Відчуваємо позначку чи температуру?
Наші славні синоптики, певно, щоб вразити слухача й глядача не лише перепадами температури, а й підсилити ефект отих перепадів, нам повідомляють: «Вдень у Києві температура повітря коливатиметься від двадцяти двох до двадцяти семи градусів з позначкою плюс», або: «Температура води у Чорному морі сімнадцять тире двадцять з позначкою плюс».
Очманіти!!!
Та це ж знущання над мовою, зокрема й над російською (нею теж дуже часто вживають згадані конструкції речень)!
Це недолуго й безграмотно хоча б через те, що будь-яка жива істота (зокрема й представники флори!) відчуває не позначку(!), а холодно їй, тепло чи спекотно, комфортно від тієї температури повітря чи ні, а не від позначки. Іншими словами, позначка – поняття зорове, а не тактильне, як тепло чи холод.
Водночас треба зазначити, що конструкції речень зі словосполученням з позначкою плюс чи...мінус мають право на існування, але у дуже обмеженій сфері, здебільшого у військовій та науковій. Щоб не було плутанини та різносприйняття інформації під час зчитування даних з мап, таблиць, графіків, діаграм, на яких поряд з цифрами проставлені знаки плюсів (+) та мінусів (–), військові та науковці й кажуть з позначкою плюс... мінус. Правильніше навіть просто плюс... чи мінус..., без зайвого сміття: з позначкою.
До речі, в одному з прикладів ужито тире. Це так, для сміху! Його теж не треба говорити, або вжити від... до.