ІНТЕРНЕТ: з великої чи маленької?..
Як не дивно, у наш час, час поголовної грамотності, широкого доступу до підручників, посібників, словників, зрештою до інтернету, слово інтернет навіть у поважних, часто гуманітарних виданнях, виводять з великої літери. А чому ж ми тоді пишемо з маленької слово галіфе, коли маємо на увазі тип штанів, револьвер і кольт (як вид зброї), рентген (особливе проміння), флора (богиня квітів, сукупність рослин), а також бойкот, силует, дизель, академія, атлант, фортуна тощо?! Адже вони раніше належали особистостям як прізвища чи імена, або носили ті чи ті назви і писалися з великої. Скажімо, Галіфе – прізвище людини. На її, так би мовити честь, скроїли особливий вид армійських штанів.
Дуже швидко ці назви перейшли до розряду прозивних і стали писатися з маленької літери.
Те ж саме відбулося і зі словом інтернет. На самому початку його появи написання назви всесвітнього павутиння з великої літери було виправданим, тому що належало як до наукового явища, зовсім не схожого на інші види зв’язку й передачі даних. Але уже за рік-два філологічній науці треба було рішуче порушувати питання й агітувати за написання слова інтернет з маленької літери, і тільки! Але, як не дивно, досі навіть серед учених тривають суперечки. Це зовсім не на користь тим, хто працює зі словом: редакторам, журналістам, вчителям, викладачам...
Водночас, якщо ми характеризуватимемо чи розглядатимемо Інтернет з наукової точки зору, то логічно таке слово писати з літери великої!