11.09.2013 11:44
лише 18+
2010
    
  8 | 8  
 © СОФІЯ ФІЛОНЕНКО

Розлучення як тренд, або Ще раз про кризу української родини

Розлучення як тренд, або Ще раз про кризу української родини

передмова до роману "Київ - крапка - юа"

«Усі щасливі сім’ї схожі одна на одну, кожна нещаслива сім’я нещаслива по-своєму». Відомий початок класичного твору Льва Толстого міг би послужити епіграфом для роману Тетяни Белімової «Київ-крапка-ua». Здається, про фатальний розлад між чоловіком і дружиною вже списано тонни паперу. Що нового можна сказати про жіночу недолю на початку третього тисячоліття? Сучасні українські авторки написали на цю тему так багато – варто лишень згадати імена Євгенії Кононенко, Марії Матіос, Людмили Тарнашинської, Ніли Зборовської, Галини Тарасюк і Марії Кривенко…

Коли я вперше читала рукопис роману «Київ-крапка-ua», який потрапив до рук разом з іншими текстами «Коронації слова», то мене не полишало враження, що цей твір є гігантським знаком питання, – настільки часто авторка вживає цей розділовий знак. Чому близькі люди не можуть дійти згоди? Чому люди обирають не тих, хто може дати їм щастя? Чи існують у світі ідеальні шлюби? І зрештою – куди зникає Любов, яка єднала закохану пару?

Роман Тетяни Белімової – нелегка й сумна розмова на два голоси, Чоловіка і Дружини. Перед нами не родина, а руїна того, що колись було спільним Всесвітом, а тепер стало «кублом безконечних сварок». Ситуація, до якої потрапила Альона Сухоярська, головна героїня, буде до болю знайома багатьом читачкам. Десятирічний шлюб із вродливим, багатим і успішним підприємцем став пасткою для інтелігентної і вразливої жінки. Змучена безупинними приниженнями, Льона зважується на протест і, забравши двох дітей, робить одчайдушний крок у невідомість. Що принесе їй довгоочікувана свобода?

Перед нами – дві «правди», Його і Її. Ми чуємо впевнений голос Чоловіка: «У них була абсолютно нормальна родина! Йому було і комфортно, й затишно, і все влаштовувало у цьому їхньому сімейному побуті». Однак жіночий голос несміливо заперечує: «Хтось жив добре, тільки не вона! Для неї місця не знайшлося у цій формулі сімейного щастя!»

У підсумку – нещасливі обидвоє. Чоловік, який забезпечив дружину всіма матеріальними благами – від квартири до машини, але так і не зміг впокорити Льону й остаточно привласнити її. Його гордість уражена смертельно – чому таке сталося саме з ним? Втечу жінки він сприймає як зраду. Чоловічий гнів – пекельний вихор, ладний спопелити все навкруги. А в душі Льони – крижана пустеля, яку заповнюють біль, почуття провини перед дітьми і страх майбутнього.

Раптом, за казковою логікою любовної історії, у житті героїні трапляється диво. Доля дарує вічній Попелюшці зустріч із Прекрасним принцем. Помічник народного депутата Максим наче зійшов зі сторінок глянцевих журналів: молодий, освічений, елегантний, він стрибає з парашутом, пише вірші і навіть дбає про бездомних котенят… Та чи зможе подарувати щастя Льоні? Чи спроможний пожаліти і прийняти кохану разом із усіма її проблемами?..

Сімейна драма «Київ-крапка-ua», написана на класичну тему, переконує емоційною глибиною і реалістичністю. Тетяна Белімова не пропонує нам готових відповідей, однак закликає замислитися над причинами вічного протистояння Чоловіка і Жінки і над потребою порозуміння між ними.


Софія Філоненко

Візьміть участь в обговоренні

+++ +++
  • Зберегти, як скаргу
 13.09.2013 10:59  Суворий Закріплений коментар

"Київ.ua" можна замовити на сайті "Клуб сімейного дозвілля": 


 01.10.2013 20:41  Ольга Шнуренко 

Прочитавши передмову, виникає два бажання:
І. Щиро привітати Тетяну Белімову з виходом у світ її книги - для кожного ця подія значима і радісна! Звичайно, за традицією, хочеться спочатку побажати подальших творчих успіхів!
Писати щось про книгу і про його художжню цінність можна тільки після її прочитання.
2. Але навіть після передмови вже виникло кілька питань: Чому більшість художніх творів написані про трагічне і нещасливе кохання? Невже про щасливі сімейні стосунки і романтичне кохання людям читати не цікаво? Може взагалі щасливого кохання немає? Невже справді у світі стільки болю, розчарувань, страждань? Чи може трагічні твори пишуть для того, щоб знайти відгук у зболених серцях читачів?
Всі ці запитання адресовані не тільки автору книги, вони до певної міри риторичні - я їх задаю уже не вперше, але відповідь так і не отримала...

 26.09.2013 13:09  Якобчук Павло => © 

А що потрібно зробити, щоб побачити повну версію?

 25.09.2013 23:50  Наталя Данилюк => © 

Таню, Ви - молодчинка! Вітаю з книгою і з "Коронацією слова"! Знай наших! Хай ця подія буде вдалим стартом і принесе Вам ще чимало творчих успіхів і надбань!

 11.09.2013 15:37  Тетяна Чорновіл => © 

Передмова чудова! Варта чудового роману! Трохи не згодна з заголовком передмови, бо події роману торкаються почуттів жінки в родині і не тільки.
Вітаю, Таню, ще раз! ))

 11.09.2013 13:39  Мар Мишка => © 

Погоджуюсь з Ксенією, справді яскрава і видно відразу. Вітаю!!!

 03.09.2013 12:41  © ... 

Друзі! Всім дякую!))) Мені дуже приємно!
Рада, що ви є!

 02.09.2013 22:00  Сашко Новік => © 

Вітаю =) прикольно

 02.09.2013 15:33  Ірина Затинейко-Михалевич 

скоро дочекаємось - і будемо гортати сторінки Тетяниної книжки в руках!!!

 02.09.2013 15:24  Світлана Рачинська => © 

респект, Тань. Твоя життєва філософія і її витонченна подача, можуть багатого кого і чого навчити! Справді. Передмова супер. Дякую автору.

 02.09.2013 15:01  Недрукована => © 

Класна передмова)
І Тетяна Белімова поряд з іменами віже відомих сучасних авторок))
РЕСПЕКТ! =)