Вправа № 12
10 кл, фізика, Бар’яхтар, ДовгийРозв’язки задач з Вправи № 12 з підручника фізика 10 клас (В. Г. Бар’яхтар, Ф. Я. Божинова, С. О. Довгий, О. О. Кірюхіна). Подані відео-підказки до завдань (1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8) допоможуть перевірити правильність виконання домашнього завдання.
Щоб отримати повний доступ до відповідей ГДЗ без обмежень спочатку підпишіться на youtube-канал "Дано:"
Підписатися на ДаноПам’ятай, розв’язки з ГДЗ (Готові Домашні Завдання) треба використовувати лише як підказки.
Вправа № 12 до §12 «Сила пружності. Вага тіла»
1. На скільки видовжиться гумовий шнур під дією сили 5 Н, якщо жорсткість шнура 25 Н/м?
2. На рисунку показано траєкторію автомобіля. У якій точці траєкторії вага водія дорівнює силі тяжіння? У якій точці водій автомобіля зазнає перевантаження, а в якій — зменшення ваги?
Відповідь:
Якщо автомобіль рухається рівномірно прямолінійно, то лиш в точці А вага дорівнюватиме силі тяжіння. Перевантаження автомобіль зазнає в точці В, так як прискорення (доцентрове) напрямлене вгору. Зменшення ваги фіксуватимемо в точці Б, тому що тут прискорення (доцентрове) напрямлене вниз.
3. Під дією тягаря масою 10 кг дріт видовжився на 1 мм. Яка жорсткість дроту?
4. У ліфті встановлено динамометр, на якому підвішено тіло масою 1 кг. Що показує динамометр, коли прискорення ліфта: а) дорівнює нулю; б) дорівнює 5 м/с2 і напрямлене вертикально вниз; в) дорівнює 5 м/с2 і напрямлене вертикально вгору?
5. Визначте вагу автомобіля в точках Б і В (див. рисунок з задачі 2), якщо він рухається з незмінною швидкістю 54 км/год, а його маса дорівнює 2 т. Із якою швидкістю має рухатись автомобіль, щоб у точці Б опинитись у стані невагомості?
6. Відерце з водою обертають у вертикальній площині на мотузці завдовжки 1 м. Із якою найменшою швидкістю потрібно обертати відерце, щоб у момент проходження верхньої точки вода з нього не виливалась?
7. Ракета-носій із космічним кораблем стартує з поверхні Землі, рухаючись і з прискоренням 30 м/с2. Визначте вагу космонавта, який при цьому перебуває на борту корабля, якщо його маса 75 кг. Чому крісло космонавтів під час зльоту та посадки розташовують так, щоб прискорення було напрямлено перпендикулярно до тулуба космонавта, а не вздовж нього?
8. Доведіть, що жорсткість k системи двох пружин жорсткістю k1 і k2 можна розрахувати за формулами, поданими на рисунку.