10.11.2018 21:59
Без обмежень
123 views
Rating 5 | 2 users
 © Поліанна М

Біографія Івана Франка: Та, що поруч

Історія одруження поета з Ольгою Хоружинською

Вона зірок не діставала з неба,
Долала мовчки галицький узвіз.
Молила тихо, щоб велось, як треба,
Опліч з Франком впрягалася у віз…

Іван Франко притягував жінок і у нього закохувалися. Ольга Хоружинська стала не винятком, але на відміну він великої кількості коханок, її Франко теж помітив. Але він губився, з головою був поглинутий літературою і не помічав більш нічого. Знайшовши стародавній вірш в церковній бібліотеці в день весілля, він навіть забув за наречену, гостей та вінчання. А далі, сімейне життя і знову література. Мабуть, це й була перша і єдина жінка письменника. А ще, посаг Ольги, котрий допомагав молодому Франкові будувати кар’єру.

Рекомендую передивитися біографічний фільм «Та, що поруч», щоб відчути, наблизитися до цих дивних почуттів. Переосмислити кохання та життя Франка. В підручниках ми вивчаємо зовсім іншу сторону поета, але справжність інша. Навіть кожна біографія Івана Франка будуються в першу чергу на творчості літератора, хоча має завжди починатися з Ольги Хоружинської.

  • Якщо Вам сподобався чи був корисний цей текст і Ви хотіли б віддячити або фінансово підтримати дописувача Поліанна М за минулі чи майбутні зусилля, можете перерахувати довільну суму коштів, що Вас не обтяжує, за вказаними нижче реквізитами:
  • або просто не забудьте
  • Ми Вам дуже вдячні та наголошуємо, що кошти перераховуються безпосередньо автору публікації. Інтернет-проект "Проба Пера" жодної фінансової винагороди з переказу коштів не отримує.

Рекомендуємо також:

Обговорення

Візьміть участь в обговоренні

Ваше ім`я, псевдо або @: 
Закріплений коментар
Коментар відвідувача стає доступним для ознайомлення лише з дозволу Редактора

Публікації автора Поліанна М

Літературні авторські твори, вірші, проза, публіцистика та інше