29.05.2021 15:57
for all
208 views
    
rating 5 | 1 usr.
 © Дано:

Вправа № 3

8 кл, фізика, Бар’яхтар, Довгий

Розв’язки задач з Вправи № 3 за підручником фізика 8 клас (В. Г. Бар’яхтар, Ф. Я. Божинова, С. О. Довгий, О. О. Кірюхіна). Подані відповіді та відео-підказки до завдань (1, 2, 3, 4, 5) допоможуть перевірити, чи правильно було виконане домашнє завдання.

Щоб отримати повний доступ до відповідей ГДЗ без обмежень спочатку підпишіться на youtube-канал "Дано:" Підписатися на Дано

Пам’ятай, подані розв’язки з ГДЗ (Готові Домашні Завдання) треба використовувати лише як підказки.

Вправа № 3 до §3 «Внутрішня енергія»

1. Якщо підняти камінь з поверхні землі, то потенціальна енергія каменя, а отже, кожної його частинки збільшується. Чи означає це, що внутрішня енергія каменя також збільшується? Обґрунтуйте свою відповідь.

Відповідь:

Ні, внутрішня енергія лишається без змін, адже температура каменя не змінюється.


2. М’яч кинули вгору. Як під час руху м’яча змінюється його внутрішня енергія? механічна енергія? Опором повітря знехтуйте.

Відповідь:

Внутрішня енергія лишається без змін, адже температура каменя не змінюється. Повна механічна енергія теж не змінюється, тут лише кінетична енергія, яка була надана каменю, перетворюється на потенціальну. Тобто кінетична енергія зменшується, а потенціальна – зростає.


3. Як змінюються внутрішня й механічна енергії пляшки з водою у вашому наплічнику, коли ви в морозну погоду заходите з вулиці в теплий будинок? піднімаєтеся на другий поверх будівлі? прискорюєте рух шкільним коридором?

Відповідь:

Коли зайти з холодної вулиці в теплий дім, пляшка з водою почне нагріватися, отже її внутрішня енергія збільшується, а механічна лишається без змін.

Під час піднімання сходами збільшується потенціальна енергія (складова механічної), а внутрішня та кінетична енергії не міняються.

Під час прискорення швидкість зростає, отже кінетична (складова механічної) енергія збільшується, а потенціальна та внутрішня енергії не міняються.


4. Металеву кульку підвісили на мотузці й нагріли. Як змінилася внутрішня енергія кульки? механічна енергія кульки?

Відповідь:

При нагріванні зростає температура, а отже внутрішня енергія тіла. Механічна енергія теж зросла, адже підняте тіло над землею отримує потенціальну енергію.


5. Установіть відповідність між механічною енергією та формулою для її визначення.

Відповідь:

1. Кінетична енергія – Г. mv2/2;

2. Потенціальна енергія піднятого тіла – А. mgh;

3. Повна механічна енергія – В. Ek+Ep;

Обговорення

Візьміть участь в обговоренні

  • Поскаржитись