08.11.2019 00:55
для всіх
148
    
  - | -  
 © Микола Щасливий

XIX радіодиктант національної єдності 2019

XIX радіодиктант національної єдності 2019

Вітаємо зі святом. Сьогодні, 8 листопада 2019 р., до Дня української писемності та мови, Українське радіо проводить щорічну акцію «Всеукраїнський радіодиктант національної єдності». Початок події відбудеться об 11:20. Запрошуємо авторів та читачів літературного порталу Проба Пера перевірити свою вправність та грамотність разом зі всіма українцями. Також будемо раді побачити ваш диктант в коментарях під даною публікацією рівно в 11:45.

Відкрити сторінку Інтернет-мовлення Українського радіо можна одразу ж в своєму браузері через відповідне посилання.

Увага! Пишемо за новими правилами та новим правописом!


Текст радіодиктанту. Перевіряємо помилки.

Від бересту – до "цифри"

Сивочолий чернець Нестор, схилившись над столом, пише історію свого народу. Цей епізод, увічнений у мармурі, – красномовне свідчення того, що люди здавна прагнули зберегти інформацію для своїх нащадків. 

Колись історію свого життя наші пращури писали на камені, глині, бересті, потім – на папері, а ще пізніше світ завоювали машинні носії інформації: циліндри Едісона, грамофонні платівки, магнітні стрічки й диски. До речі, прообраз сучасного диска понад пів століття тому розробив В’ячеслав Петров – аспірант Київського інституту кібернетики. 

Нині ж – ера цифрових технологій, що допомагають миттєво надсилати листи за тисячі кілометрів, а через вебкамеру бачитися й спілкуватися з рідними наживо. Власне, цей винахід дає змогу Українському радіо передавати сигнал у різні куточки планети, гуртуючи нас навколо диктанту в День української писемности та мови.

Хоч оцифровування й полегшує нам спілкування, проте живе слово має свою чарівну силу. Справді, дохристиянські пісні "На Івана, на Купала", "Ой весно, весно, днем красна" й тисячі інших дійшли до нас не в глині, бересті чи "цифрі", а через живе слово, що передавали наші предки з уст в уста, єднаючи нас в українську родину.

Автор диктанту — Олександр Авраменко08.11.2019 р.

Візьміть участь в обговоренні

+++ +++
  • Зберегти, як скаргу
Не знайдено або поки відсутні!