09.01.2014 00:00
for all
251 views
    
rating 5 | 6 usr.
 © Суворий

Українські вибори як джерело усіх негараздів

Наприкінці 90-х в свідомості пострадянської людини з`явилась нова мрія, що тодішнє покоління обов’язково буде жити при капіталізмі. Люди вже не вірили в суспільство без багатих і пов`язували своє майбутнє з тими капіталістичними моделями, які на той час вже існували в західних країнах. При цьому не багато хто усвідомлював, що досягнутий ними на той момент рівень був довгим шляхом проб і помилок, захисту своїх прав та виконання покладених обов’язків. І основним інструментом, який і створив те достатньо жорстке, але комфортне середовище, були вибори.

Українські вибори з самого початку перетворились на безкінечну профанацію, в якій перемагали  і продовжують перемагати технології окозамилювання та пошуку покровителя: секретаря ЦК/директора заводу/месії/міцного господарника.  І спантеличені українські виборці поділилися еволюційно сьогодні на окремі групи, які зводять нанівець мрію в світле капіталістичне майбутнє:

1. Не піду на вибори. Доволі не поодинокий виборець для класичних західних демократій, який найчастіше знаходиться за межами суспільного життя через байдужість, а значить впевненість в своєму майбутньому.  Аналог радянської людини, яка переконана, що її ведуть до комунізму, а не ще по одному колу пекла. В українських реаліях найчастіше зневірений в власних силах, знаходиться на межі виживання, якому або не дозволяє совість, або не знає як і кому продати свій голос. Фактично своєю відсутністю голосує за владу враховуючи, що нестачу в кілька відсотків голосів для перемоги, завжди можна дібрати за його рахунок.

2. Продам голос. Цей виборець теж знаходиться найчастіше в ситуації, коли зайва копійка не завадить  і який впевнений, що його діти та родина теж до кінця своїх днів при нагоді приторговуватиме своїми голосами. Сучасний ІТ-світ з фотокамерою в кожній кишені зробив цю модель для покупця голосу 100% прибутковою.

3. Голосую з примусу.  Бюджетник чи робітник підприємства першим потрапляє під тиск. Вибір для цих виборців найбільш ризикований, а «смартфон» не залишає шансу догодити двом богам одночасно. І поява їх на мітингах з позицією «я не за, але і не проти» тому підтвердження.

4. Проти всіх або слово з кількох букв. Сам не гам і комусь не дам. А зрештою ці виборці все одно голосують за діючу владу. Принцип, хто не голосує проти, голосує за, спрацьовує в усій красі, якщо пам`ятати про величезну армію тих, хто не дійшов до урн або дійшов, щоб підмінити власне волевиявлення волевиявленням сторонніх осіб.

5. Проголосую назло. Найчастіше ці голоси записують собі в досягнення ті, хто ні на що не претендує або представляє собою несамостійну від влади та грошей  силу.

6. Голосую серцем. Практично 100% тих, хто голосує серцем (байдуже, за владу, опозицію чи того хлопця), розчаровується за кілька років в своєму кандидаті чи партії. Але так і не починає голосувати розумом.

7. Свідомий виборець. Всі 5 років слідкує за політичними подіями не тільки з екранів центральних телеканалів, є прихильником однієї політичної партії, чітко розуміє стійкість її політичних планів та засобів досягнення мети.  При виборі депутата цікавиться не зовнішнім виглядом і обіцянками на бігбордах, а уважно вивчає його біографію та довідку про доходи, не забуваючи про родину майбутнього представника його волі в парламенті. Готовий захищати свій вибір беручи участь в акціях протесту та  слідкувати за виконанням обіцянок на протязі всього часу каденції.

Але хіба цей останній напівміфічний сьомий виборець зможе змінити майбутнє держави і передати 50%+1% акція АО «Україна» в надійні руки, коли інші 6 членів ради директорів голосують ПРОТИ?

Обговорення

Візьміть участь в обговоренні

  • Поскаржитись
 11.01.2014 02:20  Каранда Галина => Марієчка Коваль 

взагалі - так, це теж проблема індивідуального вибору і індивідуальної совісті... версії там існують різні, що насправді - ми не знаємо. тому можна вважати, що поговорили по суті публікації))) 

 11.01.2014 02:14  Марієчка Коваль => Каранда Галина 

Взагалі, по інфі з нету, на стипендії пішло. дуже добре як так. Але сам факт... Людина знає, що там не те, і це її мучить. Інші не розуміють. Жаль так 

 11.01.2014 01:54  Каранда Галина => Марієчка Коваль 

взяв би й віддав якійсь хворій дитині. чи підтримав би якусь математичну школу. а то - назло кондуктору... 

 11.01.2014 01:49  Марієчка Коваль => Каранда Галина 

Ахаха) певне, він шукає щось геть своє.для чого гроші непотрібні. 

 11.01.2014 01:45  Каранда Галина => Марієчка Коваль 

про Перельмана, що не взяв, звісно, знаю... Про мотиви його - ні. 

 11.01.2014 01:44  Марієчка Коваль 

Це одна викладачка розповідала... Задачку запам ятала юез рохв язку теж поки. Наче - як отримати площу квадрата рівну площі кола. Пі все псує) таки. 

