01.06.2021 14:31
for all
12 views
    
rating - | no usr.
 © Дано:

Вправа № 8

8 кл, фізика, Бар’яхтар, Довгий

Розв’язки задач з Вправи № 8 за підручником фізика 8 клас (В. Г. Бар’яхтар, Ф. Я. Божинова, С. О. Довгий, О. О. Кірюхіна). Подані відповіді та відео-підказки до завдань (1, 2, 3, 4, 5, 6, 7) допоможуть перевірити, чи правильно було виконане домашнє завдання.

Пам’ятай, подані розв’язки з ГДЗ (Готові Домашні Завдання) треба використовувати лише як підказки.

Вправа № 8 до §8 «Питома теплоємність речовини. Кількість теплоти, що поглинається речовиною під час нагрівання або виділяється під час охолодження»

1. Питома теплоємність срібла дорівнює 250 Дж/кг·°С. Що це означає?

Відповідь:

Це означає, що для нагрівання 1 кг срібла на 1°С потрібно надати 250 Дж теплоти. Аналогічно при охолодженні на 1°С срібла масою 1 кг, виділиться 250 Дж теплоти.


2. Чому в системах охолодження найчастіше використовують воду?

Відповідь:

У води дуже висока питома теплоємність, порівняно з іншими рідинами, тому вона може поглинути та перенести дуже багато теплоти (внутрішньої енергії).


3. Сталеву ложку масою 40 г нагріли в окропі (у воді за температури 100°С). Яка кількість теплоти пішла на нагрівання ложки, якщо її температура збільшилася від 20 до 80°С?

PlayVideo YouTube

4. Для нагрівання на 160°С деталі масою 250 г було передано 20 кДж теплоти. З якого матеріалу виготовлена деталь?

PlayVideo YouTube

5. Як відомо, c=Q/(m·t). Чи можемо ми сказати, що питома теплоємність залежить від маси речовини? від зміни температури речовини? від кількості переданої теплоти?

Відповідь:

Ні, питома теплоємність не залежить від маси, температури та переданої теплоти. Вона характеризує саму речовину і залежить від молекулярної структури.


6. В алюмінієвій каструлі масою 500 г нагріли 1, 5 кг води від 20°С до кипіння. Яку кількість теплоти передано каструлі з водою?

PlayVideo YouTube

7. На яку висоту можна підняти вантаж масою 2 т, якщо вдалося б використати всю енергію, що звільняється під час остигання 0, 5 л води від 100 до 0°С?

PlayVideo YouTube


Запрошуємо школярів підписатися на канал youtube "Готові Домашні Завдання (ГДЗ): Фізика":

Перейти до ГДЗ на YouTube


Обговорення

Візьміть участь в обговоренні

  • Поскаржитись