української Національної Ідеї.
Продовжуючи тему, присвячену перевиданню Народним художником України, незалежним істориком, майстром мікромініатюри, поетом, філософом Миколою Сергійовичем Сядристим книги Івана Белебехи "Світоглядні перлини Української Національної ідеї", хотілося б розповісти історію оригінального видання книги Івана Белебехи 2013 року, яке побачило світ у Харкові - під назвою "Філософія українського світогляду".
Ми продовжуємо публікувати сторінки з книги Народного художника України, відомого майстра мікромініатюри, незалежного історика і філософа Миколи Сергійовича Сядристого. Це видання, точніше, перевидання, суттєво доповнене, побачило світ у цьому році. Читаємо, аналізуємо, співставляємо з днем нинішнім.
Альберт Ейнштейн колись сказав таке: «Кожен із нас геній, але якщо оцінювати рибу за її вмінням лазити по деревах, вона все життя проживе впевнена в тому, що вона невдаха».
Не постили на Святвечір, не молилися....
Нещодавно, 10 листопада 2018 року, в столичному Палаці «Україна» відбувся концерт, а точніше дійство, у виконанні етно-гурту «ДахаБраха».
Косплей відверто слабкий. Костюми більшості косплєєрів зроблені відверто на от’чєпіться – кажу як є.
Народ поверне у свою власність і Будинок Актора, і Будинок Учителя, і "Кінопанораму", і "Київ". І ще багато чого такого, що було ЗАБРАНО не лише у нинішніх поколінь українців, але й у наших нащадків.
Дорогі друзі!
Хочу поділитися з вами приємною для мене новиною. У міському конкурсі (м. Чугуїв) посіла друге місце в номінації "Дорослі. Проза".
***
Центральна бібліотека Чугуївскої ЦБС
5 травня о 14:21 ·
Стали відомі імена переможців Чугуївського міського літературного конкурсу.
Кілька днів тому в юнацькій бібліотеці ім. П. Усенка на Березняках відбулося засідання літературно-мистецького клубу, куди запросили мене і ще кільканадцятеро постійних дорослих читачів. Ми переглянули документальний фільм про Квітку Цісик, неперевершену і незабутню.
Тамуючи подих, ми слухали ці твори, супроводжувані невеликими розповідями Ігоря про життєвий шлях і життєву боротьбу великого композитора. Його музичні твори - космічного масштабу - не були належним чином сприйняті сучасниками. Так часто трапляється: лише наступні покоління відкривають заново геніальні творіння...
Поділюся враженнями про чудову «Графиню Маріцу» угорського композитора Імре Кальмана – нову театральну перлину, поставлену на сцені Київської оперети. Виставу спершу дивилися з верхнього ряду ярусу (майже під стелею ), хоча в антракті перемістилися в партер – на "приставні" вільні місця. Отже,
патріотизм (по-перше), вишуканість акторської гри (по-друге), розкішні і водночас зі смаком підібрані костюм (по-третє)…
Тут буде лише про зомбі: чому і як вони привертають увагу людей, чому іноді це виходить вдало, а чому, теж іноді - геть провально. І трохи про те, чим це все завершується і як повертається на круги своя. Приємного знаймовства з темою!
У нас співчутливе, добре серце і чудове почуття гумору. Контрасти зашкалюють, що добре, бо рівновага (чи байдужість) веде до зменшення обміну енергій.
Радянське кіно - це гібридна зброя масового ураження, від якої українцям давно варто дистанціюватись. Так зробили з перших днів поляки, заборонивши легендарного Клоса та трьох "панцернікув" на ТВ.
Завдяки картинам Івана Марчука спалахує у свідомості живильним полум`ям - нове осмислення езотерично бездонної його творчості....
Цього разу мову поведемо про Едуарда Трирога, художника і поета, твори якого подивовують не тільки за формою, а й змістом. Письмо митця вражає окрім властивого йому авторського стилю, ще й матеріалами, на яких він створює картини.
Жінка і війна…, та що жіноча, творча натура мислить із приводу цих знакових і болючих питань? На них відповідь можна знайти у окремих творах Олени Одарич.
З 2002 року і до сьогодні Ласло Мадяр – голова Товариства угорських художників Закарпаття імені Імре Ревеса. Невдовзі цьому об’єднанню митців (20 художників) виповниться 25 років.
Василь Сочка у своїй творчості – живописі, фото – мистецтві, а найбільш, у своїх пластичних скульптурах по дереву, втілює непросту місію «зв’язкового», поміж Космосом і Землею.
Скільки на світі існує книг? Напевно, стільки ж, скільки й зірок на небі. Старі й нові, з яскравими обкладинками чи обшарпаними, пожовклими палітурками…
Коротка розповідь про філософію і психологізм творчості Олександра Сидорука – про Місця Сили, про живі копиці, та дещо інше…
Новий цикл робіт КАТЕРИНИ ТКАЧЕНКО – «Українки» (умовна назва), породив розмаїті роздуми, розмисли, які роїлись і напосідали звідусіль...
Про віртуальну подорож до Чернігова і до міста, назва якого ще в розробці. Подорож відбулася завдяки появі двох картин МАКСИМА ЮХНО.
Враження, думки, емоції, які зродилися від перегляду робіт циклу "КОЛІР ГРАНАТА", потавця Анатолія Лавренка.
Процеси еволюції, мутації, селекції безперервно відбуваються у Всесвіті. Сонячні і планетарні системи сформовані. Декотрі з них прекрасно підходять до панспермії, інші не настільки ідеальні.
Думки – епізоди, що кружляють як сніжинки – метелики довкола світосприйняття і філософії малярства неординарної мисткині і мандрівниці із Полтави, ім’я якої – АННА ФЕДОРКОВА.
Рядно зіткане з мережив – думок про – історіософію, космізм, езотеризм, містику, символізм, міфічність, опоетизованість, та музичність творчості ІВАНА МАРЧУКА. Спроба аналізу...
От і виходить, що глядач бачить на екрані назву того чи того шоу вкраїнською мовою (тобто як паспорт конкретної передачі, від якого вона не повинна відхилятися), а від ведучого чує...