 11.01.2014 01:40  Марієчка Коваль => Каранда Галина 

Ви знаєте про математика Перельмана, який гіпотезу Пуанкаре буцімто довів, а бабла винагороди не взяв, бо вважає, що то все неправда. Оце знаю достоїнство (ну або божевілля) 

 10.01.2014 22:51  Тетяна Белімова => © 

Кожен із свідомих людей рано чи пізно перечепиться об питання "Хто винний?" і "Що ж робити?". Одне без іншого неможливо, як на мене. Хто винний? Самі ж і винні! Кого ж ще звинувачувати? Не маємо свідомої позиції, пливемо за течією, дозволяємо іншим вирішувати за нас, купляти наш голос/вибір/світогляд!
Класна класифікація вийшла, як на мене! Наш Суворий - молодець! 

 09.01.2014 22:35  Марієчка Коваль => Каранда Галина 

То просто інколи дозволяю коменти писати своїм свиням - вони чемні і виховані. Дозвольте, справа у пофігістичному відношенні до країни в цілому. Без честі, без гідності, без любові. 

 09.01.2014 17:19  Мар Мишка => Оля Стасюк 

Можливо, проголосую назло, щоб не продали мій голос, коли не піду на вибори+ "хто голосував проти влади і опозиції за відсутності графи "проти всіх""....якось так, ніби голосував, а не хтось за мене.. 

 09.01.2014 15:53  Олена Вишневська 

Дуже влучно сьомого виборця назвали напівміфічним, на жаль. Все-таки розчарування беруть своє, і люди перестають слідкувати за політичними подіями, втрачаючи віру в силі свого голосу на виборах. Але по при все не можна допускати залишатися байдужими до свого майбутнього, майбутнього дітей і країни вцілому, яке вирішується на виборах, хоч як би окремі діячі не намагалися цю віру в нас вбити назавжди і перетворти на покірне бездумне стадо... 

 09.01.2014 15:26  © ... => ГАННА КОНАЗЮК 

Я не здивований, що не було обрано... У вас великі шанси, що ви вже є або близькі стати отим сьомим виборцем, який поки що безпорадний бо в меншості... 

 09.01.2014 13:35  © ... => Оля Стасюк 

Вважається, що небувалий успіх Свободи на останніх виборах стався завдяки тим виборцям, хто голосував проти влади і опозиції за відсутності графи "проти всіх". По факту "назло"... 

 09.01.2014 12:22  Володимир Пірнач 

Так, до слова:


ДО ПИТАННЯ ПРО КАТЕГОРІЮ ЧАСУ


Батьки були не схильні до обструкцій.

Робили, аж ввіходили у раж.

А їм якісь інструктори з інструкцій

Читали інструктивний інструктаж

На всі інтеліґентненькі легеньки,

З лобів затерпло витирали піт:

“Коханенькі! Любенькі-дорогенькі!

Терпіли ж вже. Ще трохи потерпіть!

Брак помазків і кремі до гоління

Хай вас не зачіпає за живе.

Не ви – то хоч наступне покоління

В майбутньому напевно заживе!..”


І батько шкріб неголену щетину,

Міркуючи, що, певно, та...

 09.01.2014 12:15  Оля Стасюк 

Цікава така класифікація суспільства. В принципі усе зрозуміло, а от людей із 5 пункту збагнути не можу. То який все-таки сенс у тому, щоб голосувати "назло"? 

 09.01.2014 11:45  © ... => Юдов 

Використовуйте, якщо воно того варте... В тексті говориться про мрії людей, а якими вони ще бувають, як не світлими? 

 09.01.2014 11:41  © ... => Каранда Галина 

При певній логіці більшість інших пунктів, які приходять на думку, можна розкинути між існуючими... 

 09.01.2014 10:24  Каранда Галина => Марієчка Коваль 

хух. Марійко, я ледь зрозуміла про тире... треба читати повільно, двічі і без упередження, щоб зайві емоції не виникли... так, згодна, профанація - це тупняк... А тут справа в профанації?

 09.01.2014 10:00  Юдов => © 

Безумовно визначена одна із причин негараздів. Аналітично в цій причині означена класифікація виборців, настільки вдало, що можна взяти ці означення для подальшого використання у більш фундаментальних роботах, що я для себе і зроблю, звісно посилаючись на перше джерело.
Однак не згоден про світле "капіталісчтичне". Світлого ніякого капіталістичного, комуністичного, соціалістичного іще якихось вивертнів із "ізмів" не буває. Є системи устрою, які розвивають, консервують, деградують суспільство, однак на певному проміжку історичного часу виправдана певна система устрою. Біда України в переходних періодах, які започатковані Кравчуком по нині ніяк резинка не лопне визначитися яка система устрою потрібна. У нас влада Рад ще з Радянського Союзу... А інтегруємося у капіталізм... Спотворення, нашарування протиріч, породжує хаос, у якому верхівці легше ловити рибку, що вона і робить, незалежно від назв політичних партій (іх у нас близько 200) 

 09.01.2014 02:05  Марієчка Коваль 

після "це" тире. я з тел. а то ще чс ваш нацькуєте. мала на увазі те, що колись наче писала. освіта це перший наш вибір в цій країні чи в ін. 

 09.01.2014 01:36  Марієчка Коваль 

ага. ніби так. профанація це. повний тупняк. і починається з освіти. як. батьків дресирували комуняки. нормально. 

 08.01.2014 22:33  Каранда Галина 

згадався мультик:
"возьмите лучших из лучших котов" - "лучшие из лучших зализывают раны"- "возьмите лучших из худших"... 

 08.01.2014 22:30  Каранда Галина => © 

Не вистачає ще пункту "поставив галочку з бодуна, не роздивився куди" (відсотків 15 виборців) і "О, знайоме прізвище!" (при виборі в ради й Раду)
а так все правильно.
трохи в п. 5 в формулюванні заплуталася.
по п.7: Ви особисто бачите таку партію і таку людину на даний момент? Чи, все-таки, серцем?